Jump to content
IGNORED

Najdraži YU albumi


3opge

Recommended Posts

stvar ukusa, po nekima (recimo meni a nisam usamljen ovde), oktobar 1864 je daleko gora muzika od nekih bajaginih radova

 

kao sto je recimo "prodavnica tajni"

 

ovo je u rangu najboljih j mascisovih pesama (ne, nisam pijan)

 

 

sve tačno mada ga pretera s džej meskisom

 

dobar je bajga

https://www.youtube.com/watch?v=bmDQcy1BkL8

Edited by boshoku
Link to comment

jakarta, maska za dvoje 

haustor, treci svijet

 

Dakle, kao prvoj koja je pisala o Vladinom odlasku u kontekstu SFRJ, ja dodajem da bi SBB KBB (pu, pu, ne daj boze) uporediva reakcija bila na:

- Milana Mladenovica (ta 1994 je bila ratna godina)

- Darka Rundeka 

- Bajagu

Link to comment

stvar ukusa, po nekima (recimo meni a nisam usamljen ovde), oktobar 1864 je daleko gora muzika od nekih bajaginih radova

 

kao sto je recimo "prodavnica tajni"

 

ovo je u rangu najboljih j mascisovih pesama (ne, nisam pijan)

 

Recimo da je to jedna od tri njegove pesme koje su sjajne, ali ostatak. Bam, bam, bam bam bam, necu nista da znam, samo daga daga daga da ga ... to ne moze da opere ... ni cevovod Makish-Mladenovac.

 

Oktobar je mainstream, sviracki, tekstualno i kako hoces po meni sjajan bend. Naravno, bilo bi glupo ocekivati da se svi sloze. Moja reakcija na Bajatu je ista kao i tvoja na oktoMbar. Sto sam stariji sve vise mi lezi cd koji je izdao PKB sa drugim i trecim albumom oktobra...

 

EDIT: E da, Baja me je nervirao i kao pojava, posto je on bio hostesa Bori Djordjevicu, stajao iza i klatio se ... ono Ajmo ruke gore.... posle je to kod njega radio Cuko, koji mi je iz istog razloga ishao na ovu preostalu gangliju.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Dakle, kao prvoj koja je pisala o Vladinom odlasku u kontekstu SFRJ, ja dodajem da bi SBB KBB (pu, pu, ne daj boze) uporediva reakcija bila na:

- Milana Mladenovica (ta 1994 je bila ratna godina)

- Darka Rundeka 

- Bajagu

mladenović i štulić su mi baš za hejt

 

ovaj nije

Link to comment

Recimo da je to jedna od tri njegove pesme koje su sjajne, ali ostatak. Bam, bam, bam bam bam, necu nista da znam, samo daga daga daga da ga ... to ne moze da opere ... ni cevovod Makish-Mladenovac.

 

Oktobar je mainstream, sviracki, tekstualno i kako hoces po meni sjajan bend. Naravno, bilo bi glupo ocekivati da se svi sloze. Moja reakcija na Bajatu je ista kao i tvoja na oktoMbar. Sto sam stariji sve vise mi lezi cd koji je izdao PKB sa drugim i trecim albumom oktobra...

 

EDIT: E da, Baja me je nervirao i kao pojava, posto je on bio hostesa Bori Djordjevicu, stajao iza i klatio se ... ono Ajmo ruke gore.... posle je to kod njega radio Cuko, koji mi je iz istog razloga ishao na ovu preostalu gangliju.

 

pa bajaga je komponovao/tekstopisao par pjesama riblje corbe, tesko da je samo stajao iza bore i klatio se

 

 

Dakle, kao prvoj koja je pisala o Vladinom odlasku u kontekstu SFRJ, ja dodajem da bi SBB KBB (pu, pu, ne daj boze) uporediva reakcija bila na:

- Milana Mladenovica (ta 1994 je bila ratna godina)

- Darka Rundeka 

- Bajagu

 

sve u svemu, slazem se. da ne cjepidlacim sad sa sitnim opaskama.

 

ako ista proizidje iz divljanove smrti, to ce biti obnovljeno interesovanje za domacu pop kulturu. daj boze.

Edited by morgana
Link to comment

najbolju pesmu riblje corbe napisao je momcilo :)

 

 

ustvari, bora je tu bio car - onog trenutka kad bi zakljucio da je neko sazreo kao muzicar dovoljno da mu je bolje da nastavi solo, on bi mu to lepo i rekao. nije momcilo jedini.

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...