Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

  • 3 weeks later...

Krajni epilog: Neymar odlazi Mbappé ostaje. 

 

Neymar ce u SA, PSG ce dobiti oko 100M€ (lol), saudijci ce nauciti sta je metatarz kost.

Edited by borris_
  • Haha 2
Link to comment
On 14. 8. 2023. at 8:45, borris_ said:

Krajni epilog: Neymar odlazi Mbappé ostaje. 

 

Neymar ce u SA, PSG ce dobiti oko 100M€ (lol), saudijci ce nauciti sta je metatarz kost.

 

 

Dobro radi PSZ. Zna da je jedini nacin da osvoji CL da ima sto vise 🇫🇷 reprezentativaca u sastavu. Mbape, Dembele, stize i Kolo Muani. Na zimu da se dovede i Ziru da bude dzoker.

 

 

Jedino nemam povjerenje u trenera. Mislim da bi Specijalni bio bolje rjesenje... Ili makar Zizu :fantom:

Link to comment

Lyon ima ove sezone da se bori za opstanak. Razbio ih je Montpellier, koji proda Wahija Lansu za 30 miliona evra, a dovede Al-Tamarija i Akora Adamsa za nešto sitno koji krenu od starta da rešetaju.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kolo Muani za 75+15M€

 

Da podvucemo:

 

Otisli:

Renato Sanchez (pozajmnica)

Paredes (4M€)

Neymar (80M€)

Messi (dzaba)

Diallo (15M€)

Icardi '10M€)

Wijnaldum (8M€)

Batshiabu (15M€)

Ramos

Dina Embibe (6,5M€)

I jos neki 

 

Dosli:

Dembele (50M€)

Gonçalo Ramos (pozajmnica)

Xavi Simons (ali je prosledjen u njemacku) (6M€)

Lucas Hernandez (47M€)

Kang In Lee '22M€)

Ugarte (60M€)

Asensio (dzaba)

Skriniar (dzaba)

Barcola (45M€)

Kolo Muani (75M€)

 

 

Znaci, u minusu smo 166,5Me stim da ce jos otici Veratti i Etikite sto bi trebalo donijeti oko 80M€.

 

I da, minus plate Neymara i Messia.

Link to comment
3 minutes ago, borris_ said:

Kolo Muani za 75+15M€

 

Da podvucemo:

 

Otisli:

Renato Sanchez (pozajmnica)

Paredes (4M€)

Neymar (80M€)

Messi (dzaba)

Diallo (15M€)

Icardi '10M€)

Wijnaldum (8M€)

Batshiabu (15M€)

Ramos

Dina Embibe (6,5M€)

I jos neki 

 

Dosli:

Dembele (50M€)

Gonçalo Ramos (pozajmnica)

Xavi Simons (ali je prosledjen u njemacku) (6M€)

Lucas Hernandez (47M€)

Kang In Lee '22M€)

Ugarte (60M€)

Asensio (dzaba)

Skriniar (dzaba)

Barcola (45M€)

Kolo Muani (75M€)

 

 

Znaci, u minusu smo 166,5Me stim da ce jos otici Veratti i Etikite sto bi trebalo donijeti oko 80M€.

 

I da, minus plate Neymara i Messia.

Lepo je to pocistio Luis Enrike. Tacno ce da vam donese triplu krunu ove godine :fantom:

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Evo jedan kratki izvestaj. Zadesio sam se mesec dana u Tuluzu, pa reko ajde da odem na jednu tekmu pre kraja sezone. Tri preostale domace su bile Olimpik Marselj, Monpelje i Brest. Odabrao sam naravno Olimpik Marselj, veliki klub, dobro im ide u Ligi Evrope, zelim da vidim to ludilo od njihovih navijaca na gostujucem terenu, a i nije nebitan faktor bilo i to sto su mitski klub u istoriji pokojne Zvezde. Sve u svemu, lak izbor.

Kupio sam kartu online na sajtu. Kad sam ukucao svoje podatke, ove tribine iza gola mi nisu bile dostupne, samo ove za simpatizere, sto bi se kod nas reklo. Cena najjeftinije 75 evra, nije malo, pozicija u nivou penala, tribina bliza navijacima Olimpika.

Iako ima dosta policije na stadionu i detaljna kontrola i pretresanje, nekako sve opusteno i bez neke tenzije. Najverniji Olimpikovi su bili u kavezu, mrezom ogradjeni, ali dosta njihovih navijaca je bilo i na ostalim tribinama, u dresovima i salovima. Odnos domacih prema njima je bio skroz kulturica, nijedan konflikt, sve lagano.

Pocetni udrac je izveo Fabijan Bartez, koji je igrao i za Tuluz i za Olimpik, pa je legenda oba kluba.

Utakmica od starta ono sto se kaze prava prvenstvena, redjaju se sanse, otvorena igra obe ekipe. Tuluz je bio generalno bolji, ali na kraju Olimpik dolazi do izjednacenja evrogolom u sudijskoj naoknadi za 2:2 kao konacni rezultat. 

 

Olimpikovi navijavi nisu stali sve vreme, zastave Palestine, Ce Gevare i ostali levicarski motivi za promenu bas prijaju.

 

Nekako sam se osetio kao klinac, bas mi je neocekivano prijao normalan fudbal sa normalnom publikom. Nasa seoska liga posle raspada prethodne drzave i ljudi u fudbalskim klubovima su ucinili da zamrzim samu igru. Naravno, internacionalni momenat je isto bitan, tu su dosta doprineli FIFA i UEFA, komercijalizacija Lige Sampiona, arapske pare itd, ali ima valjda jos tog old skul fudbala po tim ligama iz realno drugog nivou u odnosu na Engleze i Spance. Pa ako nista, ima i ta Cvajta, kao poslednji bastion istinskog duha fudbala.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...