Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

i onaj o rakiji je dobar.

vise mi se svidjaju reportaze od kolumni i tematskih tekstova. 

 

O da, bolje je nego sto sam ocekivao nakon zurke otvaranja, ali se tacno oseti da kvalitet varira. imas dobre istrazivacke tekstove koji bi mogli i na glavnu Vice stranu da odu kada se prevedu, imas lokalno zanimljive tekstove tipa gde ide kosa iz ukrajine a onda imas tekstove koji nisu ni za tarzaniju a pocinju tako sto se uzme nesto popularno ili aktuelno (rodjendani, Liga Sampiona, Fight Club, Morrisey) pa se to ispljuje i onda je to kao alternativni on the edge zurnalizam.

Link to comment

prodavanje muda za bubrege....

 

najprizemnija robno-usluzna razmena (ti meni klik/view/like, a ja tebi pricu nafilovanu pseudo uzbudjenjem i lazni utisak da si nesto saznao o svetu u kom zivis) zamotana u formu povrsnog kvazibuntovnistva sa sve izdrkanim hipsterskim tonom iz velikih severnoamerickih gradova. ima li sta jadnije od tog (osim zapadnjackih mejnstrim medija)?

 

ima. kad se sve to prevede na srpski.

Link to comment

pa nije loš tekst, istražuje se i to pozdravljam, ali malo mi smeta ton, ne znam da li autor želi da bude ozbiljno shvaćen. mislim, šta je ovo:

Otkrili su mi da je njima jednom prilikom ukradeno kilometar kabla iz magacina, i da ih je, kada je policija uhvatila počinioce, bilo šest u ekipi. Organizovani kriminal.

mnogo mu je tema ozbiljna pa da ne bude dosadno ubacuje fazone?

i ono "zapeo sam kao sivonja" i slično. jel prezupčuje intervjuišući šljakere iz magacina ili piše novinarski tekst? okej je ako gađaju nešto između ta dva ali baš i nije po mom ukusu.

Link to comment

jbt. kakvo crno istraživanje

:isuse:

 

meni taj vice.rs deluje prilično površno, uz časne izuzetke. tanka priča iz prvog lica napisana(istražena) za par sati. društveno angažovane teme, na nivou glorije.

boza

Link to comment

jbt. kakvo crno istraživanje

:isuse:

 

meni taj vice.rs deluje prilično površno, uz časne izuzetke. tanka priča iz prvog lica napisana(istražena) za par sati. društveno angažovane teme, na nivou glorije.

boza

Pa bogami sad kad sam malo podrobnije pogledao, dosta tanko.Plus 1 Galeb...

Link to comment

otkud da je kaludjerovic koji je krvno osvetio sina prvi put pred kamerama, kao sto kaze vice za svoj video?

 

pa isao je dokumentarac sa i u vezi sa sudjenjem, gledala sam ga kao klinka a djelove x puta i kasnije.

Link to comment

otkud da je kaludjerovic koji je krvno osvetio sina prvi put pred kamerama, kao sto kaze vice za svoj video?

 

pa isao je dokumentarac sa i u vezi sa sudjenjem, gledala sam ga kao klinka a djelove x puta i kasnije.

lože.

 

hipsteri ne znaju ko je kaludjerović. pre nekolko godina zakačim u trezoru dokumentarac o krvnoj osveti. novinar je ljubivoje ršumović, mlad i zelen. radnja, tj. intervjui, su se odvijali na kosovu izmedju neke dve albanske porodice koje su u krvnoj osveti. na jako lošem srpskom pričaju jedan i drugi glavešina. paralelni svet(univerzum).

vice ili bilo koja video produkcija sa sve onim likom iz kvadrature kruga, jocom memedom ili bilo kim iz pisanog medija to danas uz svu živu tehniku ne bi bila u mogućnosti da napravi.

 

pristup, priča, pa tek onda tehnikalije su osnov. pristup je površan zato što su oni koji pristupaju rodjeni u multi tasking modu, internet im je sjebao istraživački duh jer im je sve na dohvat ruke, a kada dodju do samog snimanja onda se ti problemi multiplikuju.

 

zato je vice ovde osuđen na bozu i limunadu.

Link to comment

lože.

 

hipsteri ne znaju ko je kaludjerović. pre nekolko godina zakačim u trezoru dokumentarac o krvnoj osveti. novinar je ljubivoje ršumović, mlad i zelen. radnja, tj. intervjui, su se odvijali na kosovu izmedju neke dve albanske porodice koje su u krvnoj osveti. na jako lošem srpskom pričaju jedan i drugi glavešina. paralelni svet(univerzum).

vice ili bilo koja video produkcija sa sve onim likom iz kvadrature kruga, jocom memedom ili bilo kim iz pisanog medija to danas uz svu živu tehniku ne bi bila u mogućnosti da napravi.

 

pristup, priča, pa tek onda tehnikalije su osnov. pristup je površan zato što su oni koji pristupaju rodjeni u multi tasking modu, internet im je sjebao istraživački duh jer im je sve na dohvat ruke, a kada dodju do samog snimanja onda se ti problemi multiplikuju.

 

zato je vice ovde osuđen na bozu i limunadu.

 

 

pa ima par clanaka na domacem a tek koliko na stranom viceu koji su odlicni. ovo je bas lijeno trazenje egzotike na srpskom ili regionalnom terenu.

 

i mislim rodjeni u multitasking modu, to je tacno, ali bas i na viceu imas procvat long form novinarstva. pa sad sto vice nije newyorker a ni buzzfeed to je druga stvar. u stvari relevantniji je tu buzzfeed za poredjenje ako pricamo o generaciji.

Edited by morgana
Link to comment

pa ima par clanaka na domacem

u komentarisanju sam se ograničio na .rs, pročitao sam ih desetak i svi su bili boza, neki jača neki slabija

daj tih par da ih pročitam, pročitao sam vasine, dva ako se ne varam i onako waaauuuu nisu svakako, i još neke koji su više reportažama iz glasa javnosti.

 

npr. i onaj o azilantima je površan, došao, video, otišao, napisao. ostani dve, tri noći prespavaj u krnjači, doručkuj sardinu, traži posao sa njima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...