Jump to content
IGNORED

Atina


Milosh76

Recommended Posts

Nadjoh temu o Atini u arhivi :isuse:  pa bih molio moderaciju da spoji i vrati na pdf Putovanja      http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=1836&hl=atina

 

Unapred se zahvaljujem beowl na fenomenalnom postu o Atini i predlozima za obilaske.

 

 

Elem, idemu Atinu sledeceg vikenda.

 

Idem Airserbiom i rezervisao sam hotel na trgu Sintagma. Lep, veliki, ususkan za dvoje malo jace od 160e za 3 noci sa doruckom. Nisam lose prosao ? :D Da li je neko skoro bio U Atini? Moj poslednji odlazak tamo je bio na ekskurziji 90 ili 91 vise se ne secam. U Atini smo 3 noci, petak-ponedeljak, stize se predvece oko 18h recimo, a vracamo se avionom oko 13h

 

Koji je najbolji prevoz od aerodroma do hotela? Da li i dalje postoje 3 dana karte za prevoz i da li ukljucuju i prevoz do i od aerodroma?

 

osim standardnih antickih lokacija, sta jos predlazete da se vidi? Pirej? Plaka? .... ?

Edited by Milosh76
Link to comment

Ja sam bio u novembru. Imaš više varijanti za prevoz od aerodroma i sve funkcionišu besprekorno, što bi rekao drug Jojogi. Imaš jeftine buseve, imaš metro, plavu liniju koja te vodi baš do Sintagme, a tamo možeš na čvoru hvatati dalje zelenu liniju ili elektrovoz, zelenom dalje, ili elektrovoz ( ne znam kako njega zovu) ja sam ga koristio. Taksi je takođe zgodno rešenje.

Osim tradicionalnog Akropolja (mislim da je 12 evra ulaz), preporučio bih ti Plaku, bio sam u nekoliko kafana, one se sve zovu slično i ne mogu da ti navedem znam jednu dobru sa ziovima punim fotografija svih gostiju ever koji su bili. Zatim Olimpijski stadioni novi i stari, do novog metroom zelenom linijom dve stanice pre Marusija, do starog ima neki tramvaj. Suvi centar za šetnju ti je Monastiraki, imaš dugu ulicu kombinacija Kneza i Skadarlije i Bulevara, pa ako si ssa ženom stradao si zbog izloga. Na dnu te ulice ima kafić na vrhu visoke zgrade i sa terase vidiš sve. Takođe, preporučujem zgradu Opere i skulptura Trkača od stakla, to bi bilo lepo uveče da se obiđe, mislim da neki tramvaj ide do tamo. Dalje, Parlament i gardisti u onim njihovim uniformama koji stoje okamenjeni a turisti ih zezaju i slikaju se s njima. Moj prijatelj je jednog hteo da štipne u stvari realizovao je to i popio kundak..U Grčkoj je velika čast biti gardista, biraju se najbolji od najboljih i odlično su plaćeni.

Generalno, javni prevoz je odličan i nemaš brige. Gledaj da se ne izgubiš u paki krajevima, prepoznaćeš po vešu na terasi, ne idi ni po danu.

Šteta što nisi motorizovan da kružiš levo desno. Ali metroom možeš otići do Pireja i uhvatiti neki trajekt za najbliža saronska ostrva nije duga vožnja, a lep je izlet. Pokušaj i na buvljak dasvratiš, samo, nije jeftin.

Sad ću probati neku sličicu da nađem, onog trkača sam postavljao na mobtel foto topiku.

Edited by kapetanm
Link to comment

moderna zgrada u sredini je arheološki muzej, obavezno za obići. To je pogled sa Akropolja

 

 

 

DSCN1832_zpshnxwleag.jpg

 

pogled odozgo- zgrada sa lučnim prozorima je metro stanica Monastiraki gde se ukrštaju linije za aerodrom, Pirej, sever, itd. Ja sam se ššvercovao često.

20141115_160907_zps9of6ntkq.jpg

 

kako su stajale cene kod Aegian Airlines? Oni su obično jeftiniji od naših

Edited by kapetanm
Link to comment

arheoloski muzej treba obici, svakako... kad si vec na monastirakiju, onda je pod moranje kebab kod tanasisa. vr'.

national garden, iza tj. pored zgrade vlade je isto super za prosetati.

 

za preporuciti je odlazak na brdo likavitos. pogled na akropolis odatle je fantastican, posebno kad padne mrak.

pirej nije nesto posebno. sacuvaj vreme za nesto drugo.

