Jump to content
IGNORED

Pravo u raljama interneta: Alexxxinac i ostalo


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hamlet Strašni

    28

  • JozoMujica

    12

  • PopeЧе

    7

  • salerokada

    6

Vračar je opština senjak nije. Bagremar, koliko znam nije opština.

Ovo za beo grad i novi sad, ajde ne zajebavaj. Ne misli se na upotrebu u govoru

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Jbt. Nisam govorio o registraciji domena nego o upotrebi istoga. Zabranjeno je upotrebljavati ime jedinice lok samouprave. On ga upotrebljava na svom sajtu.

Uzgred, mala vaga nije ime jedinice lokalne samouprave. Sasvim lepo možeš da nazoveš sportski klub kotez ili senjak. Problem je Kragujevac ili Vračar.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Uz dužno poštovanje, ovo nije ime jedinice lokalne samouprave. Jedinica lokalne samouprave zove se ,,Opština Aleksinac". Samo ,,Aleksinac" je ime naseljenog mesta koje je postojalo mnogo pre nego što je na toj teritoriji oformljena jedinica lokalne samouprave. Mislim, ajde, samo je Beograd bio pun kafana koje su se zvale po gradovima ili zemljama (Zagreb, Albanija, itd.).

Link to comment

kad si vec krenuo da nabrajas delove kragujevca, mozda bi ti jos kao i najbolji primer posluzio aerodrom :)

 

Da, mnogo bolji primer (nisam znao da mz nisu jedinice lokalne samouprave). A registrovani su i aerodrom.com i .net. i .rs. Sigurno niko nije tražio saglasnost od Opštine Aerodrom.

 

Uzgred, kako će recimo grad Beograd da utvrdi da li neki sajt (na bilo kom domenu) ima u hederu grb i naziv npr. Beograda?

Pravilo koje važi za firme registrovane u Srbiji je potpuno neprimenljivo na sajtove.

 

edit: Sad pogledah na sajtu šta vlasnik kaže o slučaju. Pa ovo je kretenizam na kvadrat, on je čak tražio dozvolu i hteo da pokrene posao i zaposli novinare.

 

edit 2: BTW. :lolol:

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ja to ne bih tako tumačio, mislim da je nategnuto previše, zanimljivo bi bilo kako bi sud presudio.

Što se tiče imena kafana, promenile su se okolnosti pa i propisi.

Nekad su se kafane zvale i.kod mrtvog turcina

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

E jbg, nadao sam se da se nećete toga za aerodrom setiti

:-)

Pa pretpostavljam da bi tu sud odlučio ako bi se neko bunio. Naravno u stečena prava se ne bi moglo dirati.

Ovo je zanimljivo pitanje, i tu bih bio sklon da mnogo blaže gledam na upotrebu tog imena nego za nešto drugo.

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

a dajte, u momentu kada postoje top domeni .cafe, .city, .luxury, prijemcivi za biznis, mi govorimo o zabrani koriscenja imena lokalne uprave :D

 

bas bih voljela daa vidim drzavu koja brani pravo lok uprave na dobar domen za male oglase

Edited by morgana
Link to comment

Uostalom, u članu 34. Zakona o komunalnim delatnostima na koji su se pozvali, ne piše ništa o pravu komunalnog inspektora da zabranjuje upotrebu imena grada u nazivu internet sajta, a kamoli da zabranjuju upotrebu internacionalnih internet domena.

 

E jbg, nadao sam se da se nećete toga za aerodrom setiti
:-)
Pa pretpostavljam da bi tu sud odlučio ako bi se neko bunio.
 

 

I presudio protiv Jurice Pađena?

 

A šta ćemo sa nazivima rok bendova? Mogu ja da osnujem bend Kragujevac? A Vuja, jel treba da plati za upotrebu u nazivu i tekstu pesme KBO!-a?

 

:lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...