Jump to content
IGNORED

Ashley Madison


Muwan

PPP presuda za dotični sajt  

52 members have voted

  1. 1. Da li biste javno otkrili podatke registrovanih korisnika Ashley Madison?

    • Da, mamicu im varaličku!
      2
    • Da
      1
    • Ne znam i ne želim da znam
      14
    • Ne
      21
    • Ne, bre, si normalan ti?!
      14
  2. 2. Da li je sajt trebalo da ispuni zahtev hakera i obustavi rad?

    • Da, jer snose odgovornost prema korisnicima čije podatke nisu umeli da zaštite
      20
    • Ne jer nije prekršen zakon a korisnici su sami krivi što su se registrovali
      9
    • Ne jer sa teroristima nema pregovora
      6
    • Ne znam, ne bih bio/la u koži ni vlasnicima sajta ni njihovim klijentima
      17


Recommended Posts

A sto se tice teme meni je cudno da uopste postoje dve strane u ovoj prici. Jednostavno neko je hakovao sajt i izbacio podatke koji mogu da ugroze zivot tim korisnicima i to na vise nacina i mi sad treba da pricamo jel to ok ili nije. Jbg varanje nije lepo ni moralno ali nije ni nelegalno, po meni to je samo jedan od oblika ljudske seksualnosti pa mi je ovo isto kao kada b neko hakovao gay ili fetish dejting sajt i podelio podatke.

+1

Link to comment
  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    34

  • Caligula

    27

  • MancMellow

    26

  • ObiW

    26

Jbg, što nisi vaspitao decu, braću, i sestre da ne budu busybodies? Ne možeš da kažeš "these websites are awful" ako ti je neka bliska osoba uletela sa "ej, evo dokaza da te muž vara!"

 

Slično kao što je bedno kriviti Ashley Madison umesto supružnika/partnera... samo za još jedan stepen izmešteno.

 

Ko krivi AM za to sto radi? Jedino za sta ta firma moze da odgovara je ako je, a verovatno jeste, cvrsto garantovala tajnost podataka. A ovo gore - jbg, ljudski je da hoces da saznas da li te muz/zena vara pre nego sto to saznaju, lupam, neki drugi bliski ljudi. 

 

 

 

A sto se tice teme meni je cudno da uopste postoje dve strane u ovoj prici. Jednostavno neko je hakovao sajt i izbacio podatke koji mogu da ugroze zivot tim korisnicima i to na vise nacina i mi sad treba da pricamo jel to ok ili nije. 

 

naravno

Edited by MancMellow
Link to comment

Ако сам добро разумео, хакери су објавили податке регистрованих корисника.

Нису објавили (ако и постоје) подаци да ли је и било неке акције.

Значи да се не види разлика између само регистрованих, регистрованих пре брака, и оних који редовно користе сервис.

 

Тако да се надам да ће неко да се нај… медијима који су објавили имена као онима који варају.

Link to comment

ову ситуацију са ешли најмање разумем од свих досадашњих интернет афера, барем из контекста сазнања о варању, мислим како је тачно функционисао тај дејтинг сајт, ако је сада фрка паника због података, шта је спречавало до сада оне који сумњају да их партнер вара да провере да ли их има тамо, претпостављам да морају постојати некакви подаци постављени на сајт да би се могло ишта постићи, типа слике, године, (приближна) локација, направиш лажни профил стартујеш свог партнера и видиш да ли је ту из зајебанције или за озбиљно

Link to comment

ову ситуацију са ешли најмање разумем од свих досадашњих интернет афера, барем из контекста сазнања о варању, мислим како је тачно функционисао тај дејтинг сајт, ако је сада фрка паника због података, шта је спречавало до сада оне који сумњају да их партнер вара да провере да ли их има тамо, претпостављам да морају постојати некакви подаци постављени на сајт да би се могло ишта постићи, типа слике, године, (приближна) локација, направиш лажни профил стартујеш свог партнера и видиш да ли је ту из зајебанције или за озбиљно

 

A sta ako naletis na svog partnera koji je uradio isto? Doduse koliko znam AM se placao da bi se koristio. Pa nije bas bilo kao da proveravas fejsbuk.

Link to comment

ошо и регистровао се :fantom: џабе регистрација и претрага, имају те опције за доплату, да би више искакао другим корисницима, али може да се ископа ако те интересује и без тога... мада опет кажем понављам ако је неко био забринут да га партнер вара могао је проверити, ако није био пре што би био сада, а и све да хоће да провери сада кад је као све на изволте, опет, сама регистрација на сајту не мора ништа да значи

Link to comment

Misliš ako su ih tražili po imenu i prezimenu, koje su verovatno izmislili? Podaci koji su pušteni u javnost uključuju email adrese, a sajt je to valjda držao tajno (posredovao u inicijalnoj razmeni poruka).

Link to comment

немаш претрагу по имену, то се подразумева да имаш неке секси никове, али имаш претрагу по локацији, годинама, раси... гомили података, и онда ти искоче слике корисника

Link to comment

немаш претрагу по имену, то се подразумева да имаш неке секси никове, али имаш претрагу по локацији, годинама, раси... гомили података, и онда ти искоче слике корисника

 

wait, what? prave fotografije pravih ljudi?  :0.6:

Link to comment

заправо све мање капирам поенту тог сајта, као наменски је за варање, али суштински се не разликује од бадуа рецимо, и на ешли можеш ставити да си ту ради дружења... 

Link to comment

као што рекох исти принцип ко баду, на основу слике процениш ко те интересује, отпочнеш разговор, добијеш мало слободније слике или бар дескриптивније, договорите састанак, или не, итд.

 

едит: зато и кажем, једини валидан метод да провериш да ли те партнер заправо вара (или барем покушава) или је ту из неких других разлога је да направиш лажни профил, и видиш шта заправо хоће

Edited by Dionysos
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...