Jump to content
IGNORED

Plivanje


Tolaa

Recommended Posts

Ne mogu ja za nju, navijala sam do dopinga, posle toga mi je gadna. Kao i svi ostali takvi.

ali ona je "uhvacena" da je koristila meldonium, koji nije bio na listi zabranjenih supstanci, ne? mislim, ja se slazem sa tobom kada su u pitanju dopingovani sportisti, ali ono sto je ona morala da istrpi od King i jos nekih US sportista(a pola njih je na zabranjenim lekovima, ali imaju doktorsko uverenje za iste... Phelps prvi) je ipak previse... drago mi je sto je King ostala bez medalje, i sto su je dobile i Effimova i druga amerikanka

Link to comment

ali ona je "uhvacena" da je koristila meldonium, koji nije bio na listi zabranjenih supstanci, ne? mislim, ja se slazem sa tobom kada su u pitanju dopingovani sportisti, ali ono sto je ona morala da istrpi od King i jos nekih US sportista(a pola njih je na zabranjenim lekovima, ali imaju doktorsko uverenje za iste... Phelps prvi) je ipak previse... drago mi je sto je King ostala bez medalje, i sto su je dobile i Effimova i druga amerikanka

Ne. Bila je suspendovana zbog steroida. Meldonium je dosao posle, za njega je imala samo provizornu suspenziju koja je posle povucena. Za steroide niko ne moze da kaze da nisu na listi zabranjenih.

Link to comment

Nikad mi nisu bile jasne ovakve stvari u našem sportu. Anja Crevar jutros u kvalifikacijama na 400 m mešovito ostvaruje rezultat za skoro 8 sekundi slabiji od ličnog rekorda postignutog pre 3 meseca. Obrazloženje je da trenutno trenira za juniorsko SP, sav fokus je na tome, ovo SP je samo usputna stanica, valjda je tek juče i došla u Budimpeštu. Sad na stranu to što je upitno koliko ima smisla juriti po svaku cenu rezultate u juniorskoj konkurenciji ako takmičar može da nastupa i u seniorskoj (a ovde bi njoj izvesno poboljšanje ličnog rekorda davalo mogućnost da u nekoj varijanti konkuriše za ulazak u finale, što bi bio veći uspeh od bilo koje juniorske medalje), ako su već odlučili da je juniorsko takmičenje u ovom trenutku prioritet, OK. Samo, kakvu će korist ona imati od toga što se ovde pojavila kao pala s Marsa i nije bila ni približno konkurentna ni po plasmanu ni po ostvarenom rezultatu? U čemu je poenta?

Link to comment

jednostavan odgovor, pare.

kod nas drzava pare daje u fudbal i kosarku. donekle imamo finansiranje reprezentatvne odbojke, atletike i streljastva. sve van toga je luksuz, pa onda plivaci, kajakasi i ostala boranije vijaju neka manje znacajna takmicenja da bi dobili kakva takva sredstva. Anja je uzela zlato na evropskom juniorskom, ako zakine medalju i na svetskom juniorskom, dobice dovoljno pomoci od drzave da se na miru sprema za Tokijo. a da je ovde bila 10., ili nekim cudom da je usla u finali, dobila bi kurton. jednostavno ne postoji dovoljno pameti da neko izadje i kaze "hej, imamo devojcicu od 16 godina koja je obarala nacionalne rekorde u slobodno, delfin i mesovito, daj da nesto uradimo u vezi toga"... da ne pricam da su i ona i Andrea Todorovic, i od decaka Savic i Djokovic vec morali biti u USA i tamo trenirati.  

Link to comment

Slika i prilika srpskog internet novinarstva, clickbait naslov i komentari koje je neko zatrolovao pričom o božjem sudu i gresima predaka, pa se pola rasprave vodi o tome. Očekujem da se uskoro dotaknu GMO hrane i osiromašenog uranijuma, pa da žurka bude kompletna.

 

Nađi sve najbolje, naravno.

Link to comment
  • 1 year later...

Gledam plivanje na rts-u,  komentator i stručnjak pričaju o našima. Trenutno pliva Anja Crevar. Ukratko, po ko zna koji put naši su došli na veliko takmičenje da popune kvotu,, jer ovaj stručnjak kaže, ovo je za nju zapravo vrsta testa pred za nju mnogo značajnije takmičenje, Olimpijadu mladih u oktobru!!!! Ona ima , eto, 18 godina i njen plan je Tokio 2020.

Juče je jedna takmičarka koja isto ima 18 godina, došla ovde da pobedi, a ne da proveri da li je u približnoj formi za tamo neku olimpijadu mladih.

 

Verovatno san nepravedna prema devojci, ali ovako kao su prikazali ova dvojica, meni je glupo što se cimala da dolazi na ovo takmičenje.

Edited by Arkadija
Link to comment

pa šta da radi, ako  ne može da pobedi 

 

od kad smo mi takva sila u plivanju da finale nije dovoljno, sa 18 god ili 28  svejedno

 

 

Edited by levi
Link to comment

ne , ne radi se uopšte o medaljama. ali njihov razgovor, onako kežual, eto devojka je došla ovde da pliva, nemamo očekivanja, eto naš plan su 6 finala i to je spektakl. niko ne očekuje ništa, ubili smo plivanje, ako je to uopšte moguće, i tako dalje. evo još uvek seru.

Link to comment

izgleda da sam propustio taj momenat kad je srbija postala plivačka velesila od koje se očekuju medalje na velikim takmičenjima. koje uslove ljudi imaju dobro je da uopšte i plivaju. štafeta je bila odlična, crevar ušla u finale. 

 

a što se komentatora tiče, njih ne treba uzimati za ozbiljno. rale voli sport i od svih sa rts-a je možda najmanje nepodnošljiv što nažalost ne znači da je podnošljiv. 

Edited by theanswer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...