Jump to content
IGNORED

Vinyl


mammy two shoes

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    20

  • J-♣

    15

  • Weenie Pooh

    14

  • Arkadija

    10

Gledam ovaj Vinyl, tek sam negde na pola sata a već na nekoliko mesta primećujem naknadno nasnimavan zvuk. Pojedine reči ili cele rečenice. U čemu je fora? Bilo je toga i u Sopranovima i Boardwalk Empire. Užasno nervira i deluje amaterski.

Link to comment

Gledam ovaj Vinyl, tek sam negde na pola sata a već na nekoliko mesta primećujem naknadno nasnimavan zvuk. Pojedine reči ili cele rečenice. U čemu je fora? Bilo je toga i u Sopranovima i Boardwalk Empire. Užasno nervira i deluje amaterski.

 

Daj primer ako te ne mrzi, ja ništa slično ovde nisam video.

 

Nije loš Vinyl za pilot, jedino me je razočaralo što Wilde glumi najveći stereotip na svetu, ženumajku koja zahteva trezvenjaštvo od muža :isuse: Nadao sam se da će joj uloga biti sa one strane zavese, neko iz seedy underbelly of seventies' society, a ne da nam izigrava potpuno suvišnu straight man figuru.

 

Takođe, moglo je i bez Sex Pistols NY surogata. U svakom slučaju gledaće se još.

Link to comment

Ne mrzi me :D. Na početku kad diler kaže 280, that's what I'm chargin'. Robert Plant priča nešto i onda na kraju nalepljeno "cut it". Ruskinja u avionu, I believe in Chekhov. Sad kad bolje razmislim ona možda i nije ubačena već istu scenu snimaju više puta iz raznih uglova pa iskoriste jedan audio a drugi video i onda deluje da zvuk nije sinhronizovan sa slikom.

Link to comment

 

 

Nije loš Vinyl za pilot, jedino me je razočaralo što Wilde glumi najveći stereotip na svetu, ženumajku koja zahteva trezvenjaštvo od muža :isuse: Nadao sam se da će joj uloga biti sa one strane zavese, neko iz seedy underbelly of seventies' society, a ne da nam izigrava potpuno suvišnu straight man figuru.

 

ja bih rekla da je u pitanju bivša groupie sa dosta iskustva i rekonvalescent koja pije kiselu kada se cela žurka opija. Plava sponzoruša je pokušala da je vrbuje da ide u klabing u petak, pitajući je pritom da li srećna i zadovoljna sa porodičnim životom, verovatno znajući dobro njenu prošlost.

Link to comment

Hvala Renegade, mene bi mrzelo pa zato pitam :)  Diler žvaće žvaku pa mu se usta otvaraju, ne deluje mi da priča nešto više. Ruskinju jesu skratili, tj. požurila je delić sekunde taj audio kad kaže Ray Romanu da veruje u Čehova, ali kadar se menja u sred te nebitne rečenice a usta su joj prekrivena kosom. Plantovo "...gone and cut it" je isto promena kadra, čak i drugačije zvuče te poslednje dve reči tako da je vrlo verovatno i tu bili spliced takes.

 

Nisam nikakav stručnjak za montažu, ali AFAIK sasvim je normalna stvar da se takve mikro-razlike dešavaju. Ne možeš da očekuješ od glumca da izgovori istu rečenicu identično svaki put, onda kad hoćeš da spojiš dva različita tejka, ispostavi se da postoje minimalna neslaganja na tom prelazu. Znači imaš izbor, ili tako ili da svaki dijalog snimaš iz jednog statičnog kadra pa da publici deluje kao da je u pozorištu.

 

@Mammy: Moguće da je neka lečena, ali scena sa plavom sponzorušom na rođendanu je čini mi se pre setup za njene potisnute lezbejske tendencije. TV period pieces kakav je ovaj mora obavezno da nam pokaže kako je u To Vreme bilo svim manjinama redom, od crnaca do jevreja i ostalih pedera. Videćemo kom će se poroku OW podati kad ode tamo gde je ova pozvala, ali nešto sumnjam da ćemo paralelno gledati i nju i muža kako se bore protiv zavisnosti.

Link to comment

pojavoi se vinyl na kioscima. nabavljen, titl također. samo da obavim par sitnica i da se nacrtam ispred ekrana.

Na SBB ga HBO daje za dz :) Otkljucali HBO za pilot.

