Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Nespretno napisano, nisu lux hoteli opasniji, naprotiv. Moje putovanje je bilo vise avanturistickog karaktera, hoteli su bili sa manje zvezdica da bi ceo paket kostao manje jer je imao za 20 dana ukupno 11 avio letova i u svakom gradu poneki izlet.

Link to comment

sad me živo zanima zašto su luksuzniji hoteli opasniji od običnih? :huh:

 

 

zato sto su onomad upali u hotel taj u bombaju. od tada veliki hoteli imaju naoruzano obezbedjenje, mada je to sve smesno.

 

putovanje po indiji nije nista zajebanije nego putovanje izmedju vladicnog hana i surdulice ili kursumlije i brusa. jedina sustinski razlicita stvar je oprez sa vodom. ne racunajuci jedan kroasan u pondišeriju, sva odvratna trovanja koja sam imao u svojih 7 boravaka u indiji sam dobio preko vode, najčešće preko filtrirane česmovače. zato je korišćenje flaširane vode za piće i pranje zuba bitna stvar. ostali oblici lične higijene nisu problem. s tim što je važno pomenuti da indija iz 1999. i iz 2015 više nisu iste zemlje i rizik je daleko niži. ja sam poslednje tronedeljno bivstvovanje po indiji 2012 u zemljotresom dosta sjebanom gujaratu izgurao bez ijednog stomačnog buga i pratećih posledica i bio sam na ivici da probam da li ću preživeti i česmovaču.

Link to comment

Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorima [Mau, hvala za temu :) ] - sastancio celo prepodne na poslu, a onda je moralo i da se klopa nesto.

 

Opasnost je u terorizmu, ali posle tih napada u Mumbaiju 2008, pojacali su obezbedjenje dosta. U hotelima u kojima sam ja bio imaju detektor za metal na ulazu i torbe/tasne/prtljag prolaze kroz x-ray.

 

Isto vazi i za aerodrome/metro/zeleznicke stanice i sl.

 

Hotel Taj [koji je bio glavna meta napada] ima ispred parkirana borna kola vojske.

 

Sto se tice razboljevanja, ja sam poslednjih nekoliko godina [od kako sam krenuo po severnoj Africi, Bliskom Istoku i Aziji] vakcinisan protiv vecine tih stvari [tifus, Hep A, difterija itd.]

 

Nosim na takva putovanja Imodium i Dioralyte, ali [da kucnem u drvo] nisam nikad koristio [prve kutije sam vec bacio jer im je istekao rok trajanja].

 

Doktori ovde preporucuju ovaj sajt za sve informacije tog tipa http://www.fitfortravel.nhs.uk/home.aspx i http://www.gov.uk/foreign-travel-advice oko bezbednosnih pitanja.

 

Za malariju nisam uzimao nista jer nisam isao u malaricna podrucja, ali imam neke sprejeve/kreme protiv komaraca.

 

 

Vodis racuna da je voda najveci problem [proveris da li su flase dobro zatvorene kad ih kupis, pazis oko salata i voca].

 

Ako se setim jos necega, dodacu - ako treba jos nesto, pitaj.

Edited by jms_uk
Link to comment

@witch

 

Divno. Najviše se radujem Varanasiju!

 

@Džejms

 

Nemoj da se zahvaljuješ, postaće mučno kad se svi zalaufamo sa pitanjima. Dakle, ti si uveliko vakcinisan protiv nekih stvari. Pametno.

 

Za vodu znam da mora biti ne samo zatvorena, nego i sealed.

Link to comment

obavezna vakcinacija. imas li onu knjizicu sa primljenim vakcinama? ja sam prosle godine zaglavio 2 dana u bolnici na ispitivanjima nakon dolaska iz gane, jer smo sumnjali da imam malariju. srecom, bila je obicna prehlada u pitanju. iz iskustva bih ti savetovao da izbegavas salate, jer je to vrlo cest nacin unosenja zaraze (zbog pranja u ,obicnoj' vodi)

Link to comment

Pitala me doktorka po kojoj oblasti ću da se smucam i kad sam joj rekla, kazala mi da nema potrebe da se vakcinišem protiv malarije ili hepatitisa A. Mislim, sve ću znati kada odem lično u Batut i predstavim slučaj, ali me zanimaju prakse ljudi iz drugih zemalja.

 

Što me podseti da bih mogla da okrenem i svoju doktorku u Parizu!

 

Ako ti je doktorka rekla da nema potrebe da se vakcinises protiv malarije, promjeni doktorku.

Vakcina za malariju ne postoji.

Link to comment

treće najgore trovanje svih vremena u indiji, oljuštene rotkve i kelerabe koje su plivale u vodi sa ledom na connaught squareu u fckn delhiju.... prvo je kiš u pondišeriju, drugo je filtrirana voda u basnoslovno skupom raj revisited šatoru u rantamboru na eye safariju na tigra. 

Edited by yolo
Link to comment

imas promo za afriku na ethiopian airlines upravo sada...

 

bali je bio 600-700e na qataru koji je mislim upravo iscureo pre 1.56

Tek sad vidim ovo.

 

Za koliko se mogu naći te karte za Afriku i za gde konkretno?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...