Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

ide mi na kurac fejsbuk artikulacija otpora Vucicu i njegovom rezimu. 

 

prica da se rezim sveti Goranu Jevticu zato sto je nesto pricao u intervjuu godinu dana pre obljube je potpuno van pameti, a pri tome relativizuje seksualno nasilje.

Link to comment

ide mi na kurac fejsbuk artikulacija otpora Vucicu i njegovom rezimu. 

 

prica da se rezim sveti Goranu Jevticu zato sto je nesto pricao u intervjuu godinu dana pre obljube je potpuno van pameti, a pri tome relativizuje seksualno nasilje.

1+

Link to comment

 

 

prica da se rezim sveti Goranu Jevticu zato sto je nesto pricao u intervjuu godinu dana pre obljube je potpuno van pameti, a pri tome relativizuje seksualno nasilje.

 

 

:isuse:

 

mada, na neki nacin to ima smisla jer su ovakvi tabloidi i uopste tabloidizacija Srbije mocan alat rezima protiv bilo koga ko podigne glavu. Ovaj slucaj naravno preskacem jer je nezahvalno izvoditi zakljucke onde gde je rec o seksualnom nasilju ili zloupotrebi.

Link to comment

Nema bas nikakvog smisla.

 

Jevticev intervju je bio dosadno opste mesto u kome je rekao samo jednu stvar o Vucicu, da je, citiram, "Zivka osvetoljubiva kao Vucic".

 

Standardni glumacki intervju u kome se malo hvali Tasovac, a malo generalno zgrazava bez ukazivanja na ista konkretno. Takvi intervjui izlaze i u medijima koje kontrolise Vucic, koga briga sta glumci pricaju.

 

Ideja da je zbog toga optuzen je obicna carsijska histerija u kojoj ima i poprilicno okrutnih elemenata, evo naveliko se seruje clanak u kome se postavlja pitanje "a sta je taj petnaestogodisnjak radio nocu napolju".

Link to comment

Nema bas nikakvog smisla.

 

 

Rekoh vec da ovaj slucaj preskacem u tom smislu. Reakcije na FB su opravdane utoliko sto se tabloidi cesto koriste u svrhu obracuna sa Vucicevim neistomisljenicima pa je onda u tu FB mashinu upao i ovaj Jefticev slucaj.

 

Rekoh takodje da je nezahvalno bilo sta pretpostavljati (bez dokaza) tamo gde se pominju deca i seksualno nasilje/iskoriscavanje. Treba postovati i (mogucu) zrtvu i pravo optuzenog da je nevin.

Link to comment

Mislim da jeste, ako drugi učesnik ima manje od 18.

 

Koliko znam 14 je legalno nezavisno od doba drugog učesnika. U Jevtićevom slučaju optužen je za prinudu, a godište i pol druge strane su tako samo otežavajuća okolnost odnosno sočni detalj za medijske lešinare.

 

Edit: Ispravka, nije silovanje nego OBLJUBA NAD NEMOĆNIM LICEM, član 179, stav 1: Ko nad drugim izvrši obljubu ili sa njom izjednačen čin iskoristivši duševno oboljenje, zaostali duševni razvoj, drugu duševnu poremećenost, nemoć ili kakvo drugo stanje tog lica usled kojeg ono nije sposobno za otpor, kazniće se zatvorom od dve do deset godina.

NEDOZVOLJENE POLNE RADNJE, član 182, stav 1: Ko pod uslovima iz čl. 178 st. 1 i 2, 179 stav 1 i 181 st. 1 do 3 ovog zakonika izvrši neku drugu polnu radnju, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

 

Nigde se ne pominju godine, ali možda definišu tinejdžera kao nesposobnog da pruži otpor?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa ako je osoba x starija od osobe y 15 godina mala je sansa da y moze da pruzi bilo kakav otpor. Smanjenjem te vremenske distance sanse osobe y se mogu povecati

Edited by ultra plasticni
Link to comment

Ne znam, ja sa 35 godina bih teško mogao da pružim otpor nekom robusnom 20-godišnjaku. Da li bi takva razlika u godinama bila dokaz prinude, ili bi morali da gledaju neke druge faktore?

Link to comment

mi zapravo znamo samo paragrafe po kojima ga gone, a ne znamo celu situaciju. ja stvarno ne bih srljao u zakljucke bar dok ne pocne sudjenje i ne cujemo iskaz optuzbe.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...