Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

  • 1 month later...

Odgledala sam prvu sezonu The Fall. Zanimljivo je što smo u prilici da vidimo i manijaka i njegov život, ceo proces praćenja žrtve i sve to. Mnogo smaraju sa policijskim postupkom, da je interesantno da gledamo kako panduri listaju stranice i stranice nekih izveštaja to bi bilo u svakoj seriji.

Elem, neverovatno je kako se ova Skali transformisala u ribetinu. 

 

I sve vreme dok sam gledla nisam mogla da se otmem utisku da bi Luther ovo rešio za 10 minuta i onda odjezdio sa Skali u sumrak.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Odgledala sam prvu sezonu The Fall. Zanimljivo je što smo u prilici da vidimo i manijaka i njegov život, ceo proces praćenja žrtve i sve to. Mnogo smaraju sa policijskim postupkom, da je interesantno da gledamo kako panduri listaju stranice i stranice nekih izveštaja to bi bilo u svakoj seriji.

Elem, neverovatno je kako se ova Skali transformisala u ribetinu. 

 

I sve vreme dok sam gledla nisam mogla da se otmem utisku da bi Luther ovo rešio za 10 minuta i onda odjezdio sa Skali u sumrak.

ma bilo koji detektiv ne-retard bi resio to za jednu epizodu. preskoci drugu sezonu. totalni promasaj koji ces verovatno odgledati do kraja zbog prve sezone, a ne zasluzuje ni pola sata necijeg zivota.

Link to comment

Gotov The Following. Verovatno sam jedini čovek koji je pogledao sve ovo, ali mi na kraju nije previše žao.

Posle prve dve sezone, koje bi Viniju izazvale serijske aneurizme po sekundi epizode, ova treća je bila samo malo manje glupa, ali poprilično dinamična i sa novim negativcima, od kojih je najgori bio glavni lik iz Sleeper Cella, tako da je skroz okej. I kraj je sasvim korektan.

 

Ne preporučujem nikom, doduše.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ma bilo koji detektiv ne-retard bi resio to za jednu epizodu. preskoci drugu sezonu. totalni promasaj koji ces verovatno odgledati do kraja zbog prve sezone, a ne zasluzuje ni pola sata necijeg zivota.

Moja misljenja o seriji su jako podeljena. Dosta stvari mi je tu smetalo (posebno u prvoj sezoni), ali daleko od toga da je serija promasaj, a pogotovo nije totalni promasaj. Sigurno se nece svideti gledaocima kojima je prototip detektiva Serlok Hloms, a psihopate Hanibal Lektor, ali mislim da se radi o nekom proseku trenutne britanske produkcija u ovom zanru.

 

Meni bi bilo zanimljivo, a ovh dana cu i potraziti po netu, misljenje nekog psihijatra o liku Pola Spektora. Odredjeni aspekti (posebno metode manipulacije) mi deluju jako dobro prikazane, drugi ne (stepen samokontrole, recimo).

 

Svideo mi se i Stelin (glavna inspektorka) lik, posebno zavrsna scena poslednje epizode druge sezone.

Link to comment

Gotov i Backstrom. Takođe ne verujem da je mnogo njih pogledalo sve. Završio je kako je i počeo, solidno, ali ništa specijalno. :)

Nije bas gubljenje vremena ali nije bas i da se nesto namestas da gledas, popunjavnje slobodnog vremena...

Link to comment
  • 1 month later...

Gleda li neko Crnu listu?

Slučajno krenuo da gledam, ovo je baš OK serija

:fantom: :fantom: :fantom: :fantom: :fantom: :fantom: :fantom: :fantom:

Edited by DrIlic
Link to comment

Odgledao Grantchester. ITV smesten u 50-te. Detektiva igra Robson Green, ali je glavni junak mladi vikar. Dobra ITV produkcija, Pirlicno soft za moj ukus. U podzanru definitivno iza Dzordza Dzentlija i miljama iza Fojla. Zapleti na nivou Agate Kristi, s tim da doticu pojedine kontroverzne teme u kontekstu 50-tih - homofobija, rasizam, ksenofobija, itd. Dobra serija za uz caj u pet.

 

Sad me cekaju poslednje sezone Dzentlija i Fojla. Njam.

Link to comment

Moja misljenja o seriji su jako podeljena. Dosta stvari mi je tu smetalo (posebno u prvoj sezoni), ali daleko od toga da je serija promasaj, a pogotovo nije totalni promasaj. Sigurno se nece svideti gledaocima kojima je prototip detektiva Serlok Hloms, a psihopate Hanibal Lektor, ali mislim da se radi o nekom proseku trenutne britanske produkcija u ovom zanru.

 

Meni bi bilo zanimljivo, a ovh dana cu i potraziti po netu, misljenje nekog psihijatra o liku Pola Spektora. Odredjeni aspekti (posebno metode manipulacije) mi deluju jako dobro prikazane, drugi ne (stepen samokontrole, recimo).

 

Svideo mi se i Stelin (glavna inspektorka) lik, posebno zavrsna scena poslednje epizode druge sezone.

 

Prva sezona moze da se gleda. Meni je druga sezona potpuno pokvarila utisak. Presporo i neubedljivo. Video sam negde da ce ici i treca sezona - bar nece reciklirati ubicu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...