Jump to content
IGNORED

Legalizacija prostitucije, pro et contra


Dagmar

Recommended Posts

ovo je logicka zamka u pokusaju, jel? posto nisam nigdje nagovijestila da mi je stav da je raspolaganje tudjim tijelom ok.

 

ne zezaj.

 

ne ne, pa ja se slažem da nije ok. moj stav je sledeći - svako ima pravo da pruža seksualne usluge za novac ALI bilo kakvu vrstu organizovane prostitucije bih stavio van zakona. 

Link to comment
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    32

  • Tribun_Populi

    22

  • Dagmar

    16

  • Krošek

    16

ih, pa ti potcjenjujes menadzment :D

 

naravno da prinudu na prostituciju treba drzati van zakona i kaznjavati

 

sad, da li je organizacija nuzno prinuda, hm. je li?

 

mada pretpostavljam da se samo terminoloski razilazimo.

Link to comment

ih, pa ti potcjenjujes menadzment :D

 

naravno da prinudu na prostituciju treba drzati van zakona i kaznjavati

 

sad, da li je organizacija nuzno prinuda, hm. je li?

 

mada pretpostavljam da se samo terminoloski razilazimo.

 

po meni - nema veze da li je prinuda. niko nema prava da raspolaže tuđim telom, niti consensual (jer bi onda i consensual robovlasništvo bilo ok), niko ne može u kontestu novčane (ili bilo kakve druge) transakcije da ugovara, dogovara ili na bilo koji način učestvuje u raspolaganju tuđim telom. And that's it. Da ja pišem zakone :D to bi tako izgledalo. 

Edited by MancMellow
Link to comment

e ovo je dobro pitanje. elem, da li bi u skladu sa tim bilo dopušteno da neko sebe proda u roblje?

 

ne jer možeš ti sebe da hoćeš da prodaš ali smo se dogovorii da smo zakucali tržište, blokirali drugi kraj takve potencijalne transakcije tako da tebe niko ne sme da kupi. :)

Edited by Prospero
Link to comment

ne jer možeš ti sebe da hoćeš da prodaš ali smo se dogovorii da smo zakucali tržište, blokirali drugi kraj takve potencijalne transakcije tako da tebe niko ne sme da kupi. :)

 

dobro, to je to, slažem se

Edited by MancMellow
Link to comment

manc, to je onda pitanje da li organizator raspolaze. ne raspolaze. takodje, prinuda podrazumijeva barijere izlaska a organizacija ne nuzno.

 

prospero, naravno

Link to comment

manc, to je onda pitanje da li organizator raspolaze. ne raspolaze. takodje, prinuda podrazumijeva barijere izlaska a organizacija ne nuzno.

 

pa jeste pitanje, ali nemoguće je da bar delom ne raspolaže ako se išta pita. Odnosno, sve i da prostitutka odbije tj da može da odbije, kod posrednika u momentu ugovaranja, dogovaranj itd postoji 1 namera odnosno pokušaj

Edited by MancMellow
Link to comment

pa jeste pitanje, ali nemoguće je da bar delom ne raspolaže ako se išta pita. Odnosno, sve i da prostitutka odbije tj da može da odbije, kod posrednika u momentu ugovaranja, dogovaranj itd postoji 1 namera odnosno pokušaj

 

 

U Nemačkoj su spoznali realnost potrebe da biznis ima organizaciju i menadžment, pa su definisali nešto tipa ako organizator zadržava više od 50% onda je na delu iskorišćavanje, a ako zadržava manje od 50% onda je samo menadžer. Tako da nikome ne mogu da dokažu da zadržava više od 50%, i shodno tome niko nije iskorišćen (tj za celu Nemačku godišnje nađu par slučajeva iskorišćavanja)

Link to comment

Vidi sta smo ti uradili od hajke, Vaso.

 

Vidi sta su smo ti  uradili od hajke mi

 

Promenili je, okrenuli je,

 

sad je skroz do-sa-dna

 

Vidi sta smo ti uradili od hajke, Vaso.

Link to comment

U Nemačkoj su spoznali realnost potrebe da biznis ima organizaciju i menadžment, pa su definisali nešto tipa ako organizator zadržava više od 50% onda je na delu iskorišćavanje, a ako zadržava manje od 50% onda je samo menadžer. Tako da nikome ne mogu da dokažu da zadržava više od 50%, i shodno tome niko nije iskorišćen (tj za celu Nemačku godišnje nađu par slučajeva iskorišćavanja)

 

Pa dobro, ne pričam ni ja napamet  ^_^

 

 

Prostitution

14Paying for sexual services of a prostitute subjected to force etc: England and Wales

After section 53 of the Sexual Offences Act 2003 (c. 42) insert—

53APaying for sexual services of a prostitute subjected to force etc.

(1)A person (A) commits an offence if—

(a)A makes or promises payment for the sexual services of a prostitute (B),

(b)a third person © has engaged in exploitative conduct of a kind likely to induce or encourage B to provide the sexual services for which A has made or promised payment, and

©C engaged in that conduct for or in the expectation of gain for C or another person (apart from A or B).

 

nije ni taj zakon baš savršen, ali generalno treba prepisivati od unapređene verzije "webberovaca"  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

sad, da li je organizacija nuzno prinuda, hm. je li?

 

Država je nesavršen aparat sa nesavršenim mehanizmom, ne može se uvek utvrditi materijalna istina, pa se nekad nešto zabranjuje i na bazi pretpostavke. U tom smislu, svaka organizovana prostitucija je pretpostavljeno prinudna, makar delimično. I zato i treba da ostane van zakona.

 

A šta ko radi u svoja (ili tuđa) četiri zida™, to je njegova privatna stvar.

Link to comment

ok, to ima smisla.

 

edit, ali izgleda da i to varira u razvijenom svijetu?

npr u njemackoj, ako dobro guglam? bordeli su recimo u okviru zakona.

Edited by morgana
Link to comment

edit, ali izgleda da i to varira u razvijenom svijetu?

 

I to je, verovatno, stvar percepcije. Ozbiljne zemlje raspolažu ozbiljnim statistikama kriminaliteta*, pa se iz toga analizom vidi zastupljenost prinude u slučajevima organizovane prostitucije. Negde je to i stvar mentaliteta i opšteg kulturnog obrasca, Holandija mi je za to očiti primer.

 

____

*tzv. tamne brojke kriminaliteta, to su, pored procesuiranih, i oni slučajevi prijavljenih ili otkrivenih krivičnih dela, koja nikada ne dođu do suda iz raznoraznih razloga

Link to comment

dobro, ja mislim na zakonska rjesenja koja dozvoljavaju i organizaciju npr u okviru bordela, kao sto je u njemackoj.

 

tj ne mislim nego guglam

 

...

 

i ovo kaze wiki

 

Various United Nations commissions, however, have differing positions on the issue. For example, in 2012, a Joint United Nations Programme on HIV/AIDS (UNAIDS) convened by Ban Ki-moon and backed by United Nations Development Programme and UNAIDS, recommended decriminalization of brothels and procuring.[5][6][7][8]

 

sto ne koristim kao argument nego dijelim info o stavu

Edited by morgana
Link to comment

To je već teorija manjeg zla™.

 

edit: msm ono, registrovana firma, sanitarna knjižica, fiskalni račun, tržišna inspekcija, zdravstvena inspekcija, poreska inspekcija...

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...