Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

  1. 1. Ko osvaja Tour de France 2015?

    • Alberto Contador
    • Chris Froome
    • Vincenzo Nibali
    • Nairo Quintana


Recommended Posts

 

 

- Za razliku od većine analitičaran, mislim da Quintana nije izgubio TdF u prvoj nedelji, već u prvom danu Pirineja. Tvrdim, da bi kupio 1'59'' pred Pirineje pred početak TdF. U agresivnom modu samo u poslednja dva dana. Ostaje da se vidi kako će se ponašati kada bude imao ozbiljne ravničarkse ITT u budućnosti. Bela je praktično bila neupitna u slučaju da je završio trku. Biće interesantno videti profil narednog TdF i da li će neko od "velike četvorke, možda i petice" probati nešto drugo ili će svi opet krenuti na TdF.

 

sa ovim se ne slažem sasvim. prvo, možda bi pristao na 1:59 zaostatka, ali jedino za nekim drugim, a ne za Frumom i kompletnim Skajom.  drugo, Kintana istorijski (Tur 2013, Điro 2014, Tur 2015) najbolju formu postiže u trećoj nedelji pa nije realno očekivati da u prvom planinskom masivu koji Tur poseti napravi ršum. treće, alpske etape su mu ove godine i po profilima (manje uspona, manje nadmorske visine--osim Turmalea nije se išlo preko 1700mnv) i po vremenskim prilikama više odgovarale za borbu sa Frumom nego pirinejske. minut zaostatka za Frumom u Pirinejima je prilično okej za Kintanu na Turu koji se završava u Alpima i nema dug ITT.

 

Wilco se spremao za Tur, njega su pad i bolest sprečile da bude konkurentniji. 

 

što se mene tiče, mislim da ću po dve stvari da upamtim ovaj Tur. prvo, ne znam za Tur sa ovako kvalitetnih prvih 5. Frum, Kintana, Valverde, Nibali, Kontador. sve redom GT pobednici. po tome će ovaj Tur odskakati i za 20 godina. drugo, 14. etapa i Kamingsova pobeda. fantastična trka od početka do kraja, najbolja ove godine do sada, rame uz rame sa Amstel Goldom. 

 

a kad tako pretresem ove tri nedelje, nekako ispada da ovaj Tur--trka kao trka, nezavisno od imena učesnika--najverovatnije neće biti upamćen kao naročito uzbudljiv. i pored fantastične koncentracije kvaliteta, ipak je ovo bio mnogo manje zanimljiv Tur nego što se moglo očekivati. čak ni onako mala razlika između Fruma i Kintane na kraju ne može da sakrije koliko je zapravo trka bila kontrolisana praktično već od druge etape. ali dobro, tako to biva ponekad.

 

e da, pamtiće se ovaj Tur i po rekordnom broju strana i postova na ppp-u. nikad u istoriji nismo imali TdF temu sa ovoliko postova  :0.6:

 

 

što se tiče trasiranja Tura, već sam dosadan ali moram opet da kažem da za moje pare Prudom sasvim dobro vodi Tur. trase su mu prilično raznovrsne, mada se neke teme naziru (planinske etape su kraće i ispadaju manje presudne; teška prva nedelja; KALDRMA!). nisam pristalica propisivanja krutih pravila u kreiranju trase GTa. brdski hronometar koji pomenu Posrbica može da bude super stvar, ali može da bude jednako poguban po trku kao i 60km ravnog hronometra--mnogo to zavisi od konteksta čitave trke, tajminga hronometra, itd. staviš brdski hronometar rano u trci u kojoj imaš jednog ili dva GC kandidata koji odskaču od drugih u planinama i GC može da se raznese do te mere da je trka rešena pre prvog planinskog finiša. ja recimo ne bih imao ništa protiv da sledeće godine bude (a verovatno će i biti) umereno ravan duži hronometar, ali samo ako ga stave da bude pri kraju trke. tu bismo mogli da gledamo scenario u kom Kintana donosi žutu majicu na hronometar i brani prednost, što je sasvim okej način da se Tur učini zanimljivim i neizvesnim (videti pod 2008, Sastre, Evans). stave li isti takav hronometar rano, Frum bi najverovatnije pobedio komotnije nego sad.

