Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

Koliko često naplaćuju carinu i PDV za pošiljke ispod 50e? Stajao mi je paket vrednosti 35e sedam dana na carini, pa zaključujem da je vrlo moguće da ću morati nešto da platim. I kada se plaća? Prilikom preuzimanja paketa ili dobiješ uplatnicu tada?

Link to comment

Plačaš poštaru kad donese. Koliko često naplaćuju zavisi od toga gde si. Ako si na području beogradske carine dobre su šanse da ne platiš ništa za manje pakete. Niška lupa 20% pdv u 99% slučajeva makar vrednost pošiljke bila 0.99$.

Link to comment

Hvala, nisam znao da je taj slučaj. Uglavnom se ljudi hvale kako ništa nisu morali da plate za 20, 30, 40e, pa sam mislio da je to češći slučaj. Svaka čast niškoj carini, bolje da svima lupaju nego slobodnom procenom.

Link to comment

jbt carine mi onaj hdd deck već pet dana, ja znam da tamo rade osobe sa posebnim potrebama, ali stvarno su spori...

 

živo me zanima koliko će da pokušaju da me odrape

Ma gužva je zbog akcije, nema veze čekanje sa iznosom...

Meni je pisalo za neku pošiljku da nedelju dana stoji pa posle samo pdv...

Link to comment

Niška lupa 20% pdv u 99% slučajeva makar vrednost pošiljke bila 0.99$.

+1

Ne promašuju!

 

edit: neko na početku pitao za šta pošta uzima 145 dinara, 100 dinara je carinski pregled a 45 dinara provizija koju uzimaju što popune uplatnicu i uplate na račun države iznos PDVa.

 

via CZ-M53 TT

Edited by Tribun_Populi
Link to comment
  • 2 months later...

Nisam hteo da se jevrejišem za par eura niže, da rizikujem, išao sam na nešto pouzdano. Ako neko nabasa na jeftinije a sa istim kvalitetom i opcijama, neka obelodani ovde ili večno ćuti.

 

https://www.aliexpress.com/item/IP-Camera-WiFi-Wireless-Home-Security-Camera-Surveillance-Camera-Baby-Monitor-Night-Vision-CCTV-Camera-Hiseeu/32461262280.html?spm=2114.13010608.0.0.1EWqed

Jel se pokazala dobro? Mi uzimamo definitivno, pa da znam da ne trazim dalje.. sad je 28+5e.. smešno, a sve ima.

Link to comment

Jel se pokazala dobro? Mi uzimamo definitivno, pa da znam da ne trazim dalje.. sad je 28+5e.. smešno, a sve ima.

 

Dobra je. Stvarno pruža odlične mogućnosti za te pare. 4 usnimljenja položaja kamere, rotacija gore dole levo desno, kontrola preko moga, priča u mikrofon (ne baš najbolje odrađeno), nightt vision, slušanje zvuka, itd, itd. Nekad mi zapuca da ne mogu da se nakačim, mada je to uglavnom od kuće gde mi wifi nešto raspadnuto radi. Nisam još probao da ubacim karticu da vidim kako radi snimanje, 16GB bi trebalo da radi oko 7 dana.

 

Meni je u suštini bitno zbog psihološkog faktora kod radnika, ali daleko da snimanje nema praktičnu stranu, pre neki dan sam žestoko zažalio što nisam do sada ubacio karticu. Kvalitet slike je skroz ok.

Link to comment

Dobra je. Stvarno pruža odlične mogućnosti za te pare. 4 usnimljenja položaja kamere, rotacija gore dole levo desno, kontrola preko moga, priča u mikrofon (ne baš najbolje odrađeno), nightt vision, slušanje zvuka, itd, itd. Nekad mi zapuca da ne mogu da se nakačim, mada je to uglavnom od kuće gde mi wifi nešto raspadnuto radi. Nisam još probao da ubacim karticu da vidim kako radi snimanje, 16GB bi trebalo da radi oko 7 dana.

 

Meni je u suštini bitno zbog psihološkog faktora kod radnika, ali daleko da snimanje nema praktičnu stranu, pre neki dan sam žestoko zažalio što nisam do sada ubacio karticu. Kvalitet slike je skroz ok.

Ima radnici da te tuže kod Šabića pa si najebao...
Link to comment

Hvala, kupljena ista malopre... Samo pitanje, bez te kartice ne snima nista? Ili ma neku memoriju? I moze li da snima na laptop direktno? Hvala i na ovim odhgovorima.. Imam sad vremena dok ne stigne :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...