Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

bice veselo kada prozderemo svu ribu, a nismo daleko od toga. jedna veoma ozbiljna studija kaze da ce deca koja su rodjena ove godine imati manje od 40 godina kada okeani ostanu bez ijedne jestive riblje vrste. da postavim plasticno, za njih nema vise sardela na gradele, brancina sa puterom, gambora...nikad vise dok je sveta i veka. a za ljudske zajednice u zonama zavisnim od ribe posledice su takve da je najbolje ne misliti o njima.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam, nakon šest meseci življenja sa vegeterijankom i gledanja dokumentaraca kao što je Earthlings, čini mi se da je jedenje mesa jedenje agonije. Da sam na pustom ostrvu, verovatno bih povremeno lovio životinje da se prehranim ali, u savremenom društvu, izbor hrane stvarno pokreće neka ozbiljna etička (i ekološka) pitanja.

Link to comment

Ne brinte se, japanci samo sto nisu napravili hranu od ljudskog izmeta pa ce se uziva.

 

Ne znam za vas, al ja ne mogu dan da provedem bez zdranja mesa. Mislim da bih radije kitu na panj nego da mi to oduzmu.

Link to comment

Ne brinte se, japanci samo sto nisu napravili hranu od ljudskog izmeta pa ce se uziva.

 

Ne znam za vas, al ja ne mogu dan da provedem bez zdranja mesa. Mislim da bih radije kitu na panj nego da mi to oduzmu.

 

a zamisli da tebe neko pojede, npr lav?

Link to comment

bice veselo kada prozderemo svu ribu, a nismo daleko od toga. jedna veoma ozbiljna studija kaze da ce deca koja su rodjena ove godine imati manje od 40 godina kada okeani ostanu bez ijedne jestive riblje vrste. da postavim plasticno, za njih nema vise sardela na gradele, brancina sa puterom, gambora...nikad vise dok je sveta i veka. a za ljudske zajednice u zonama zavisnim od ribe posledice su takve da je najbolje ne misliti o njima.

 

Uzgajališta?

Link to comment

мени је само бизарна количина хејта коју ловци добијају због убијања животиња у њиховом природном окружењу, док је куповина меса у супермаркетима ок иако то месо долази од животиња које су живеле у одвратним условима често ускраћене и за сунчеву светлост да се не би много кретале

Link to comment

мени је само бизарна количина хејта коју ловци добијају због убијања животиња у њиховом природном окружењу, док је куповина меса у супермаркетима ок иако то месо долази од животиња које су живеле у одвратним условима често ускраћене и за сунчеву светлост да се не би много кретале

ni to nije ok

 

btw uzgajališta ribe su ista kao i sva druga fabrička proizvodnja mesa, podjednako štetna za ekosistem, uzgajane životinje i ljude koji ih jedu

Link to comment

мени је само бизарна количина хејта коју ловци добијају због убијања животиња у њиховом природном окружењу, док је куповина меса у супермаркетима ок иако то месо долази од животиња које су живеле у одвратним условима често ускраћене и за сунчеву светлост да се не би много кретале

 

ljudi su prevashodno vizuelna bica... u supermarketu ne vidis uslove u kojima je zivotinja zivela i skoncala te dalje preradjivana. ja sam sigurna da bi vecina ljudi danasnjice imala problem sa tim da ubije zivotinju za jelo.

licni primer, kao dete sam jednom gledala svinjokolj i propratne radnje, od tad izbegavam svinjetinu, narocito kad vidim celo prase na stolu. svaki put se setim scene klanja i bude mi mucno.

Link to comment

Uzgajališta?

ja iskreno sumnjam da bi akvakultura velikog obima bila uopšte ekonomski vijabilna u uslovima teškog poremećaja ekosistema, pošto i gajene ribe zavise od okeanskog lanca ishrane. i sada je uzgoj ribe skuplji od uzgoja stoke, a gajene ribe hrane se ostacima obradjene ribe.

Link to comment

ni to nije ok

 

btw uzgajališta ribe su ista kao i sva druga fabrička proizvodnja mesa, podjednako štetna za ekosistem, uzgajane životinje i ljude koji ih jedu

najgore je gajenje ribe u okeanskim kavezima. to je bomba za ekosistem.

Link to comment

Ima jedno stanovište koje kaže da mlevene životinje iz supermarketa nikada ne bi ni postojale da nema ljudi koji se njima hrane. Rode se u boksu, požive nešto malo u boksu i skončaju u boksu jer su njihovi proteini potrebni savremenom čoveku. Sa druge strane, divlje životinje koje lovačke ekipice satiru iz čiste zabave koristeći usput jeftine izgovore tipa "kontrola populacije" postoje nezavisno od potreba savremenog čoveka. Čoveku su njihovi proteini bili potrebni dok nije ovladao domaćim životinjama. Od tog trenutka je potreba za ubijanjem divljih životinja u stalnom padu a danas je bliže nuli neko ikada i nastaviće da se približava nuli.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...