Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

17 minutes ago, Shitgenstein said:

Šta ste od ličnih dokumenata nosili kad ste se selili u EU?

Dal treba da jurim zdravstveni karton npr?

 

Ja sam izvadila spisak vakcina koje sam primila i to odnela lekaru kada sam se preselila, da vidimo da li mi nesto fali. (To ti je najbolje da odes kod tvog starog pedijatra, mada nema neke garancije da ces uspeti da dobijes sve dokumentovano posto izgleda zavisi od lekara do lekara)

"Dopunio" me je sa tetanusom, koji bi trebalo da primimimo na svakih 10 godina, i drugom MMR, posto se 80tih kod nas davala samo jedna. Dobih onda i "pasos" sa vakcinama na koji mi je zaheftao kopiju mog papira.

Ako imas bas nesto specificno od prelezanih bolesti ili alergija ili sta znam, ponesi to, ja nisam nista drugo.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Majčina doktorica napisala joj papirić sa istorijom bolesti, međunarodni kodovi. Ja kad sam išao pre 20 godina nosio dečiji karton ali nije mi za ništa trebao... :covid19: srećom! pu, pu!

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Šta ste od ličnih dokumenata nosili kad ste se selili u EU?
Dal treba da jurim zdravstveni karton npr?
Sve sto su ti rekli plus svi dokumenti koje ne možeš da izvadiš u ambasadi a možda ti zatrebaju a moraju lično da se vade. Npr, overena kopija vozačke, izvodi iz matičnih knjiga na medjunarodnom obrascu, izvod iz knjige zenjenih/udatih (ako jesi), knjigu vakcinacija za dete (ako poseduješ isto, zbog vrtića/škole), dostaviš evenutalno nekom ovlašćenje tipa da može sa podiže kintu sa računa (ako imaš, zlu ne trebalo ako treba hitno kinta da ne šalješ), ili isto ako imaš nešto otvoreno oko nekretnine, poreza, automobila, sve to preko nećeš moći lično, već će neko drugi morati.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
  • 1 year later...

Nemam pojma gde da pitam pa ajd ovde.......dobio sam ponudu za posao na Malti. 

Traže mi nekakav evropski CV - da li neko zna šta je to? Da li je to neki obrazac ili prosto može da se pravi bilo koji na onim sajtovima za pravljenje? 

Link to comment

Rezultati za nesto manje od tri nedelje

DV-2023 Entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 7, 2022.

Sledeca tura prijavljivanja je na jesen, oktobar-novembar.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...