Jump to content
IGNORED

Logor Staro sajmište


Recommended Posts

Имам против, назвао си ме фашистом пар пута, подметао глупости и изазвао ми непријатне асоцијације са шетањем кроз шуму, а свако ко ме зна може да потврди колико мрзим и шуму и шетање. Према томе, или ћеш да се извиниш за овај фашизам или ћу да тражим да те казне - ти бирај.

 

For the second time: нисам ти подметао баш ништа. Ти си сам & ни од кога изазван цео један народ, при том суседни и братски, прогласио за злочиначки. Ниси ублажио, ниси сузио на режим, нити на извршиоце - наблатио си Хрвате као такве. "Фашиста" је заправо најпристојнији израз који сам могао да употребим. Код тебе је пре у питању деменција, и то превасходно морална.

 

Да тражиш да ме казне због твог фашизма? Ајде, why not? Мене овде више ништа не може да изненади.

Link to comment

Какав српски Јад Вашем, побогу. Написао сам пре пар страна да бих Сајмиште дао јеврејској заједници да они тамо ураде шта мисле да је потребно, а сада да објасним и зашто, пошто те концентрисање на рушење оне Вучићеве глупости одвукла од овога о чему ја причам: дао бих је јеврејској заједници јер знам да они одлично знају шта се дешавало на Старом сајмишту и јер би уз помоћ и контролу људи из Израела - који већ деценијама пазе да остане запамћено ко су жртве, а ко џелати - и српске жртве биле достојно поменуте, далеко достојније и тачније него што ће бити поменуте ако се било која од стотина поткованих жаба које се топотом приближавају тој локацији дочепа свог парчета меморијала.

Link to comment

Ali on to ne govori. Govori da je srpska kolaboracija bila "sa druge strane zice", a ne u logoru.

 

Naprotiv, on govori o dusegupkaskom™ ucescu u egzekucijama

 

Oнaкo кaкo ћe Дeспoтoвим грaдoм бити пoпуњeнa рупa у срeдњeм вeку Бeoгрaдa, бићe пoпуњeнa и изнeнaдa рaствoрeнa рупa у њeгoвoj сaврeмeнoj истoриjи, и прeћутaнa jeднoстaвнa истoриjскa истинa дa Зeмлин Jудeнлaгeр – кaкo му сaм нaзив кaжe – ниje пoдигнут кao лoгoр зa Србe, нити je тo икaд биo, и дa нaкoн истрeбљeњa српских Jeврeja тaмo нису убиjaни Срби, вeћ српски кoмунисти, aнтифaшисти и њихoви симпaтизeри. Aкo сe нa Стaрoм сajмишту нeкo и зaтeкao сaмo зaтo штo je Србин, тaj je – jeбeм тe, квргaвa српскa истoриjo – биo с другe стрaнe жицe, у унифoрмиНeдићeвe Спeциjaлнe пoлициje, Српскe држaвнe стрaжe илиЉотићeвoг Српскoг дoбрoвoљaчкoг кoрпусa, кojи су зajeднo с Нeмцимa трпaли бeoгрaдскe Jeврeje у душeгупкe, пa пo jудeнфрaj Србиjи хaпсили ‘унутрaшњe нeприjaтeљe’ и слaли их нa Стaрo сajмиштe.​

 

 

Tacno, Zemlin Judenlager nije podignut za Srbe, ali nije istina da posle Jevreja tamo nisu ubijani Srbi. Dezulovic ne razume zasto Nediceva policija nije mogla da trpa beogradske Jevreje u dusegupke (da cinkari i podmece spiskove, svakako). Razlog je jednostavan - to je bio eksluzivno nacisticka rabota, eventualno deljena sa vrlo bliskim saveznicima, poput NDH. Sa Srbima, nizom rasom nije moglo da se radi na pitanjima zavodjenja rasne cistote.

Edited by Yoda
Link to comment

For the second time: нисам ти подметао баш ништа. Ти си сам & ни од кога изазван цео један народ, при том суседни и братски, прогласио за злочиначки. Ниси ублажио, ниси сузио на режим, нити на извршиоце - наблатио си Хрвате као такве. "Фашиста" је заправо најпристојнији израз који сам могао да употребим. Код тебе је пре у питању деменција, и то превасходно морална.

 

Да тражиш да ме казне због твог фашизма? Ајде, why not? Мене овде више ништа не може да изненади.

:( Није ми прошао блеф. Нисам тражио банове ни за већа говна од тебе.

 

А и гугловао сам те. :)

 

the-philippine-forest-turtle.jpg

Link to comment

Naprotiv, on govori o dusegupkaskom™ ucescu u egzekucijama

 

....

 

Tacno, Zemlin Judenlager nije podignut za Srbe, ali nije istina da posle Jevreja tamo nisu ubijani Srbi. Dezulovic ne razume zasto Nediceva policija nije mogla da trpa beogradske Jevreje u dusegupke (da cinkari i podmece spiskove, svakako). Razlog je jednostavan - to je bio eksluzivno nacisticka rabota, eventualno deljena sa vrlo bliskim saveznicima, poput NDH. Sa Srbima, nizom rasom nije moglo da se radi na pitanjima zavodjenja rasne cistote.

Podmetanje spiskova je direkna pomoc da se dusegupke popune... ili nije?

Link to comment

:( Није ми прошао блеф. Нисам тражио банове ни за већа говна од тебе.

 

 

Tebi danas puna usta govana. Te nisam rekao je Dezulovic govno, te nisam rekao mu usta smrde na govna, te nisam trazio banove za vece govno od tebe... 

 

Sta si rucao?

Link to comment

Naravno da niko ne spori saucesnistvo u zlocinu srpske kolaboracije. Ali, ona radi ono sto joj je naredjeno, bez ikakvog ucesca u nemackim planovima. Takodje,  cinkari i dostavlja spiskove i komunista, pripadnika JVUO u Beogradu.

 

Ali, nije isto ubijanje i saucesnistvo. To nikako. Djavo se nekad krije u malim razlikama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...