Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

@bujodrag

 

Ako hoćeš biti dobar basista ne bi bilo loše znati osnove harmonije (tačnije više nego poželjno), ako nećeš da se svedeš na sviranje osnovnog tona akorda u kom si trenutno (a gledao sam neke ko fol zajebane bendove gdje se bas sveo na plink plink drljanje osovine A-D-E) :D

 

Najbolji basista s kojim sam ikad svirao i nastupao je završio škole za kontrabas i gitaru. Ne visoke, ali sasvim dovoljno. Idealna kombinacija.

 

Edit: ovo što pišem u drugom licu, nije tebi upućeno, znam da si ti bubnjar, već neodređenom licu, sad sam vidio kako zvuči, kao neka lekcija, a daleko od toga, izvinjavam se ako je tako zvučalo, nije uopšte upućeno bilo kome određenom :)

Edited by James Marshall
Link to comment
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

ima li bas gitara za žene od metar i po?

Teško, zbog debljine žica potrebni su široki pragovi a zbog četiri (uglavnom) žice potreban je veliki broj istih, tako da tough luck. Zamisli ih tek na kontrabasu :D

 

Ili begešu, tu pored dugog vrata treba i snaga šake :D

Edited by James Marshall
Link to comment

ima li bas gitara za žene od metar i po?

 

Ima. One Grech gitare i slične, kao što je Paul Macartney svirao. Po pravulu su vrlo lagane i imaju uzask vrat, zgodan za manju šaku.

 

Edit: Nije Gretsch bas svirao nego Hofner. Enivejz, ima takvih malih basova. Italijanska firma Eko je pravilča takve gitare, bilo ih je kod nas.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Ima. One Grech gitare i slične, kao što je Paul Macartney svirao. Po pravulu su vrlo lagane i imaju uzask vrat, zgodan za manju šaku.

 

Edit: Nije Gretsch bas svirao nego Hofner. Enivejz, ima takvih malih basova. Italijanska firma Eko je pravilča takve gitare, bilo ih je kod nas.

Hvala

Link to comment

Ja bih da sviram gitaru. Jedno 20-25 pesama da naučim za godinu dana da sviram.

 

Stvar je vrlo prosta: nabavi gitaru i počni da sviraš.

Vidi da što pre nadješ i neki bend i počneš da nastupaš.

Nema tu mnogo mudrosti niti je komplikovano, sviranje se najbolje uči sviranjem.

Link to comment

Hvala

 

Ipak pitaj nekog basistu, ja ne znam baš tačne modele, ali svirao sam neko vreme sa jednim matorcem koji je imao problema sa kretanjem pa je svirao tu neku Eko gitaru, jer je bila mala i lagana. I, uopšte nije loše zvučala.

Link to comment

Stvar je vrlo prosta: nabavi gitaru i počni da sviraš.

Vidi da što pre nadješ i neki bend i počneš da nastupaš.

Nema tu mnogo mudrosti niti je komplikovano, sviranje se najbolje uči sviranjem.

Da uzmem nekog učitelja i koga?
Link to comment

Ma sto pjesama za gitaru se može naučiti za nekoliko nedjelja. Pjesama od tri akorda ima brdo, a onih od četiri nebrojeno. Nije svaki autor Hendriks ili Arsen. Samo je fora razviti osjećaj u rukama, a skidanje je onda samo stvar provedenog vremena s instrumentom i što više sviraš ide sve lakše. E sad, ako postoje neki ograničavajući faktori, onda sve ide mnogo teže ili stvar postaje nemoguća.

Link to comment

Jedna stvar. Ne bilo kojih 20-25 pesama, nego neke odredjene pesme za koncert 2017 na dan kada budem ulazila u Isusove godine.

 

 

Simović je stoka.

Edited by MayDay
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...