Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Faisal Islam imao fini tw thread danas, kada je izašla statistika koja pokazuje da je ekonomski rast u prva tri meseca 2018 bio skoro na nuli - tačnije, rast je bio 0.1%, mnogo, mnogo manje nego što se očekivalo.

Originalna studija i rezultati:
 


Naravno to nije sprečilo vladu da izda zvanično saopštenje gde krivi jako jako hladno januarsko vreme za ovo.



Uglavnom, znam da tw ne treba uzimati za bilo kakav uzorak, ali grdno bi me iznenadilo da postoji sasvim pristojna većina ljudi odvaljenih od svake realnosti i razuma koji misle ovako:
 

Quote

 

57

Unfortunately whatever way someone voted, by continuing the campaign against leaving since the vote remain supporters have made the effect of leaving considerably worse. There is so little hope discussed that inevitably it will have consequences. Self fulfilling prophecy of doom

 

 



Eto, za svaki loš efekat Brexita biće krivi ljudi koji su govorili "Ovo je užasna ideja".


 

Link to comment

kad gledate negativno na ovaj spektakularan potez samoubijanja. no, bitno je da gomila pravih britanaca sada može da radi kad su poljaci i ostali otišli...

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Peers have voted for an amendment to the EU withdrawal bill saying that remaining in the EEA (the European Economic Area) should be a government Brexit negotiating objective. It was the 13th defeat the government has suffered on the bill in the Lords, and probably the one that does most to challenge the government’s Brexit plans because it is designed to keep the UK in the single market. Labour MPs were under orders to abstain in the division, but 83 of them - 44% of the total - voted with the Lib Dems in support of the amendment, tabled by the Labour peer Lord Alli. The crossbenchers also sided largely with Alli (50 for, 21 against). The bill will go back to the Commons quite soon where the government will try to reverse most or all of the Lords defeats, and certainly this one. But this will create a major headache for Jeremy Corbyn, who has refused to commit Labour to keeping the UK in the single market even though polls suggest this option is favoured by 87% of Labour party members.

 

https://www.theguardian.com/politics/blog/live/2018/may/08/brexit-boris-johnson-accuses-remain-voting-cabinet-colleagues-of-reviving-project-fear-politics-live

Edited by MancMellow
Link to comment
13 hours ago, MancMellow said:
  • Peers have voted for an amendment to the EU withdrawal bill saying that remaining in the EEA (the European Economic Area) should be a government Brexit negotiating objective.


Ovo i meni zvuči vrlo vrlo značajno, ali nisam našao nešto veliko na BBC sajtu oko toga - pa se pitam da li to samo Gardijan gardijaniše. Mislim, sinoć jeste bilo vrlo news-busy veče, sve sa Trampom, pa još Borisom koji proziva Mejovu baš dripački onako.

Link to comment

Evo ga nešto, piše "7 minutes ago"

http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-44038476

 

Iako nemam nešto neke velike nade da će to proći Parlament. To očigledno znači da će Parlament da glasa za freedom of movement i za jurisdikciju ECJ. Iako je to jedini ne-sumanuti potez koji država može da povuče, svakako da za time dolazi i pitanje "Koji kurac onda uopšte izlazimo", možda svi vide to kao jedini mogući kompromis, a ako bude protivljenja javnog mnjenja, uvek postoji odgovor narodu "Ko vas jebe, glasali ste da izađemo, eto vam ga sad"

Link to comment
28 minutes ago, MancMellow said:

FoM i ECJ, koliko se ja secam, ne moraju biti povezani 

 

Osim sto EU strana nece da dopusti jedno bez drugog?

Link to comment
5 minutes ago, jms_uk said:

 

Osim sto EU strana nece da dopusti jedno bez drugog?

Ne znam da li je skroz tako i u svim oblastima u norveskom dilu kao clana EEA. Morao bih da proverim...nisam siguran.

Link to comment

Da, ni ja nisam mislio da su povezani jedni s drugim, više da su dva odvojena uslova single marketa, ali barem AFAIK i Švajcarska i Norveška prihvataju i jedno i drugo. Možda grešim doduše, ali sve i Norveška da se uzme kao primer, grupi 1922 se diže kosa na glavi od prizivanja norveškog scenarijaTM.

Link to comment
14 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

grupi 1922 se diže kosa na glavi od prizivanja norveškog scenarijaTM.

 

Odlicno, i treba :D

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...