Jump to content
Sign in to follow this  
Nesh

Stari Niš kad je bio malo mladji!

Recommended Posts

Sir Oliver

Nazalost, ne zalazim nesto po poslasticarama vec duze vreme. :( Nisam siguran, ali mislim da se ta poslasticara zove samo Pelivan. Ima jos jedna u ulici Vojvode Misica i zove se Pelivan luks. Ne znam da li neka od njih ima ikakve veze sa starom dobrom poslasticarom iz Pobedine ulice i njenim nekadasnjim vlasnicima.

EDIT: Sad sam malo trazio naokolo i utvrdio da se vlasnici obe pomenute poslasticare prezivaju Pelivan i da je to stara porodica koja od davnina zivi u Nisu i bavi se poslasticarstvom. E sad kad bi neko mogao da sa ove stare slike procita ime vlasnika (ja na mom skljopocalu to ne vidim) mogli bi da razresimo misteriju. Kad vec detaljisem, ovo Beogradski pelivan (a pelivan je ispisano malim slovima) mozda ukazuje pre da se radi o pelivanu (rvacu) nego o prezimenu ali to naravno samo nagadjam.

Da, ova kod Mek-a se zove samo "Pelivan" i "zaličila" mi je na tu iz Pobedine/Obrenovićeve.

Slučajno sam, u nekoj od emisija na niškim televizijama, čuo da je (jedna od) poslastičara Pelivan nazvana "legendarnom", ali to je bilo sve pošto je tema emisije bila nešto sasvim drugo, pa me zainteresovalo da li je to možda ta poslastičara sa fotografije.

Nažalost, ni ja ne mogu da pročitam ime vlasnika.

Hvala na odgovoru u svakom slučaju.

aram

dabre, čim je pelivan, morala je da pripada porodici, ne bi oni pustili da neko drugi da to ime. to su goranci iz okoline dragaša, imali su poslastičarnice i u beogradu, subotici, somboru, kraljevu i svuda po jugoslaviji i uvek i svuda su nosile ime pelivan.

Rumpelstiltskin

Ja se u tim godinama zaposlih...jutarnja smena, prvo kafa i ratluk, kisela....pa tek da se obavi što mora. Jedno vreme me je uhvatila "manija" da doručkujem, isto u Kalči, šopsku i dve koka-kole...(one male, staklene flašice)...to mi je bilo dovoljno...do ponoći :D

Sopsku i dve koka-kole ?  :huh:

Legenda

Sopsku i dve koka-kole ?  :huh:

Probaj b....ako kažeš da ne valja, ja naručujem dalje.

Rumpelstiltskin

Probaj b....ako kažeš da ne valja, ja naručujem dalje.

Ja kolko znam, sopska je salata ..... Ili sam 'pak mlad i neupucen ?

Legenda

Ja kolko znam, sopska je salata ..... Ili sam 'pak mlad i neupucen ?

Da, jeste....sopska_salata4.jpg

Legenda

A "podzemni"....

11160303_395049487348343_1085909924_n.jp

11118508_395049800681645_1937870649_n.jp

Nesh

cosak-kod-bata-baneta.jpg

Cosak kod pekare Bata Bane, tu je sada bista Duska Radovica.

Nesh

425426318643198977415479.jpg

Nesh

-------------------.jpg

Pijaca pre Drugog svetskog rata. Danas Trg republike, prostor izmedju Stare Srbije i kladionice Meridian.

Nesh

------posta-se-nalazila-.jpg

Postanska ulica, danas ulica Nade Tomic. Levo je zgrada poste (nalazila se izmedju danasnje zgrade uprave grada i SUPa).

Nesh

----1945----.jpg

Rasciscavanje rusevina stare poste, 1945. godina, danas uilica Nade Tomic. S desne strane vidi se nezavrsena zgrada uprave grada (nekadasnja "opstina").

Sign in to follow this