Jump to content
IGNORED

Mad Max: Fury Road (2015)


reg

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    34

  • Hippie

    17

  • 3opge

    13

  • Sludge Factory

    9

sta da gledam, 2d ili 3d?

ja gledao 3D.

ima filmova u kojima je 3D višak delova ("Hobit") i filmova u kojima to ima smisla, kao što je ovaj. 3D lepo potencira ogroman pustinjski pejsaž i uopšte je pametno iskorišćen.

Link to comment

evo ga evo ga... amen;

 

 

Pre svega, ovo ne mora da se gleda u bioskopu.

Naseo sam na priče okolo da je pravi ugođaj u bioskopu, ali to važi ako imate dronjav televizor; a ako je TV vrh i pritom ogroman, onda nema razloga da se smarate u bioskopu za ovakav film.

Dobra akcija (realno, previše akcije), sjajno snimljena što je najmanje što se moglo očekivati od tvorca originalnog MadMaxa. Čak i scenario nije loš, ima domišljatih rešenja, vidi se trud, ali teško je dobaciti izvan svojih ograničenja.

Nisam u stanju da ovaj film posmatram bez upoređena sa "Drumskim ratnikom"... i tu ceo film pada; nema duha, nema jasnu ideju koju hoće da nam saopšti osim zaista previše akcije od početka do kraja, uz pregršt prozaičnih rešenja. Kao u slabim kung-fu filmovima gde se od 90 minuta 88 minuta tuku jer ima ljudi koji to vole.

Da nema "Drumskog ratnika" utisak bi bio svakako bolji, ali šta da se radi. Savršena doza akcije i smislene radnje, to je ono što ovom MM4 nedostaje... slike su lepe, fotografija je izuzetna, ali u osnovi ovo je potpuno prazan film, u kome nema pozitivnih iznenađenja.

Nisam razočaran. Uživao sam, uglavnom. Samo mi je žao što nije bilo znanja, snage i odlučnosti da se ode korak dalje i napravi istinsko remek-delo... šteta što Serđo Leone nije bio u prilici da dobije da radi ovakav film. 

 

 

Link to comment

Nisam u stanju da ovaj film posmatram bez upoređena sa "Drumskim ratnikom"... i tu ceo film pada; nema duha, nema jasnu ideju koju hoće da nam saopšti osim zaista previše akcije od početka do kraja, uz pregršt prozaičnih rešenja. Kao u slabim kung-fu filmovima gde se od 90 minuta 88 minuta tuku jer ima ljudi koji to vole.

 

Da nema "Drumskog ratnika" utisak bi bio svakako bolji, ali šta da se radi. Savršena doza akcije i smislene radnje, to je ono što ovom MM4 nedostaje... slike su lepe, fotografija je izuzetna, ali u osnovi ovo je potpuno prazan film, u kome nema pozitivnih iznenađenja.

 

Nisam razočaran. Uživao sam, uglavnom. Samo mi je žao što nije bilo znanja, snage i odlučnosti da se ode korak dalje i napravi istinsko remek-delo... šteta što Serđo Leone nije bio u prilici da dobije da radi ovakav film.

 

 

 

Na stranu uobičajeno besmisleno opšte zamerke ("nema duha" "nije bilo znanja odlučnosti da se ode korak dalje"...šta treba da se ode korak dalje - "pa da ima duha, otprilike" :D), ali boldovi baš nemaju smisla.

Baš u poređenju sa Dr Ratnikom ovo ima sličan način vođenja narativa i karakterisanja likova kroz akciju (koje u Ratniku uopšte nije bilo mnogo manje, samo je manjebudžetna i romantizovana već, šta li, pa je ljudi misticizuju u "pravu dozu akcije") - a ideja ima barem koliko u Ratniku - tamo smo imali skor pad društva i priču o razgrabu i borbi za sirovine/naftu, ovde imamo nastavak te priče, tj, problem da kad se i dođe do kakvog takvog dotoka sirovina/nafte, to nije put nazad u civilizovano društvo već put ka priličnoj moći onih koji su dograbili te sirovine (razrešenje drugog dela - mahom su do toga došli likovi koji su dovoljno harizmatični da naprave sekte oko sebe, pa onda samo jačaju svoju moć), tako da je sad borba za oslobođenje (iz) takvih zajednica. Ono, ne da priče ima, nego nije da je manje nego u ili da ne poštuje Ratnika.

 

A bold za Serđa - meni on baš slabo odgovara Mad Max franšizi, voli slow-paced građenje mistike oko likova i daleko selektivniju/manju upotrebu akcije nego što je čak i deo 1 imao, a kamoli Ratnik ili ovaj deo... u svakom slučaju, možda bi bio film i bolji čak da ga je on režirao (mada ne verujem), ali ne bi imao veze sa prvim delovima, to sam siguran.

Link to comment

sto se mene tice fakat nema duha... i kake to veze ima sa "korakom dalje".. m?

 

i ostalo...

