Jump to content
IGNORED

Najdraži YU albumi


3opge

Recommended Posts

Ima nas koji i dalje mislimo da jeste precenjena.

 

Boškić (boshoku), nemoj da troluješ. Prvo si lobirao da se ovaj topic zaključa, a sada pošto nemaš šta da kažeš, a nisi u centru pažnje, troluješ.

 

tu dolazimo do neumitne istine: sve sto su Idoli (i Vlada posebno) uradili posle Odbrane je daleko slabije.

Link to comment

tu dolazimo do neumitne istine: sve sto su Idoli (i Vlada posebno) uradili posle Odbrane je daleko slabije.

 

Pa...kao albumi definitvno da - daleko slabije. Pojedine pesme pak skoro da dosezu, doduse na, jednostavno, potpuno drugaciji nacin. Ali ok, to je i individualno.

Link to comment

tu dolazimo do neumitne istine: sve sto su Idoli (i Vlada posebno) uradili posle Odbrane je daleko slabije.

 

Slazem se. Meni je njegovo/njihovo najbolje izdanje Odbrana i zastita. Jeste zivi album i tacno je da su sve pesme predhodno objavljene, ali celokupni dozivljaj je neprevazidjen. Taj album uvek uporedjujem sa Van Morrisonovim A night in S.F. Tacno je i da su najbolje pesme sa Odbrane i poslednjih dana na zivom disku, ali opet....

I ovaj zivi album u Tvornici koji predstavlja novu verziju Odbrane i zastite nije ni prineti Unplugged albumu. Ekipa muzicara na Unpluggedu je mnogo bolja, a Vlada je na najbolji nacin ispratio tu energiju. Cinilo mi se da je kombinacija sa Ljetno kino odlicna i meni je zvucno bila sjajna, ako mislim da je i po odabiru pesama i po aranzmanima (vise vajba za ples) plan bio da bude lakse prijemcivo. Nadao sam se novim pesmama i presviranim starim pesmama, ali sta da se radi.

 

Ne sporim da Odbrana ima ulogu u Novom talasu, istoriji ovdasnje muzike i cemu vec ne, ali ja nisam imao "srecno" muzicko detinjstvo. Veoma postujem Odbranu i poslednje dane, ali naglasavam da u licnom svetu nema ni priblizno ulogu koju ima van moje glave. U mom muzickom svetu, najvazniji ovdasnji album ce uvek biti

w9ivjk.jpg

sto ce mnogima biti smesno jer u njihovom svetu ovaj album i nema mesto, ali se ne spominje u listama najboljih. To je ono sto cini razliku u ukusima i nacin (muzickog) odrastanja. Previse je ovde u mom, licno itd. ali muzika nije za citanje, vec za slusanje. Svaki slusalac treba da ima svoju muzicku istoriju, koju stvara slusanjem, sa sto manje uticaja novinara. Uvek me nervira kraj godine, kada se okace liste koje su pravili casopisi, D.J.-evi i voditelji. Te liste sluze samo da se vidi ima li albuma koji su tokom godine promakli radaru.

 

EDIT: Slazem se sa Mancom. Kao albumi da, ali ako se skupe sve dobre pesme, to je daleko jace iako si 200% u pravu kada kazes na sasvim drugi nacin. To su savrsene pop pesme, koje kako god da ih sklopis ne mogu da budu celina kao Odbrana, ali su i pravljene u drugacijim okolnostima. I jedno i drugo ide u prilog cinjenici da je Vlada bio zaista jedan od najvecih na ovim prostorima.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Ko je "za zivota" ovo slushao - kad je izaslo - zna o cemu govorim...

( a posle je vec sve uredno otislo po kur%u )

 

CAGLIwkUIAA4sDu.jpg

btw - nekad su neki 'respektabilni' kriticari ovo proglasili za naj-prvi album u onoj™ zemlji 

Link to comment

Ko je "za zivota" ovo slushao - kad je izaslo - zna o cemu govorim...

( a posle je vec sve uredno otislo po kur%u )

 

CAGLIwkUIAA4sDu.jpg

btw - nekad su neki 'respektabilni' kriticari ovo proglasili za naj-prvi album u onoj™ zemlji 

 

pa jeste sigurno medju prvih 20 XU 

 

btw posedujem vinil

Edited by 3opge
Link to comment

Ja volim odbranu i sigurno mi je u top10 domacih albuma. A najbolji su mi Sarlov (koji mi je i van yu prostora jedan od drazih albuma) i "dok cekas sabah sa sejtanom". Za sva tri albuma  sam bio premlad kada su izasli da bi ih tada kapirao, ali su se vrtili kuci od izlaska jer ih je stariji brat slusao. Ne znam kada sam "dobio potrebu" da ih zaista slusam, ali sam siguran da su pripremili teren za stosta sto je posle toga doslo. Pusenje je bilo lako voljeti, vec su nadrealisti bili odradili svoje, a bogami i njihov prvi album i Elvis J.. Iako su i ovi gore navedeni u top-10-20.

Link to comment

iako mi Odbrana nije br. 1 od nasih albuma, sigurno je nas album koji sam najvise slusao u zivotu.

kupio par primerka u Melburnu 1996, jedan nisam slusao do 2002 na 20-godisnjicu izdavanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...