 

Bice izvesno vreme besplatno i u HBO OD i HBO GO

Edited by katamaran
Link to comment

Verovatno da mora tako ali me nervira i pored toga. :)

 

Hvala Renegade, mene bi mrzelo pa zato pitam :)  Diler žvaće žvaku pa mu se usta otvaraju, ne deluje mi da priča nešto više. Ruskinju jesu skratili, tj. požurila je delić sekunde taj audio kad kaže Ray Romanu da veruje u Čehova, ali kadar se menja u sred te nebitne rečenice a usta su joj prekrivena kosom. Plantovo "...gone and cut it" je isto promena kadra, čak i drugačije zvuče te poslednje dve reči tako da je vrlo verovatno i tu bili spliced takes.

 

Nisam nikakav stručnjak za montažu, ali AFAIK sasvim je normalna stvar da se takve mikro-razlike dešavaju. Ne možeš da očekuješ od glumca da izgovori istu rečenicu identično svaki put, onda kad hoćeš da spojiš dva različita tejka, ispostavi se da postoje minimalna neslaganja na tom prelazu. Znači imaš izbor, ili tako ili da svaki dijalog snimaš iz jednog statičnog kadra pa da publici deluje kao da je u pozorištu.

Link to comment

Nije loš Vinyl za pilot, jedino me je razočaralo što Wilde glumi najveći stereotip na svetu, ženumajku koja zahteva trezvenjaštvo od muža :isuse: Nadao sam se da će joj uloga biti sa one strane zavese, neko iz seedy underbelly of seventies' society, a ne da nam izigrava potpuno suvišnu straight man figuru.

 

Takođe, moglo je i bez Sex Pistols NY surogata. U svakom slučaju gledaće se još.

 

Mene je bas iznenadio njen lik, kao i njihov odnos, pa i on (Richie) u tom smislu. Jesu stereotip i klise, ali dovoljno "pomeren u stranu". Da, ona jeste zena koja trazi trezvenjastvo od muza, ali, bar za sada, nije ona sto pakuje kofere, decu i odlazi, uzima advokata i trazi deo muzevljeve imovine. Mozda ce takva da postane tokom serije, ali u ovoj epizodi je eksili bila bas kul. Ono pljuvanje u lice je bilo bas mocno i mnogo vise govori nego bilo koje pakovanje kofera. Deluje da moze da bude jak zenski lik, zna za koga se udala, zna kakvim poslom joj se muz bavi, u kakvim krugovima se krece i sta moze od takvog sveta da ocekuje. Dali su neku naznaku da je i ona mozda bila takva ili makar deo toga ranije. Ali nije vise i od njega ocekuje nesto. Podrzala ga je i dala mu sansu, sto je on i postovao, do odredjenog trenutka jelte. Videcemo u kom ce je pravcu odvesti, mozda i ona krene da luduje, slicno njemu ili na neki drugi nacin.  

 

Sto se tice Sex Pistols surogata, ok mi je za sada. Iznenadio sam se sto su Zepp ovoliko koristili da se Plant cak pojavljuje kao lik. I Peter Grant koji ludija. Dobro je da ne beze od stvarnih likova, ali fokus ce verovatno biti na izmisljenim. A izmisljeni bendovi su dobri jer uvek moze da se radi nova muzika za njih. 

 

 

Ne mrzi me :D. Na početku kad diler kaže 280, that's what I'm chargin'. Robert Plant priča nešto i onda na kraju nalepljeno "cut it". Ruskinja u avionu, I believe in Chekhov. Sad kad bolje razmislim ona možda i nije ubačena već istu scenu snimaju više puta iz raznih uglova pa iskoriste jedan audio a drugi video i onda deluje da zvuk nije sinhronizovan sa slikom.

 

Ih, pa to se radi i u filmovi, a kamoli ovde, pretpostavljam da se dosta zuri na snimanjima serija, rokovi su kraci, mora brze da se radi, pa onda neke stvari moraju kasnije da se ispravljaju ili doradjuju. 

 

 

LM, ova serija moze biti neka vrsta nastavka Mad Mena, MM sedamdesetih. Drugacija naravno, ne onako slojevita i puna skrivenih i manje skrivenih referenci, muzicka scena i industrija su drugacije zverke od advertajzinga, ali moze biti slika 1 ere kroz 1 prizmu 1 druge kreative industrije™. 

Link to comment

Stvarno nije loš Vinyl za pilot epizodu. Malo me iznenadila dužina istog,  sat i 45 minuta, ko duži film, ali nema veze. Jel će Skorceze režirati i dalje, ili je to to?

 

Nisam sigurna za paralelu sa Mad Men, ali izgleda mi da će iskoristiti svaki romantični stereotip koji današnji gledaoci imaju prema tom vremenu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...