Link to comment

 

 

kako su stajale cene kod Aegian Airlines? Oni su obično jeftiniji od naših

Bio je jeftiniji, ali kad se doda jedan kofer(zene) i to sto se gubi prvi i poslednji dan(odlazak uvece, dolazak ujutro), preziveo sam 20ak evra visu cenu za airserbia. Krece se u 13:30, vracamo se letom u 16:40, tako da je to bila bolja opcija.

 

Nasao sam na netu trodnevnu turisticku kartu za prevoz za sve linje i od/do aerodroma za 20e po coveku, a karta za sve prevoze bez aerodroma za 5 dana je 10e. To je korisno znati. Malo me brine vreme, jer su najave da ce biti kise sva 4 dana:(

Link to comment

Obavezno se popnite na ono najveće brdo. Odličan je pogled na Atinu odozgo.

 

Meni je nekako bio bas zanimljiv osecaj da uđem na onaj mermerni stadion, gde je održana prva olimpijada (ako nisam sad nesto izmešao)

 

Lep je i onaj veliki park u samom gradu. Tu može da se uživa u zelenilu.

 

Lokacija ti je odlična (i mi smo bili na 20m od Sintagme), odatle svuda možeš peške. Jedino ako rešiš do Pireja koji je malo dalji. Lepo je provozati se i tramvajem, linijama što idu uz samu obalu mora.

 

Što se tiče izlazaka nama je najbolje bilo tamo gde su nam rekli da nipošto ne idemo zbog bezbednosti. Takav jedan kraj je na 5 min od Sintagme. Krenete suprotno od smera ka centru, pa posle par malih raskrsnica desno i mozda 100m odatle. Naći ću ime, pa ću napisati.. Super kraj, kafića dosta, mi smo bili za proslu Ng, ali je bilo super vreme, pa smo blejali i napolju po tom kraju. Ljudi sa gitarama, grupice pevaju.. Bas onako lep prizor. A ponavljam tu sam nam rekli da nipošto ne idemo, čak ni danju. To je kao ona priča kod nas. Tamo vam stavljaju drogu u piće..

 

Plaka je ok, donekle kao naša Skadarlija, samo dosta veća. Ok je klopa, nije ni skupa kao što smo očekivali, ali ništa spektakularno.

 

Najviše šetajte po gradu, ima Atina svega za gledati.. I cepajte girose :)

 

Edit: sad vidim da je Ros napisao imena za brdo i garden. Ja takve stvari nikad ne zapamtim po imenima. I slažem se sa njim za Pirej. Jedino ako imaš neku navijački potrebu da ga obiljem :)

Edited by Timmy
Link to comment

super je Atina, volem :)

malo previše motocikala, ali dobro, ne može se imati sve

i mnogo mačaka po ulicama no to je lepo :)

 

Akropolj je lep, ali još bolje su neke sitne uličice u blizini njega, e sad ubiću se što nemam pojma kako se to zove, jer smo mi to slučajno pronašli tražeći Akropolj :blush: , uglavnom male bele kućice sa dvorištancima, lenji psi i mačke, ide uzbrdo pa polako puca i pogled na dole, a atmosfera je kao na nekom izolovanom ostrvu u sred Sredozemnog mora, imam i neke slike (ne pri ruci) ali pojma nemam kako se zove, možda će beowl ili neko znati

 

Likavitos je super brdo, puca pogled na ceo grad i na Akropolj

 

Plaka je ok, Monastiraki = turska atmosfera i super meeeso :fljp:, parlament i gardisti, ma sve je ok i samo se treba muvati po gradu stalno i svuda i nećeš pogrešiti :)

 

inače ja sam bila 2x i nikada nisam koristila prevoz, sve peške

 

a super stvar su i trafike na svakom koraku (to doduše ako si žderonja kao ja pa ti se svako malo prijede sladoled ili čokoladica)

 

u Pireju nisam bila, samo na Glifadi, prvi* put je bio bezuspešni pokušaj odlaska na plažu  (kiša i susnežica i 2°C i potoci po ulicama ali je bilo zabavno :D), drugi put uspešni (mada sam jedino ja ušla u vodu jer je bio kraj marta)

 

 

*prvi put sam bila druge dve nedelje marta, očekivalo se već super vreme i proleće i zezanje, a ono bilo 2 nedelje oko nule sa čestim kišama i povremenim snegom, ljudi u prevozu su nam se izvinjavali tipa "e baš nemate sreće nije ovo normalno uopšte" :lol:

Link to comment
Idem Airserbiom i rezervisao sam hotel na trgu Sintagma. Lep, veliki, ususkan za dvoje malo jace od 160e za 3 noci sa doruckom. Nisam lose prosao ? :D

 

u pravo vreme otvoriste topik

 

idem u aprilu, avion + smestaj = 100e -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...