Jump to content
IGNORED

Roboti i zaposlenost


Lord Protector

Recommended Posts

miki, druze, nadam se da se neces ljutiti, ali ja sam do sada naucio da gde se ovaj olos pojavi, to postane tema o njemu sta god svi ostali radili. Posto je to sada vec nekakav lokalni obicaj na koji su svi navikli i nikome ne smeta, ja onda imam obicaj da se jednostavno pomerim kad ovaj zasmrdi. Zao mi je sto ti ne odgovaram nakon onolikog posta, ali videcemo se vec na nekoj temi gde cemo moci normalno da pricamo. Pozdrav...

Link to comment
  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prokleto Djubre

    28

  • eumeswil

    22

  • Luther

    17

  • namenski

    11

Norbert Viner, jedan od osnivača kibernetike, kaže da današnji metodi komunikacije, tj. oni iz njegovog vremena 50ih, isključuju svaku intelektualnu aktivnost osim one koja je toliko konvencionalna da nema nikakvu presudnu vrednost. Danas je to još više izraženo. Sve je sterilniji bilo koji deo života u modernom svetu.

 

....? 

 

Jesmo, samo su drugačije prirode zbog promene u fizičkoj komponenti umetničke produkcije. Ekvivalent toga danas bi bio neka vrhunska elektronska muzika, film ili video igra.

 

Ako želiš, odvoji jedno sat-dva i pročitaj ovo. Treći deo nije online. Možeš da preskočiš delove vezane za video igre ako ti je frka da ne razumeš. U ogromnom eseju autor se u analizi oslanja na Ničea, Bendžaminov esej Umetničko delo u doba mehaničke reprodukcije, rad filmske kritičarke Pauline Kael, Bodrijara itd. Tip koristi prvenstveno Ničeovu metodu kritike kulture gde kultura ima morfologuju u kojoj se umetničke forme rode, dostignu vrhunac nakon nekog vremena i onda krenu u opadanje. Upotrebljava oštriji i vulgarniji stil prema hipsterima, ali to ne bi trebalo da omete nekoga da shvati suštinu.

+1 na skoro sve, osim dela koji sam ostavi, a koji se tice paralele Bach - moderna umetnost, zajedno sa pozivanjem na Vinera koji tvoju tvrdnju o umetnosti koja drzi korak takodje na neki nacin dovodi u pitanje.

Uostalom, notorna je cinjenica da smo kao civilizacija uvek bili jaci hardverski nego softverski.

Link to comment

Ovo je alt-right. Čak je pitanje koliko je "alt"

Možeš da objasniš?

 

Osim ako ne misliš na pogrešan stereotip vezivanja Ničea za desnicu.

Edited by miki.bg
Link to comment

+1 na skoro sve, osim dela koji sam ostavi, a koji se tice paralele Bach - moderna umetnost, zajedno sa pozivanjem na Vinera koji tvoju tvrdnju o umetnosti koja drzi korak takodje na neki nacin dovodi u pitanje.

Uostalom, notorna je cinjenica da smo kao civilizacija uvek bili jaci hardverski nego softverski.

Savremeni Bah. ;)

 

Link to comment

Da je samo Marina pa ajd. Šta se sve smatra umetnošću u buržoaskoj eri sa sve 2deep4u objašnjavanjem™ bi pretenciozne srednje klase mogle da se kulturno „uzdignu“ od ostatka je za  :puke:.

Edited by miki.bg
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jedan stariji tekst Darka Suvina, o ulozi nauke u kapitalizmu i kako postaje robni scijentizam. Mislim da je itekako relevantno za temu.

 

Marksizam: nauka ili komunizam?

Marxov je nauk duboko utemeljeni povijesni prijedlog ali nije objektivistička nauka. Tim bolje: jer takva je nauka uopće djelomičan i osakaćeni oblik spoznaje u službi kapitalističkog profita

 

 

Marxov komunizam je jedan od neizbježno prisutnih ali ničim ne zagarantiranih horizonata u slomu kapitalizma, kakav je on iščekivao mnogo brže ali mu mi danas doživljavamo početak. Ipak to nikako nije nekakva povijesna nužnost ili posljedica scijentističke naučne zakonitosti. Može doći i do goreg barbarizma, smjese robovlasničke, feudalne i kapitalističke vladavine kakva se danas već ocrtava pod patronatom svemoćnih armija, policija, molekularne genetike i nanofizike.


 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Free Cash in Finland. Must Be Jobless.

 

 

An electrician by trade, Mr. Viljala is accustomed to braving Arctic blasts of wind in minus-35-degree temperatures while threading wires into the spines of new housing complexes. He has left his wife and two daughters behind for as long as eight months at a time to venture north for construction projects.
 

His gaze intense, his arms covered in tattoos, he takes pride in his reputation as the guy who will do anything.

“The dirtiest, trickiest job that no one else wanted to do,” he says, “I have always volunteered.”
 

But since the summer, Mr. Viljala has been out of work. His 3,300 euros in monthly wages (about $3,450) have given way to 650 euros (about $680) in monthly unemployment benefits.

Edited by miki.bg
Link to comment
  • 2 weeks later...

Što više proizvodnje i potrošnje i zagađenja  i akumulacije kapitala, to nam je potrebno. :D

 

Ostrica kritike se malo izgubi kad ovaj komentar napises na uredjaju koji si platio za dinar uz paket ;)

 

Ne treba previše brinuti oko ovoga. Ako ih sve zamene, moraće da im ponude ratove da se narod nečim zanima, pa će ili pobediti il neće.

 

Sto kaze pesma:

Il' me zeni il' tamburu kupi, u nesto se udarati mora...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...