Jump to content
IGNORED

Nordijsko skijanje, bijatlon i ostali zimski sportovi


Timmy

Recommended Posts

Posto ocigledno postoji interesovanje red je da se otvori i odgovarajuci topic :)

 

Kao sto sam napisao na skijanju, mozda cu uz aktivan topic ponovo poceti da intezivnije pratim ove discipline.

Link to comment

Nije ti stalo "osim alpskog skijanja" u naslov? :D

 

Gleda li neko 15 km free M danas? Mislim najteza trka za predvidjanje podijuma na ovom prvenstvu. Mogu Svedjani (Hellner pre svih, ali i Halfvarsson, mozda i Olsson), Cologna, Krogh, Northug, Manificat... Trebalo bi da bude zanimljivo. Nema Vylegzhanina, odmara za stafetu i 50 km.

Link to comment

Olsson je dobio trku na teskom brdu kod prolaza na 11,4 km na kom su svi ostali crkli, a on ga prakticno otplesao. Pomoglo je i to sto je startovao mnogo pre ostalih favorita, pa je imao i bolji sneg. 

Link to comment

Danas zenska stafeta, Norvezanke hoce osvetu za Sochi, a i za prethodna dva dana, a Svedjanke odgovaraju jako cudnim redosledom izmena. Stavili su Kallu kao drugu, znaci klasik, dok ce protiv Bjoergen kao cetvrta trcati Nilsson. Razumem da je poenta da se ne dozvoli da Johaug odmakne mnogo, pa zato Kalla protiv nje, ali skinuti je sa slobodnog stila mi se cini kao samoubistvo. Stina Nilsson jeste odlicna sprinterka, ali tesko da moze da parira Marit svih 5 km. Jedino da Norvezanke opet potpuno promase sa materijalom kao prekjuce, /patkometrija on/ sto im i zelim /patkometrija off/. :D

 

To bi trebalo da bude borba za zlato, a za trecu medalju verovatno Rusija i Finska, mada ne bih otpisala ni USA nakon srebra i bronze prekjuce. 

Link to comment

Rekoh ja da cu da se dopisujem sama sa sobom ako neko otvori ovaj topik. :)

 

Odlicnih poslednjih 5 km na 50 C. Losi vremenski uslovi, jak sneg, u prvih 45 km se nista nije desavalo, a onda su se malo odvojili Bauer, Vylegzhanin i Olsson. Na poslednjih par stotina metara se niotkuda pojavljuje Northug skijajuci kao da prethodnih 49 km nije postojalo, pretice Olssona, a u poslednjih nekoliko metara i preostalu dvojicu. :Hail: Na kraju Northug zlato, Bauer srebro, Olsson bronza. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Samo da se jos jednom poklonim :Hail: velikanu.

Ole Einar Bjørndalen je danas osvojio srebro u sprintu na SP u biatlonu. Pune 42 godine, ali jos se ne da :)

Ukupno 41 medalja na SP (19-13-9) :Hail: 

 

Zlato uzeo najbolji biatlonac poslednjih godina Martin Fourcade

Link to comment

Ludilo koliko je Furkad ove godine nadmoćan. Za sada ima dva zlata iz dve discipline, a ima dobre šanse da sutra u poteri uzme treće.

 

Za starca samo :Hail:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...