Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Soroš mu dodje ko neki lakmus. Iako nemam nikakav poseban stav o njemu, nit ga mrzim, nit mi je nešto mnogo simpatičan, nepogrešivo se kreteni lepe na njega bilo u Srbiji, bilo u Mađarskoj, bilo u Engleskoj.
Mora nam se priznati da smo tu na Balkanu u nekim stvarima puno napredniji od drugih: mi smo tu siktali na Soroša dok je on njima još bio običan burzovni špekulant. I filantrop.
Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:
1 hour ago, MancMellow said:
Soroš mu dodje ko neki lakmus. Iako nemam nikakav poseban stav o njemu, nit ga mrzim, nit mi je nešto mnogo simpatičan, nepogrešivo se kreteni lepe na njega bilo u Srbiji, bilo u Mađarskoj, bilo u Engleskoj.

Mora nam se priznati da smo tu na Balkanu u nekim stvarima puno napredniji od drugih: mi smo tu siktali na Soroša dok je on njima još bio običan burzovni špekulant. I filantrop.

ih...

Link to comment

Gig-economy rules are new Brexit flashpoint


 

Quote

 

In the talks on the UK's EU withdrawal, two issues stand out as especially sensitive. One is the implementation of new EU law during a transition period after March 2019, when the UK will lack a vote in EU decision-making.
 

The other is the “level playing field” — the EU’s desire to bind the UK into common standards on state aid, labor law and environmental regulation to prevent British companies from undercutting rivals in the bloc.
 

British lawmakers see the issues coming to a head soon in the Working Conditions Directive, a proposed EU law to give workers in the so-called gig economy the right to more stable contracts.

 


Jebena tamnica naroda i bezdušna birokratska robovlasnička diktatura. Što pre izađemo to bolje.

Link to comment

Jebena tamnica naroda i bezdušna birokratska robovlasnička diktatura. Što pre izađemo to bolje.


Zero hours contracts FTW!


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Ja sam uveren da je sve to samo (Soroševa) propaganda.


 

Quote

 

Government officials have raised the prospect that hard-won workers' rights could be reviewed by the Government after Brexit to boost Britain's economy.
 

A Whitehall impact assessment singles out workers' protections – such as preventing people from being forced to work too many hours – as an area that might be used for "maximising regulatory opportunities" after withdrawal.
 

MPs who have seen the document claimed it shows ministers are considering weakening employment rights post-Brexit – with one branding the paper an "absolute disgrace".

 

 

Link to comment

ERG fanatici krenuli su u ofenzivu

 

 

Podržavam. Samo brutalan završetak ovog cirkusa može biti zdrav i ljekovit.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
13 hours ago, Roger Sanchez said:

ERG fanatici krenuli su u ofenzivu

 

 

Bogami, od jutros se vidi zašto, bilo je živo u parlamentu. Laura Kuenssberg i Faisal Islam su zapalili tviter™ u poslednjih sat vremena. 

Bloomberg je dobio leak od vladinog predloga o raspravi o tranzicionom periodu. Ko želi da čita celokupan birokratski mambo-džambo, na, ali dve glavne stavke deluje da su

1. Mejova je popušila oko onog njenog kurčenja da EU građani koji tokom tranzicionog perioda dođu u UK neće imati iste garancije, što je više onako, "naravno"

2. Na predlog EU da se tranzicioni period ograniči na 21 mesec, vlada UK predlaže da se ne stavlja eksplicitno završni period, tj da tranzicioni period bude na neodređeno vreme, ili indefinitely, što jeste reč koja znači "možda 18, možda 24 neseca, neodređeno je", ali takođe u svakodnevnom govoru znači i "ko fucking zna dokle, zauvek"

Nije ni čudo da su hardlajn Torijevci popizdeli.
 

 

Uspeh za uspehom. 

Ovo Mejova jednostavno mora da uradi do kraja marta da bi se pregovori uopšte ikako nastavili, za sada je pre dve nedelje pod pritiskom Torjievaca odjednom izletela sa tom glupošću o EU državljanima prispelim tokom tranzicionog perioda, EU je jednostavno govorila "jeptese" i lupkala prstima o sto, danas se Mejova izgleda probudila i omirisala realnost. 

 

Sutra popodne će u Chequersu biti valjda neki make or break sastanak kabineta gde će Mejova, kako se šuška, pokušati da dovede u red glavne Brexit ministre, dakle Borisa, Gova i Foxa.

Link to comment
Quote

Ministers are to delay Commons votes on the customs union for up to two months amid fears that they could result in defeats that jeopardise Brexit negotiations. Theresa May is facing two rebellions - one from Remainers and the other from Brexiteers, both of which would effectively tie her hands on future EU customs arrangements if they were to succeed. - The Times


Ako je ovo istina, ja pojma nemam više šta se koj qrac sastaju popodne u Chequersu, do sad su to hajpovali kao biti ili ne biti sastanak gde će svi u kabinetu da se dogovore sučim će pred Barnijea.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...