Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

Ovo prvo (za romsko dete) nije tačno, a što se tiče direktora i kajle, ne znam kakve veze nezbrinuta deca imaju veze sa decom koju je moguće usvojiti.

Zdrava deca koja se usvajaju se u 99% slučajeva nalaze u hraniteljskim porodicama a ne u domovima.

iz iskustva moje drugarice, tacno je. posle vise godina, dosla je do ponude od 10 hiljada evra za "belo" dete ili hiljadu za "zdravo cigance". usvojila je romsku devojcicu sa nekim silnim dijagnozama epilepsije, psihoze, samo sto nije i sizofrenija bila... posle par godina normalnog zivota u porodici, nema vise nikakve dijagnoze.

 

ps: sori na malo besnom tonu, jos sam ljut kad se setim svega kroz sta su ona i njen muz prosli

Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

ps: sori na malo besnom tonu, jos sam ljut kad se setim svega kroz sta su ona i njen muz prosli

 

Sori takođe, ali tvoja drugarica i njen muž nisu usvojili nego kupili dete.

 

Edit, pardon, sad sam pažljivije pročitao da su usvojili bolesnu devojčicu, a ponuda im je bila za zdravu.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Koji? Što su romska? Ne, koliko sam ja informisan. Na usvajanje se isto čeka bez obzira da li se prilikom prijavljivanja navede da li ti je bitna nacionalna pripadnost deteta.

 

Meni ovo jezivo. Ljudi kojima je bitna nacionalna pripadnost deteta ne bi trebalo da imaju prava da usvajaju. Tačka. 

Link to comment

Koji? Što su romska? Ne, koliko sam ja informisan. Na usvajanje se isto čeka bez obzira da li se prilikom prijavljivanja navede da li ti je bitna nacionalna pripadnost deteta.

ma potpuno nebitno da li su romska.

pa kako onda nije probem administracija?

ne bi li bilo logicno da posle nekog vremena bioloski roditelj izgubi pravo da bilo sta odredjuje i uslovljava?

Link to comment

Koliko ja znam betty i aram ne žive u Srbiji.

 

Ja to stvarno ne znam, ali sam stekla utisak da pričaju o Srbiji. Npr aram je pominjao nekog konkretnog direktora, a betty je iznad potvrdila da je mislila na Beograd.

Link to comment

Meni ovo jezivo. Ljudi kojima je bitna nacionalna pripadnost deteta ne bi trebalo da imaju prava da usvajaju. Tačka. 

 

Sa jedne strane se slažem sa tobom, sa druge strane ni njih ne krivim imajući u vidu kroz šta sve i oni i deca moraju da prođu.

 

Nemaš pojma šta usvajanje znači dok se stvarno ne odlučiš na to.

Link to comment

ma potpuno nebitno da li su romska.

pa kako onda nije probem administracija?

ne bi li bilo logicno da posle nekog vremena bioloski roditelj izgubi pravo da bilo sta odredjuje i uslovljava?

Možda bi bilo logično, ali nikad ne gubi to pravo osim ako ga se sam ne odrekne ili ukoliko mu ga sud ne oduzme zbog specifičnih okolnosti, teško zanemarivanje, zlostavljanje i tome slično.

Link to comment

et kingmaker

 

I od mene, uz dodatak da je procedura izbora usvojitelja takođe duga i komplikovana.

Romsku decu i decu sa smetnjama u razvoju poslednjih godina sve više usvajaju stranci. 

Edited by Notorious
Link to comment

I od mene, uz dodatak da je i procedura izbora usvojitelja takođe duga i komplikovana.

Romsku decu i decu sa smetnjama u razvoju poslednjih godina sve više usvajaju stranci. 

 

Da, bolesna deca se masovno usvajaju u nordijske zemlje, što je u princupu za njih super jer tamo dobijaju mnogo bolju negu i uslove za život.

Edited by JozoMujica
Link to comment

ziveo sam u srbiji ceteres i kusur, ako sad i ne zivim. i sedeo u kafani za stolom sa tim direktorom o kome ti pricam i jos dva bahata majmuna, od kojih je jedan kasnije izneo tu ponudu.

Link to comment

ma potpuno nebitno da li su romska.

pa kako onda nije probem administracija?

ne bi li bilo logicno da posle nekog vremena bioloski roditelj izgubi pravo da bilo sta odredjuje i uslovljava?

 

Posle kolikog vremena? Unapred ne zavidim nekom ko bi trebalo da propiše takvo vreme, a još manje onima na koje bi se to vreme primenjivalo.

Link to comment

Jozo, raspitao sam se sad na dva različita validna mesta (nisam imao gde da nađem treće), i u pravu si da dece za usvajanje ima mnogo manje nego usvojitelja, ali nisu ni na jednom mestu znali da mi daju tačne podatke, jer je to nivo ministarstva. Zanimljiva je tema svakako, mada sam se sada malo pogubio i ne znam kako smo dovde došli od gej roditelja, priznajem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...