Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

Mislim, sretao sam osobe sa diplomama i sasvim dobrim srednjim skolama, kojima sam morao da objasnjavam da je krit istocno od sicilije, a ne obrnuto, i sta je deklinacija. D

takve ljude mozes sresti na bilo kojoj tacki zemaljske kugle, i u bilo kojoj generaciji. nedostatak opsteg obrazovanja je uglavnom posledica nedostatka vremena za raznorazne hobije i nadogradnju licnosti, tesko se postize sve to kad moras da rintas 10ak sati dnevno za goli opstanak. nema ni kod nas vise 8-8-8, umro tito...

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

Kriza srednjih godina :P

kad žena čeka penziju, to su kasne srednje ^_^ .

najbolje godine: skinuo si s vrata rizike karijere, deca od smarača postala mladi ljudi koje si prosledio partnerima da se s njima nose.

pred tobom je mirna starost i posmatranje letnjih sutona u društvu voljene osobe.

 

poz

Link to comment

takve ljude mozes sresti na bilo kojoj tacki zemaljske kugle,   i     u bilo kojoj generaciji. nedostatak opsteg obrazovanja je uglavnom posledica nedostatka vremena za raznorazne hobije i nadogradnju licnosti, tesko se postize sve to kad moras da rintas 10ak sati dnevno za goli opstanak. nema ni kod nas vise 8-8-8, umro tito...

 

B1 - da

B2 - da, ali...mada jeste istina, to sto pises ne vazi samo za srbiju

Link to comment

nisam razumela "razlika između istorije".

inače, zajeb nikad ne spava. mož te stigne i više puta -_-

 

Из оног безвезног вица, "каква је разлика између студента?" - "боље пије нег што плаћа". Разлика између историје је генерацијска, неког занимљива времена стигну у тридесетим, неког у четрдесетим... или, што кажеш, у поврату.

Link to comment

Svaka generacija faktički kreće gotovo od nule. Nasleđivanje minimalno ili ne postoji.

Moja rođaka (rođ.1971.) jednom reče: Što ovo niko ne umire da se nešto nasledi?

Babe i dede i dalje prepričavaju s užasom.

 

Edit:

 

Ovo mi je najzanimljivija tema na društvu, računajući na duže vreme.

Kavafijevu pesmu mnogo volim, a naročito ovaj prevod sa rečima straćiti i proćerdati.

 

Možda smo jalova generacija jer nismo hteli da rađamo za (neki novi) rat.

Edited by halloween
Link to comment

Moja rođaka jednom reče: Što ovo niko ne umire da se nešto nasledi?

Babe i dede i dalje prepričavaju s užasom.

da sam ta baba, dobili bi od mene razglednicu iz tropskog raja safari, zbogom zohari.

Link to comment

da sam ta baba, dobili bi od mene razglednicu iz tropskog raja safari, zbogom zohari.

e, tako ću i ja. sve što imam, ostaviću sebi ^_^ .

 

poz

Link to comment

Moja rođaka (rođ.1971.) jednom reče: Što ovo niko ne umire da se nešto nasledi?

Babe i dede i dalje prepričavaju s užasom.

 

Edit:

 

Ovo mi je najzanimljivija tema na društvu, računajući na duže vreme.

Kavafijevu pesmu mnogo volim, a naročito ovaj prevod sa rečima straćiti i proćerdati.

 

Možda smo jalova generacija jer nismo hteli da rađamo za rat.

 

Ne preteruj. Prvo "jalova" nije doslovno, a drugo, i važnije, to da li smo™ ili nismo™ će se realno znati tek za nekih 20-tak godina. Dug je još put pred nama™

Link to comment

uopste mi se ne dopada defetizam na ovom topiku.

 

 

+1

 

Sta znam, preseklo nas na pocetku devedesetih, prolongiralo realizaciju na poslovnom i licnom planu, ali je iskustvo ogromno, za mene jednostavno nema cenu. Samoupravljanje, raspad zemlje, ratovi, sankcije, nemastina, tranzicija, divlji kapitalizam, globalizacija - neunistivi smo kao bubasvabe :D

 

Okrenem se, vidim sta imam iza sebe, pa onda sta ispred sebe....nemam bas razloga da se zalim.

