Jump to content
IGNORED

Najdraži YU albumi


3opge

Recommended Posts

meni je to najomrazenija stvar haustora ikad :)

 

moja top 3 ex-yu lista:

 

1. haustor - treci svijet

2. katarina II - katarina II

3. sarlo - bistriji ili tuplji...

Link to comment

a to sto je neko u teskom periodu svog zivota vozio tramvaj ga ni najmanje ne diskvalifikuje. u mojim ocima ga, naprotiv, uzdize.

 

 

+koliko god.

 

Kolar je jedan sjajan čovek.

Link to comment

a to sto je neko u teskom periodu svog zivota vozio tramvaj ga ni najmanje ne diskvalifikuje. u mojim ocima ga, naprotiv, uzdize.

 

+1

svaka, zdenku, cast.

 

do blazenog kurca svetog Pantelejmona SPLITUJTE OVO!

 

+1

Link to comment

Sa nekog fejsa:

 

Ajmo ljudi, gore glave… Uživajmo u životu i ne plašimo se napuštanja životne scene, jer tamo nas čekaju Vlada, Tanja Petrović, Tusta, Dinko Tucaković, Ramonsi… Pa, pola polica na našim gajbama, oni su popunili. Zato veliki aplauz za Vladu DIvljana, njegova senka stvara hlad u kome ćemo da uživamo dok smo živi, a posle ćemo ga videti. Našao sam njegovu spektakularnu priču o narodnjaku iz Dinkovog filma,

Ja je zovem meni da se vrati
Za album „Šest dana juna” napisao sam narodnjak „Ja je zovem meni da se vrati”. Kada sam komponovao pesmu nisam znao kako da je završim, pa sam uzeo flašu rakije, pijuckao i polako ulazio u to patetično stanje neophodno da bi se napravio dobar narodnjak. I uspelo je...

Pesmu je na kraju otpevao zagrebački pevač Jahija Gračanlić. Odličan pevač narodnih pesama, mada je malo teže pamtio tekstove, pa smo imali problem na snimanju – kada zatvori oči peva super, ali zaboravi tekst, a kada čita tekst sa papira ne peva kako treba... Ali smo na kraju ipak nekako uspeli da je snimimo...

Gej narodnjak
Taj Jahija imao je jednu smešnu uzrečicu kada se rukuje – „Prvo ručica, posle guzica”. I onda mi je pala na pamet ideja da bi bilo zanimljivo da se napravi, govorim o 1984. godini, gej narodnjak, jer, rekoh sebi, sigurno i među ljubiteljima narodne muzike postoje ljubitelji istog pola, nemoguće da nije tako.

Ideja mi je bila dovoljno apsurdna, jer je sva narodna muzika toliko mačo, pa sam napravio pesmu koja ide ovako: „Aj baš me briga što me kara nana, zaljubljen sam u svog jarana...”

Prvo sam hteo da je sam snimim i otpevam, ali pošto ne znam da pevam kao narodnjak, ipak sam odlučio da nađem pravog pevača narodnih pesama, koji zna da peva kao pravi narodnjak, i želi da otpeva ovu pesmu. Još ga nisam pronašao...

Link to comment

Nikad mi nije bilo jasno zasto nisu nastavili saradnju i  dali Piku Stancicu da producira  Odbranu 

 

Uh...

 

Najveći kvalitet Odbrane je upravo ingeniozna produkcija. Prvi producent je trebao da bude DrSpira(na Paket aranžmanu snimio Ameriku), i niko ne zna kako bi se to završilo; ja lično mislim da bi sa njim ploča otišla preko ivice. 

 

Onda je posao nastavio Mile Pile Miletić i on je bukvalno promenio tok istorije tog albuma. Prvo zato što je shvatio da analogni sinti treba tretirati kao potpuno autohton zvuk; sve ono što je krajem devedesetih postalo apsolutni hajp, u Beogradu se snimalo 1982. i bilo sasvim uporedivo recimo sa zvukom Commercial albuma Rezidentsa. Pri tome, za sve koji misle da je Mile Pile bio samo tonac Radio Beograda, treba da znaju da je bio i deo AkPiĐoto ekipe sa Bistriji ili tuplji čovek biva kad(on je onaj Pi), dakle snimatelj dve najvažnije novotalasne ploče. On je, npr., bio autor ideje da se u pesmi Bes ritmički ubadaju i isključuju instrumenti iz miksete, jer tad nije bilo automatizacije miksa, pa je to bio ručni rad pet ljudi; umetnost kao takva.

 

Posebno je zanimljivo da Mile zbog bolesti nije mogao da završi ploču, pa je u finalu preuzeo Joca Višković, jedan totalno oldskul tonac, ali sam Kolar kaže da su oni tad već tačno znali kuda idu i više nije moglo biti kompromisa. Koncept produkcije odvojio je Odbranu od samo još jedne kolekcije dobrih pesama. Mnogo stvari je moralo da se poklopi za to malo plastike.

Edited by April
Link to comment

slazem se. Piko je dobar producent u smislu da moze da napravi od dobrog benda bend za siroke narodne mase. ocigledan primer su Djavoli i Psihomodo Pop - od dva benda sa odlicnim demo snimcima napravio je dva benda cije albume prvence ne mogu da slusam. mislim da bi i Idoli i Orgazam mome uhu bolje zvucali da su im je prvence producirao Enco.

 

od cega je bolovao Mile Pile Miletic?

Link to comment

Uh...

 

Najveći kvalitet Odbrane je upravo ingeniozna produkcija. Prvi producent je trebao da bude DrSpira(na Paket aranžmanu snimio Ameriku), i niko ne zna kako bi se to završilo; ja lično mislim da bi sa njim ploča otišla preko ivice. 

 

Onda je posao nastavio Mile Pile Miletić i on je bukvalno promenio tok istorije tog albuma. Prvo zato što je shvatio da analogni sinti treba tretirati kao potpuno autohton zvuk; sve ono što je krajem devedesetih postalo apsolutni hajp, u Beogradu se snimalo 1982. i bilo sasvim uporedivo recimo sa zvukom Commercial albuma Rezidentsa. Pri tome, za sve koji misle da je Mile Pile bio samo tonac Radio Beograda, treba da znaju da je bio i deo AkPiĐoto ekipe sa Bistriji ili tuplji čovek biva kad(on je onaj Pi), dakle snimatelj dve najvažnije novotalasne ploče. On je, npr., bio autor ideje da se u pesmi Bes ritmički ubadaju i isključuju instrumenti iz miksete, jer tad nije bilo automatizacije miksa, pa je to bio ručni rad pet ljudi; umetnost kao takva.

 

Posebno je zanimljivo da Mile zbog bolesti nije mogao da završi ploču, pa je u finalu preuzeo Joca Višković, jedan totalno oldskul tonac, ali sam Kolar kaže da su oni tad već tačno znali kuda idu i više nije moglo biti kompromisa. Koncept produkcije odvojio je Odbranu od samo još jedne kolekcije dobrih pesama. Mnogo stvari je moralo da se poklopi za to malo plastike.

 

+1

 

Odbrana se i danas moze slusati. Slojetivost koju je Kiric pominjao, svakako je zasluga produkcije.

Yolo je postavio Bajaginu Tisinu, ok stvar, ali zvuci suplje.

Odbrana zvucno fino odoleva zubu vremena.

Link to comment

jos malo trivije:

90-ih se pojavio serijal KIlled by 7" kompilacija. na jednoj se nasla "Plastika", na drugoj "Konobar" Orgazma. imam oba 7"EP-ja na vinilu, ako nekoga zanima mogu da ripujem, mada su iste verzije, narafski

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...