Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Za to već postoji task bar.

No nije poenta, kome se šta sviđa, nego što će to da ti nabiju na glavu sledećim apdejtom. Jer eto, nema više verzija operativnog sistema! To je jedan OS koji će se zvati Win10 zauvek ali će možda posle 6 meseci da bude potpuno drugačiji od onoga što si kupio.

Link to comment
  • 1 month later...

Ovaj poslednji apdejt (1709) uopšte nije loš. Konačno su malo sredili start meni (radi čak i dijagonalni pokret miša prilikom promene veličine menija), a malo više su sredili onu noćnu moru, windows update. Sad konačno prikazuje šta se dešava i to za svaku komponentu, nema više onog večitog 'downloading 0%', pa šta ti bog da, može da traje par minuta, ili pola dana.

 

Interesantno, prepoznao je moju ASUS-ovu MB i sad više uopšte ne prikazuje Windows logo prilikom dizanja sistema, nego onu ASUS-ovu glupost 'In search of incredible'. Instalirao je najnovije drajvere (Redstone 2 nije bio toliko pametan), testirao sam, sve radi istom brzinom kao kad sam manuelno stavljao drajvere.

Link to comment

Dva podneva mi je svlačio update, sinoć sam ga pustio da instalira.

 

Ne znam kada je završio, jutros je bio "nov". Ovo zaista više nije update već, mislim, treća po redu reinstalacija.

Link to comment
22 minutes ago, Tale said:

Dva podneva mi je svlačio update, sinoć sam ga pustio da instalira.

 

Ne znam kada je završio, jutros je bio "nov". Ovo zaista više nije update već, mislim, treća po redu reinstalacija.

 

To traje u minutima, ne satima.

Link to comment
6 minutes ago, renne said:

Nije tačno

 

Jok, nije. 4 PC u kući, NEC, 2 x DELL, 1 x Samsung dobiju update u različito vreme, nekada i danima razlike.

 

MS zna kada kome da pošalje update, ne traje više od nekoliko minuta, tako godinama.

Link to comment
3 minutes ago, renne said:

nije tačno

Pa dobro, meni je tačno. Posebno su ostavili Samsung (jedini razlog da ga imam je Thai tastatura), on je došao poslednji za upgrade Win 7 ->Win 10.

 

Link to comment
12 hours ago, Tale said:

Dva podneva mi je svlačio update, sinoć sam ga pustio da instalira.

 

Ne znam kada je završio, jutros je bio "nov". Ovo zaista više nije update već, mislim, treća po redu reinstalacija.

 

Da, treća, oni to zovu 'major update' i smara, pošto ništa ne pita, u sred hitnog posla se uvali kao običan apdejt, resetuje sistem i onda krene opako da gnjavi. Neke moje prijatelje u jednoj štampariji su ojadili sa prošlim apdejtom, ljudi su probili rokove zbog jebenog apdejta. Pri tom ostavi 20 gigabajta smeća, jedino disk cleanup to ume da ukloni na lagan način.

 

Ja sam to rešio tako što sam skinem taj apdejt i ručno ga instaliram, ne želim da me majkrosoft iznenadi u sred važnog posla.

 

 

Link to comment
56 minutes ago, Anonymous said:

Hoćeš da kažeš da je kompjuter tek sad uradio apdejt sa sedmice na desetku (posle tri godine) i da je to trajalo par minuta?

 

Brate.

 

 

 

To je nekome drugome  bilo 7 -> 10 posle 3 godine.  Ja kažem sa update od posle toga. Bio je jedan pre neki dan.

Link to comment

I traje par minuta? Major update? Nema teorije, ja sam clean install juče na novoj dobroj mašini (sa USB-a) uradio za desetak minuta i nisam mogao da verujem koliko je to brzo, a gde je download od nekoliko gigabajta, plus system inventory, plus bekap starog sistema (da bi ti ostavili đubre od 20 GB), pa tek onda instalacija. To traje satima, ili čak danima, kao što je napisao čovek.

Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

I traje par minuta? Major update? Nema teorije, ja sam clean install juče na novoj dobroj mašini (sa USB-a) uradio za desetak minuta i nisam mogao da verujem koliko je to brzo, a gde je download od nekoliko gigabajta, plus system inventory, plus bekap starog sistema (da bi ti ostavili đubre od 20 GB), pa tek onda instalacija. To traje satima, ili čak danima, kao što je napisao čovek.

 

U oktobru 2017. mi je crkao disk na jednom DELL laptopu. Kupio novi disk, ugradio, boot sa Win 7 recovery media (sa time je došao marta 2014). Od nula do funkcionalnog Win 10 laptopa je bilo 2.5 sata.

Prvo je formatirao disk, onda sa CD skinuo Win 7. To je trajalo sat i 10 minuta. Sa neta, skinuo Win 10 upgrade (ima mesto gde je još uvek besplatan) i to je sa sve skidanjem trajalo sat vremena, možda malo više.

Ugrade posle toga, nekoliko minuta da se skine i onda restartuje, dok ugradi ono što je skinuo možda 5 minuta, manje od 10.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...