Edited by Yoda
Link to comment

Ima tu, prepoznaje se, 1 obrazac: devedesete je Srbija docekala sa sasvim pristojno formiranom, aj da kazem srednjom klasom, dakle otprilike ljudima, profesionalcima, u najboljim godinama, koji su - ovo tesko da ko moze da porekne - casno i posteno po najstrozim protestantskim kriterijumima, odradili svoje, odskolovali ili skolovali decu, nista nikom dugovali nisu, osim ono malo pitomih kredita, mislim na licne, ne na one poslovicne Titove.

Cak je i rec privatnik bila izgubila ako ne sav, ono najveci deo svog socnegativnog znacenja.

Pomenuta odskolovana deca su, otprilike, generacija o kojoj se ovde prica.

Pomenuti srednjeklasni roditelji su doziveli, devedesetih, da im se sa najviseg mesta saopstava kako su im zivoti bili go kurac, kako je sve to bila jedna sarena laza, a da zasluzene penzije ima da tretiraju kao poklon sazaljivo raspolozene drzave.

BTW, ako je iko napravio gresku, mislim na postMM politicare, to su oni koji su taj sloj odgurnuli od sebe, dovodeci razne Karadjrdjevice, uvodeci veronuke, draskovicujuci o komunizmu u kome su btw, ziveli sasvim pristojno, pricajuci i trzisnoj privredi koja nema milosti, ali u kojoj treba samo malo sacekati pa da poteku med i mleko.

I, cap: devedesete su pokazale da se radi o tankom, tankom sloju, pokozici takoreci: od nekud je isplivala neka druga, prigradska Srbija, alava i nemilosrdna, Srbija sa kajlama, ostavljajuci za sobom pustos i u misju rupu sateravsi gore pomenute, jedinu snagu koja bi bila sposobna da pobedi navijace i ostale radikale.

Onaj sloj koji sam pomenu, sa sve svojim potomcima, ostao je da se cese po glavi i - uredno i po zakonu opljackan - da se pita odakle ovi dodjose i sta ovo bi, aman ljudi, pa zar moze to tako?

Moglo je.

 

Sve bi ovo bilo smuti pa prospi da se istorija ne ponavlja: evo potomci danas, otreznjeni, nauceni iskustvima proteklih 20+ godina, ostadose opet da se pitaju odakle, ispod kog kamenja vise izlaze Vucici i prateca bulumenta.

 

Izmedju ostalog, i ovaj forum je, bez izuzetka, dokaz: sastoji se od ljudi koje ne mozes zedne da prevedes preko vode, koji znaju da citaju, znaju da cene, mere i seku, znaju i svoj posao, bas kao i njihovi roditelji.

 

A, eto: Vucic vlada i vladace... 

Link to comment

+1

 

Sta znam, preseklo nas na pocetku devedesetih, prolongiralo realizaciju na poslovnom i licnom planu, ali je iskustvo ogromno, za mene jednostavno nema cenu. Samoupravljanje, raspad zemlje, ratovi, sankcije, nemastina, tranzicija, divlji kapitalizam, globalizacija.

 

Čoveče, taman da se nigde nisi selio, u 4 zemlje si živeo. I to do 40-te  :lolol:

Edited by MancMellow
Link to comment

+1

 

Sta znam, preseklo nas na pocetku devedesetih, prolongiralo realizaciju na poslovnom i licnom planu, ali je iskustvo ogromno, za mene jednostavno nema cenu. Samoupravljanje, raspad zemlje, ratovi, sankcije, nemastina, tranzicija, divlji kapitalizam, globalizacija - neunistivi smo kao bubasvabe :D

 

Okrenem se, vidim sta imam iza sebe, pa onda sta ispred sebe....nemam bas razloga da se zalim.

bravo! potpisujem svaku rec. jesmo izgubili mnogo, al luzeri vala nismo :D

Link to comment

kad žena čeka penziju, to su kasne srednje ^_^ .

najbolje godine: skinuo si s vrata rizike karijere, deca od smarača postala mladi ljudi koje si prosledio partnerima da se s njima nose.

pred tobom je mirna starost i posmatranje letnjih sutona u društvu voljene osobe.

 

poz

 

Mislio sam na ove silne sedamdesetprvce :P

Link to comment

Mislio sam na ove silne sedamdesetprvce :P

 

they'll be fine. Vise "brinem" za ove 75/6-to. Oni su mnogo slabije napunili baterije od 15-20 godine.

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...