Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

Ja sam dobio konačno rešenje za period od juna do septembra 2016. godine, kada sam bio na Vračaru, i za dva i po meseca je sveukupno oko 42.000, što mu dođe oko 17.000 mesečno. To je mnogo bolje nego što sam očekivao, čak imam i pretplatu akontacije na Vračaru od 7-8 hiljada. Sada čekam rešenje za Novi Beograd, od septembra 2016. godine do danas, to ništa nisam plaćao - ako bude do 20.000, biću sasvim zadovoljan.

Link to comment
  • 3 months later...

Prijavio sam se za službenjake i za krivicu i za parnicu. Imam i licencu za maloletnilke. Baš da vidim šta će i kada će prvo da mi uleti...

Link to comment
Danas sam saznao da AK Kragujevca upis u imenik pripravnika naplaćuje 500 evra. Nisam znao da neka komora u državi naplaćuje pripravnicima upis.
[emoji23]

Taman kad pomislim da smo dotakli dno...
Link to comment

Ima to neke logike. Ljudi se masovno upisuju kao advokatski pripravnici, a onda sede kuci dve godine, spremaju pravosudni i na kraju se upisu za 500 evra u imenik advokata, a da realno nemaju dan iskustva u struci. Ima cak i ljudi koji bez ugovora volontiraju u sudu i tu sticu iskustvo, a prijavljeni su kao advokatski pripravnici da bi se upisali u imenik advokata za 500 evra.

Osnovni problem je pravljenje razlike izmedju advokatskih pripravnika i svih ostalih prilikom upisa u imenik advokata, sto onda dovodi do ovakvih bizarnih situacija.

Link to comment

 

12 minutes ago, Uskebasi said:

Ima to neke logike. Ljudi se masovno upisuju kao advokatski pripravnici, a onda sede kuci dve godine, spremaju pravosudni i na kraju se upisu za 500 evra u imenik advokata, a da realno nemaju dan iskustva u struci. Ima cak i ljudi koji bez ugovora volontiraju u sudu i tu sticu iskustvo, a prijavljeni su kao advokatski pripravnici da bi se upisali u imenik advokata za 500 evra.

Osnovni problem je pravljenje razlike izmedju advokatskih pripravnika i svih ostalih prilikom upisa u imenik advokata, sto onda dovodi do ovakvih bizarnih situacija.

 

Ovo ni na koji način ne sprečava takvu praksu, samo povećava prihode komore, a odmaže ljudima koji će zaista da rade kao advokatski pripravnici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...