Jump to content
IGNORED

Ashley Madison


Muwan

PPP presuda za dotični sajt  

52 members have voted

  1. 1. Da li biste javno otkrili podatke registrovanih korisnika Ashley Madison?

    • Da, mamicu im varaličku!
      2
    • Da
      1
    • Ne znam i ne želim da znam
      14
    • Ne
      21
    • Ne, bre, si normalan ti?!
      14
  2. 2. Da li je sajt trebalo da ispuni zahtev hakera i obustavi rad?

    • Da, jer snose odgovornost prema korisnicima čije podatke nisu umeli da zaštite
      20
    • Ne jer nije prekršen zakon a korisnici su sami krivi što su se registrovali
      9
    • Ne jer sa teroristima nema pregovora
      6
    • Ne znam, ne bih bio/la u koži ni vlasnicima sajta ni njihovim klijentima
      17


Recommended Posts

stoka koja zloupotrebljava internet placajuci ovakvo smece zasluzuje maksimalan penal. a druga strana ce saznati istinu o neverstvu. savrseno sto se mene tice.

 

oluja morala i istine, fucking delicious.

 

I sad kad znamo ko su, da ih sakupimo sve na gomilu i kamenujemo, a?

Link to comment
  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    34

  • Caligula

    27

  • MancMellow

    26

  • ObiW

    26

Ovo je sajt za bracne ponude.

 

:D

 

ali da, ima smisla. to i recepti  ^_^

 

može i da se reklamira: "ako vas interesuje mesto u koje ulazite kao naloženi klinci, a izlazite u papučama - dođite. nećete se vratiti."

Edited by MancMellow
Link to comment

cuj, oluja morala i istine!?  :isuse:

 

to da li neko vara svog partnera se ne tice nikoga sem ljudi koji su direktno umesani. ti hakeri koji su otkrili podatke su magarci. 

 

po ovoj tvojoj logici, hakeri su upravo upoznali sve umešane sa stvarnim stanjem stvari i jedini problem su mediji koji kopaju po podacima i predstavljaju to široj javnosti.

Link to comment

hakeri su upravo upoznali sve umešane sa stvarnim stanjem stvari

 

није да су обавештавали појединачно оштећене стране... а хакери су свакако некаква морална полиција, пошто им је услов за необјављивање био комплетно гашење сајта

Link to comment

Stvarno mi nije jasno sa koje pozicije osuđujete hakere u ovom konkretnom slučaju. Svaki upad u zaštićenu bazu podataka je neodgovorna rabota, nema veze da li su podaci depeše ambasadora ili identiteti preljubnika. Suludo je očekivati od anarhoidne SJW bande da brine o pravu na privatnost porodica ako o njoj adekvatno ne brinu 1) Ashley Madison i 2) sami wannabe adulterers.

 

Za svaku praktičnu štetu (gubitak posla, života, itd.) odgovoran je sajt koji je obećao poverljivost a nije je pružio.

 

Za svaku emotivnu štetu (razvodi, dečije traume, itd.) odgovorni su sami korisnici. 

 

Hakeri su po definiciji neodgovorni, posebno ako je nekakvo uterivanje morala u pitanju - takve akcije su kao prirodna nepogoda, krivi su oni koji se za nju nisu adekvatno pripremili. 

Link to comment

Ekvivalent ove priče je nosanje baklji po ulicama i sprovođenje golih kurvi i njihovih švalera.

 

Ima neki kurac u kolektivnoj svesti koji se podiže na tu scenu. Plus, jak sam i može mi se. I decide who lives and dies fazon. 

Link to comment

Stvarno mi nije jasno sa koje pozicije osuđujete hakere u ovom konkretnom slučaju. Svaki upad u zaštićenu bazu podataka je neodgovorna rabota, nema veze da li su podaci depeše ambasadora ili identiteti preljubnika. Suludo je očekivati od anarhoidne SJW bande da brine o pravu na privatnost porodica ako o njoj adekvatno ne brinu 1) Ashley Madison i 2) sami wannabe adulterers.

 

Za svaku praktičnu štetu (gubitak posla, života, itd.) odgovoran je sajt koji je obećao poverljivost a nije je pružio.

 

Za svaku emotivnu štetu (razvodi, dečije traume, itd.) odgovorni su sami korisnici. 

 

Hakeri su po definiciji neodgovorni, posebno ako je nekakvo uterivanje morala u pitanju - takve akcije su kao prirodna nepogoda, krivi su oni koji se za nju nisu adekvatno pripremili. 

 

Pa ja bih prošiio definiciju. Nisu samo neodgovorni već vidim i neki momenat koji sam gore opisao. Tako je bilo i tokom onog Fappeninga. 

Edited by McCabe
Link to comment

fantastičan rezon. pre dvadeset godina su cenim, zloupotrebljavali telefone, danas zloupotrebljavaju i kafiće.

 

trebalo bi zloupotrebu zabraniti zakonom onda.

 

uglavnom, nikavog morala tu nema nego igranja moći i uživljvanja u igru sudije. zakon jačeg koji već dugo provejava kroz masu hakerskih akcija. 