Edited by malkin
Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Meni je isto trasa Toura ok, makar bila ove godine, i generalno, Prudom radi to ok. Ali svejedno, tra je iz godine u godinu kontrolisana i nema nekih ogromnih uzbudjenja. mislim, nije da ih nije bilo ove godine, ali ne onoliko koliko smo se nadali s obzirom da ucesnike. 

 

Inace, samo 15 ljudi je bilo u sat vremena. Mislim da se tako nesto bas dosta dugo nije desilo. 

 

Elem, Nibali je navodno vec odlucio da za sledecu godinu cilja Giro i OI, nista od Toura. Dok je Contadoru Tour sledece godine glavni cilj, a ujedno, bice mu i zadnja sezona, posle toga se povlaci. 

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

+1

 

Mislim, on meni djeluje potpuno korektno kao osoba, al to nazalost ne znaci da nije i... sumnjiv. 

 

E da, moram reci, ako vec nisam, meni je ovakva zadnja etapa totalni smor, suvisna stvar, nezanimljiva za gledanje. Po meni bi daleko bolje bilo da naprave, jeli, takmicarsku etapu. 

 

Meni prolazi pored stana tako da mi je ovo najbolja etapa na TdF-u :D

Link to comment

Prvi put sam odgledao sve etape na eurosportu zahvaljujuci opciji gledanja unazad. Sve OK osim Frumovog sprinta od 6 km uz onu planincinu koju nije mogao niko da prati. Podsetio me na Lansa iz najboljih dana. Mada priznajem da mi je covek iz nepoznatog razloga jako antipatican. Pa mozda ucitavam...

Link to comment

Prvi put sam odgledao sve etape na eurosportu zahvaljujuci opciji gledanja unazad. Sve OK osim Frumovog sprinta od 6 km uz onu planincinu koju nije mogao niko da prati. Podsetio me na Lansa iz najboljih dana. Mada priznajem da mi je covek iz nepoznatog razloga jako antipatican. Pa mozda ucitavam...

 

+1

 

Posto sam odgledao skoro sve etape ovogodisnjeg Djira (po prvi put) i Tura, moram zakljuciti da mi je Djiro bio mnogo zanimljiviji. Za ovogodisnji Tur ne mogu reci da je bio bas totalno nezanimljiv, ali sam ocekivao vise.  Odvratno je onakvo ponasanje, onih idiota na stazi, prema Frumu. Kintana je morao vise da napada, ali barem je na kraju pokazao da moze protiv Fruma. Steta za onu prvu Pirinejsku etapu, a i Movistar i Astana su svakako mogli bolje u Holandiji. Svidja mi se sto nije bilo 1,5-satnog hronometra. Sve u svemu, jedva cekam Vueltu.

Link to comment

+1

 

Posto sam odgledao skoro sve etape ovogodisnjeg Djira (po prvi put) i Tura, moram zakljuciti da mi je Djiro bio mnogo zanimljiviji. Za ovogodisnji Tur ne mogu reci da je bio bas totalno nezanimljiv, ali sam ocekivao vise.  Odvratno je onakvo ponasanje, onih idiota na stazi, prema Frumu. Kintana je morao vise da napada, ali barem je na kraju pokazao da moze protiv Fruma. Steta za onu prvu Pirinejsku etapu, a i Movistar i Astana su svakako mogli bolje u Holandiji. Svidja mi se sto nije bilo 1,5-satnog hronometra. Sve u svemu, jedva cekam Vueltu.

 

Ne mislim da ce Vuelta biti zanimljiva jer niko sa tura nece biti  tamo. A ako i bude tesko da ce nesto da uradi. Meni je Sagan faca. Odavno je u biciklizmu a jos uvek je u konkurenciji za mlade bajkere. Ima nesto svoje i to tera. Sacu da gledam Poljsku.

Link to comment

Vuelta ce biti ok, ja mislim, bez obzira hoce li biti ikoga sa Toura. Mislim, bice zabavnih etapa, no doubt. A i po svoj prilici Nibali ce biti tamo, vrlo moguce Froome, Valverde i TJ. Imace sta da se vidi. 

 

Inace, Contador je rekao da mu je klasik u San Sebastianu zadnja trka u sezoni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...