 

jebiga, meni se ovo vidzenje filma vrlo svidlo.... a sad, kako kom

Link to comment

sto se mene tice fakat nema duha... i kake to veze ima sa "korakom dalje".. m?

 

i ostalo...

 

jebiga, meni se ovo vidzenje filma vrlo svidlo.... a sad, kako kom

 

Pa on kaže da nije bilo hrabrosti/znanja da se ode korak dalje, kontam da bi korak dalje za njega bio da se ispravi ono što mu zamera, a to je da "nema duha, nema jasne ideje" i da je "prazan film" - ni ne rekoh da je ovo za duh netačno (imanje duha cenim da je potpuno u oku posmatrača), samo da je uobičajena i baš preopšta zamerka. Za ovo ostalo, kao što rekoh, ima ideje i nepraznine sigurno skoro kao Ratnik, ako to nije dovoljno, svakako legitimno.

U svakom slučaju, meni se vidjenje nije svidelo, što mu takođe potpada pod to kako kom ;)

Link to comment

mmm.. a ko si ti dirol.gif

 

vidi, u pravu si.... al cenim da za korak dalje ipak fale i drugi elementi...... i potpuno razumem sto je ovdi uvuko i Leonea.. al dobro, de.. nema smisla da razvlacimo covekov post sa drugog foruma.....  nek ova bude presudna;

 

U svakom slučaju, meni se vidjenje nije svidelo, što mu takođe potpada pod to kako kom ;)

Link to comment
Pre svega, ovo ne mora da se gleda u bioskopu.
 
Naseo sam na priče okolo da je pravi ugođaj u bioskopu, ali to važi ako imate dronjav televizor; a ako je TV vrh i pritom ogroman, onda nema razloga da se smarate u bioskopu za ovakav film.
 
Dobra akcija (realno, previše akcije), sjajno snimljena što je najmanje što se moglo očekivati od tvorca originalnog MadMaxa. Čak i scenario nije loš, ima domišljatih rešenja, vidi se trud, ali teško je dobaciti izvan svojih ograničenja.
 
Nisam u stanju da ovaj film posmatram bez upoređena sa "Drumskim ratnikom"... i tu ceo film pada; nema duha, nema jasnu ideju koju hoće da nam saopšti osim zaista previše akcije od početka do kraja, uz pregršt prozaičnih rešenja. Kao u slabim kung-fu filmovima gde se od 90 minuta 88 minuta tuku jer ima ljudi koji to vole.
 
Da nema "Drumskog ratnika" utisak bi bio svakako bolji, ali šta da se radi. Savršena doza akcije i smislene radnje, to je ono što ovom MM4 nedostaje... slike su lepe, fotografija je izuzetna, ali u osnovi ovo je potpuno prazan film, u kome nema pozitivnih iznenađenja.
 
Nisam razočaran. Uživao sam, uglavnom. Samo mi je žao što nije bilo znanja, snage i odlučnosti da se ode korak dalje i napravi istinsko remek-delo... šteta što Serđo Leone nije bio u prilici da dobije da radi ovakav film. 

 

 

Kakva tupava kritika, od prve recenice da "ne mora da se gleda u bioskopu" pa do poslednjeg pasusa gde se kaze da je autor uglavnom uzivao [ali steta sto film nije remek delo]. Pretpostavljam da u bioskop ne ide ako nije unapred siguran da ce "uglavnom uzivati".

 

Autor MMFR nije mogao da dobaci izvan svojih ogranicenja, pa se onda film poredi sa drugim filmom istog autora gde ovaj, sta, prebacio svoja ogranicenja... 

Edited by reg
Link to comment

pa eto, desava se..... ja sam ovih dana morala jos jednom da overim Ratnika da sebi potvrdim kolko je taj film do jaja..... daklem i u odnosu na fury road

Link to comment

mmm.. a ko si ti dirol.gif

 

vidi, u pravu si.... al cenim da za korak dalje ipak fale i drugi elementi...... i potpuno razumem sto je ovdi uvuko i Leonea.. al dobro, de.. nema smisla da razvlacimo covekov post sa drugog foruma.....  nek ova bude presudna;

 

upravo sam hteo da te zamolim da ovde ne dovlacis postove sa drugih foruma, pogotovo kad se radi o ovakvom mediokritetstvu.

Link to comment

dovlacim ovde sta god mi se svidi.... post sa foruma, post sa jutjuba, tvitera, fejsa.. sta god..... ne kosi se sa pravilima foruma osim ako s time imas licnih problema

Edited by Hippie
Link to comment

dovlacim ovde sta god mi se svidi.... post sa foruma, post sa jutjuba, tvitera, fejsa.. sta god..... ne kosi se sa pravilima foruma osim ako s time imas licnih problema

 

citaj malo bolje pravila:

Uprava foruma (administratori/supermoderatori/moderatori) po svojoj proceni uklanja postove i sadržaj za koji smatra da se kose sa pravilima foruma, ili su neprimereni iz drugih razloga.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...