Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

Inače, deo FAFa će biti prebačen u Zvezdu

Koji filmovi, tj koji deo satnice, znas li? Nema niceg na sajtu/fbu.

 

Nema sanse da cu ici da gledam nesto u sali koja je u nehigijenskom stanju, zdravlje je na prvom mestu #nobles#

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

kako najbolje sjebati protest ?

 

- institucionalnom podrškom

 

 

Odbor za kulturu podržao zauzimanje bioskopa

 

Skupštinski odbor za kulturu i informisanje podržao je mlade umetnike koji su, nezadovoljni stanjem u kulturi i propadanjem bioskopa, okupirali bioskop "Zvezda" u Beogradu i tokom vikenda priikazivali filmove.

Skupštinski odbor za kulturu i informisanje podržao je mlade umetnike koji su, nezadovoljni stanjem u kulturi i propadanjem bioskopa, okupirali bioskop "Zvezda" u Beogradu i tokom vikenda prikazivali filmove.

 

kako bre podržao :blink: ? pa morate da osudite neovlašćen ulazak; nije to način; mi se borimo već duže vreme da se to vrati državi ali u u okviru sistema; mi razumemo mlade ali ne može to tako ...

Link to comment

pa gdje da osude, ovo im je doslo ko kec na desetku ako je dinkicev kum kupac bioskopa za male pare

 

bsa sam se mislila sto se danima ne jabljaju. ali sto se mene tice, nek podrze, ne mogu da mrzim neku mjeru samo zato sto iza nje stoji vucic.

Edited by morgana
Link to comment

kako najbolje sjebati protest ?

 

- institucionalnom podrškom

 

 

kako bre podržao :blink: ? pa morate da osudite neovlašćen ulazak; nije to način; mi se borimo već duže vreme da se to vrati državi ali u u okviru sistema; mi razumemo mlade ali ne može to tako ...

:lol:

Link to comment

upravo došao iz zvezde, bilo više blejača ispred nego posetilaca u sali, komada 7, na filmu dani. i bez institucionalne podrške mislim da je akcija osudjena na propast, jedino ako se premijeru ne učini prikladnim za plebs, borba protiv  urs/ds tajkuna

Link to comment

Program: 

Utorak 25.11. 2014. 

16 h- Bube u glavi (r: Miloš Miša Radivojević )
18 h - Tri ( r: Aleksandar Petrović) 
20 h – Travelator (r: Dušan Milić) 
(gosti: ekipa filma)
Tačno u ponoć:
00 h- Isterivač đavola ( r: Vilijam Fridkin) 

Sreda 26.11. 2014. 

16 h – Kratki filmovi Želimira Žilnika
18 h- Otvoreni razgovori: «Debata o privatizaciji Beograd filma»
20 h – Pank nije mrtav ( r: Vladimir Blaževski) 
(gost: V. Blaževski)
Tačno u ponoć:
00 h – Trilogija Apartman: Odvratnost ( r: Roman Polanski) 

Četvrtak 27. 11. 2014. 

16 h – Miris poljskog cveća ( r: Srđan Karanović ) 
( gost: S. Karanović )
18 h- Otvoreni razgovori: «Kultura kao javno dobro»
20 h – Kavijar konekšn ( r: Dragan Nikolić ) 
( gost: D. Nikolić) 
22 h – Golub sedi na grani, razmišljajući o postojanju ( r: Roj Anderson) 
Tačno u ponoc:
00 h – Trilogija Apartman: Rozmarina beba ( r: Roman Polanski)

 

---------------------------------------------------------

 

 

Voleo bih da mogu/imam vremena da pogledam 

 

Travelator

 

http://www.imdb.com/title/tt1320115/?ref_=fn_al_tt_1

Edited by BlackGeorge
Link to comment

od gomile pogresnih koraka u transormaciji vlasnistva, oni se uhvatili za najbezazleniji detalj, ulazak na neciji posed. to sto je posed visegodisnje ruglo, steceno na prevaru, sto niko ne namerava da ga zauzme trajno, nema veze, daj jos malo o slobodnom trzistu.

Link to comment

kupi vel'ki televizijator, nakači komp, bog da vidi

 

ja tako, a i ti si svetski čovek

 

Znaš kako izgleda gledanje korejskog sf-a sa engleskim titlom koji je radio neko iz tih krajeva? :)  A ima super ideja, u jednom filmu u nekom postapokaliptičnom svetu devojka mrzi mrtvog oca jer se posle smrti njene majke oženio androidom. Ili ima štos da na aerodromu sedneš na klupu sa devojkom i onda se oko klupe stvori mehur u kome je virtuelna stvarnost gde sedite na plaži. Ima i filmova gde se genetski modifikovani vojnici otrgnu kontroli pa prave haos. Haos može da pravi i neka kombinacija zmije i zmaja veličine Godzile. Što se tiče Francuza, gledao sam jednu SF komediju gde pobednik na lutriji dobije plaćen put na svemirsku stanicu. Na početku filma pilot vozi nekog oficira do kosmodroma, pilot je genetski modifikovana ovca. Hoću da se smejem sa drugim ljudima dok to gledam

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Predsednik najveće opozicione stranke Grčke, Koalicije radikalne levice Siriza, Aleksis Cipras posetio je u petak bioskop "Zvezda" u Beogradu, koji su pre dve nedelje zauzeli aktivisti grupe "Pokret za okupaciju bioskopa".

 

"Važno je podržati pokrete koji se bore protiv privatizacije, pokrete koji imaju stav protiv napada neoliberalizma", rekao je Cipras za agenciju Beta, objašnjavajući zašto je posetio bioskop.

 

On je kazao da je istovremeno važno razumeti da se "saradnjom i solidarnošću" može postići napredak u regionu Balkana, koji je proteklih godina "propatio od bolesti nacionalizma", a sada "pati od neoliberalnih politika".

 

"Te politike sprovode konzervativne vlade u direktnoj vezi sa EU. Naša borba u Grčkoj protiv privatizacije, uništenja socijalnih odnosa, politike oštrih mera štednje, to je zajednička borba svih naroda Evrope i naroda Balkana", rekao je Cipras.

 

Predstavnik "Pokreta za okupaciju bioskopa" Dobrica Veselinović rekao je za agenciju Beta da je bioskop "Zvezda" dobar simbol mnogo šire borbe, koju "kako se čini, počinje ovih dana i godina u Srbiji".

 

"Ovo pokazuje sistemski problem politike i to da ona ne predstavlja na pravi nacin mišljenja i želje gradjana. Mislimo da je ovo početak jednog pokreta koji će se na pravi način baviti tim problemima", kazao je Veselinović.

 

ima li šanse da iz ove akcije nastane neki širi pokret ?

Verovatno Cipras nije čitao vesti, pa rešio da svrati do Beograda, nego je to morao organizovati. Ako je to sve Dobrica odradio, svaka mu čast. Mada, svaka mu čast svakako, jedino oni prave neke "opozicione" akcije trenutno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...