Jump to content
IGNORED

The Leftovers


Ryan Franco

Recommended Posts

Sezona dva ti je bukvalno pravo remek-delo, znači ono da umreš, a ne pogledaš, propustio si nešto u životu. Neke epizode su na takvom nivou (npr. International Assassin), da bi i Kubrick pozavideo.

 

Davno nisam gledao prvu sezonu, ali mislim da definitivno nije na nivou druge dve, mada dobro služi kao uvod, s tim da se i "ton" same serije menja kroz sezone...

Link to comment
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    18

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Jeremija

    11

  • Mil@n

    7

Serija je o tome na koje nacine se ljudi bore u sebi sa postojanjem i misterijom smrti, samo sto je ovde citavo drustvo imalo traumaticno i neshvatljivo iskustvo. 

Edited by Meazza
Link to comment
7 hours ago, Jeremija said:

Kad gledaš prvi put, onda se uglavnom pitaš šta se desilo sa ljudima koji su nestali, ali onda kasnije shvatiš da ništa od toga nije bitno, več da je glavni fokus na tome kako se ljudi (na različite načine) snalaze u takvoj jednoj (egzistencijalnoj) situaciji, i na koji način rešavaju nastale probleme.

 

 

Nešto slično kao što u Stalkeru nije sama Zona toliko bitna, već sam film više prikazuje dubinu ljudske patnje...

 

 

Što naravno ne znači da neće biti "natprirodnih" i drugih momenata, nego samo da to nije istinska poenta serije.

ali je na kraju serije razrešeno šta se dogodilo sa nestalim ljudima, da se ljudi ne zabrinu, rešenje nije uvreda za mozak kao u lostu :happy:

Link to comment

A u cemu je toliki problem sa prvom sezonom? Da, jeste nesto slabija od druge i trece, fali joj dinamike i ima nepovezanih tacaka (neke ce se kasnije spojiti, neke nece),  ali gluma i atmosfera su i dalje odlicni. Smrt ce se u ostatku serije ustoliciti kao dominantni motiv, u prvoj sezoni je jednaka paznja posvecena porodici, odnosno gubitku i veri u najsirem smislu, u depresivnoj atmosferi u kojoj su svi pomalo naivno otudjeni jedni od drugih i niko ne veruje ni u sta - osim onih koji su nam predstavljeni kao pozitivni ili negativni ludaci. Cini mi se da je pretposlednja epizoda jak kontrapunkt dotadasnjem gradjenju citave scenografije i pokazuje kako je sve otislo u Honduras (doduse, Garvi je vec galopirao ka istom). Ima dosta lostovskih momenata: suprotstavljanje likova i ideja (svestenik je isti Lok), izgradnja likova kroz lik-epizode, gomila referenci itd. Ipak, dok u Lostu debelo preteze misterija, Leftovers je mnogo vise drama.

Edited by Malvo
Link to comment
12 hours ago, gone fishing said:

ali je na kraju serije razrešeno šta se dogodilo sa nestalim ljudima, da se ljudi ne zabrinu, rešenje nije uvreda za mozak kao u lostu :happy:

 

 

Po meni je i to ostavljeno interpretaciji, da li možemo da verujemo Nori ili ne?

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Ukratko, ni u čemu. Možda što nije dobra kao druga, ali je i dalje fenomenalna. 

 

+1

 

20 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Po meni je i to ostavljeno interpretaciji, da li možemo da verujemo Nori ili ne?

 

Ovo ti malo dodje kao spojler...

Link to comment

završio s01, sve do one scene u baraci sa peti i kevinom mi bilo onako, sporo, lagano... tu se prelomilo i otišlo u odličan finiš sa poslednje dve epizode

nadam se da će s02 nastaviti kako su završili ovu, a po vašem pisanju vidim da hoće

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...