 

ne mislim zloupotrebili radi necega nego zloupotrebili iz sopstvene debilnosti. misuse, ne abuse.

 

I sad kad znamo ko su, da ih sakupimo sve na gomilu i kamenujemo, a?

 

stvarno?

 

cuj, oluja morala i istine!?  :isuse:

 

to da li neko vara svog partnera se ne tice nikoga sem ljudi koji su direktno umesani. ti hakeri koji su otkrili podatke su magarci. 

 

ono sto nije tajna se tice onoga ko hoce da ga se tice. a registrovati se na ovaj sajt nije drzanje necega tajnim nego bahatost i stupidnost.

 

 

 

Stvarno mi nije jasno sa koje pozicije osuđujete hakere u ovom konkretnom slučaju. Svaki upad u zaštićenu bazu podataka je neodgovorna rabota, nema veze da li su podaci depeše ambasadora ili identiteti preljubnika. Suludo je očekivati od anarhoidne SJW bande da brine o pravu na privatnost porodica ako o njoj adekvatno ne brinu 1) Ashley Madison i 2) sami wannabe adulterers.

 

Za svaku praktičnu štetu (gubitak posla, života, itd.) odgovoran je sajt koji je obećao poverljivost a nije je pružio.

 

Za svaku emotivnu štetu (razvodi, dečije traume, itd.) odgovorni su sami korisnici. 

 

Hakeri su po definiciji neodgovorni, posebno ako je nekakvo uterivanje morala u pitanju - takve akcije su kao prirodna nepogoda, krivi su oni koji se za nju nisu adekvatno pripremili. 

 

+1

Edited by Krošek
Link to comment

колико читам сад по нету, ешли је у гадном (легалном) проблему пошто су наплаћивали брисање података корисницима који су хтели да напусте и спале трагове, а податке нису избрисали

Link to comment

Stvarno mi nije jasno sa koje pozicije osuđujete hakere u ovom konkretnom slučaju. Svaki upad u zaštićenu bazu podataka je neodgovorna rabota, nema veze da li su podaci depeše ambasadora ili identiteti preljubnika. Suludo je očekivati od anarhoidne SJW bande da brine o pravu na privatnost porodica ako o njoj adekvatno ne brinu 1) Ashley Madison i 2) sami wannabe adulterers.

 

Za svaku praktičnu štetu (gubitak posla, života, itd.) odgovoran je sajt koji je obećao poverljivost a nije je pružio.

 

Za svaku emotivnu štetu (razvodi, dečije traume, itd.) odgovorni su sami korisnici. 

 

Hakeri su po definiciji neodgovorni, posebno ako je nekakvo uterivanje morala u pitanju - takve akcije su kao prirodna nepogoda, krivi su oni koji se za nju nisu adekvatno pripremili. 

Pa tako mozes da opravdas i lopova koji je usao u kucu koja nije bila zakljucana, a ni alarm nije bio ukljucen. Kriv je vlasnik sto nije obezbedio kucu, a lopov je lopov, u opisu posla mu je da krade pa ne mozemo da ga osudjujemo jer je samo  iskoristio priliku da ukrade.

Link to comment

ko ce sada biti kul po tv serijama kad se ispostavilo da su hakeri bilo ko sa odredjenim tehnickim znanjem a ne napredna inteligencija koja objelodanjuje zavjere bjelosvjetskih mocnika :(

 

hakuj za hrista, droga ne!

Link to comment

@ObiW: Osim što "lopov" u ovom slučaju nikakvu konkretnu korist nema od krađe, dakle više je kao da ti je iz kuće ukrao prljav veš i okačio ga o banderu da svi vide *shrug*

 

Pa ja bih prošiio definiciju. Nisu samo neodgovorni već vidim i neki momenat koji sam gore opisao. Tako je bilo i tokom onog Fappeninga.

 

Mislim da si u gornjem opisu previše toga učitao. Nikakav "može mi se" stav tu ne postoji, nikakav zakon jačeg, i suštinski nikakva organizacija. Reakcija medija na taj Fappening je ipak bila ključna stvar - jednima su išle sline na usta od mogućnosti da prikažu golišave selebriti slike, a drugi su dovlačili (obučene) selebritije da kukumavče kako je u pitanju "sex crime" protiv njih :isuse: i kako se osećaju "silovanim" :isuse: zato što im je neko ukrao i objavio slike. Za njihovu muku me je bolelo dupe tačno koliko i za muku Ashley Madison.

 

Umesto zakona jačeg, meni više deluje da je neka prirodna selekcija u pitanju. Imaš loše zaštićene sisteme, pre ili kasnije neko ih razvali, onda posle počnu da se pojavljuju bolje zaštićeni sistemi.

Link to comment

I sad kad znamo ko su, da ih sakupimo sve na gomilu i kamenujemo, a?

 

Pa ne da ih kamenujemo, ali dovoljno je da ignorišemo to što su sami pali i sami se ubili. Mislim, dejting sajt za varanje koji se plaća. Pffffffffffffffff... :lolol:

 

Kupci zmijske vode, :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...