Jump to content
IGNORED

Efekat Abramović


badenac

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    10

  • Notorious

    7

  • kgmr

    6

  • boshoku

    6

Top Posters In This Topic

Teško je (bar meni) umetnika performansa doživeti van konteksta u koji sam sebe postavlja. Upravo zbog duboko ličnog karaktera tih performansa. 

 

et Rasejan

Ne bih se sasvim složila s tobom. Nije mi uvek blizak njen rad, ali mislim da dobar njegov deo nije motivisan tržištem. Žena je na početku karijere (ne mogu da se setim kad i gde) pred publikom gutala antipsihotike u želji da istraži njihove efekte. Meni  je to vrlo strano, ali ne zvuči baš komercijalno. 

Edited by Notorious
Link to comment

ma marina uzasno konafbulira sada i mislim da nije ispricala dva puta istu pricu o svojoj proslosti. ona je svoje odrastanje u beogradu ucinila nalik najgorem americkom istocnoevropskom kosmaru.

sto je u neku ruku potpuno kompatibilno sa fluksusovskom tradicijom automitologizacije :D

 

(mada nije da se ona izjasnjavala kao fluksusovac)

Link to comment

Меншчини да је њено главно дело уметничко поигравање медијима и тржиштем. Ту негде је и порука типа "кад укапирате на коју фору сам вам узела паре, ја већ имам две нове започете и три у нацрту".

 

Laughing all the way to the bank iliti dok je ovaca biće i vune. Taman i onaj Vasin oglas lepo korespondira s tim. :)

Link to comment

Nisam sklon tako jednostavnom objašnjenju. Kada je ovaj bezobrazan oglas u pitanju, pre mi se čini da je posredi manifestacija hipertrofiranog ega, koji veruje da je rad za Nju sam po sebi dovoljna nagrada. 

Link to comment

ako impliciras da imam neku pizmu na marinu  - nemam, te su mi takodje odvratni mizogini komentari nekih njenih starijih drugara iz SKC-a. nemam nista protiv da izmislja pricu o svojoj umetnosti (zena koja je izmislila performans) ali mi je to zanimljivo kao nekome ko se u vise navrata bavio i tim periodom i tim ljudima.

 

na kapiram ovo lol.

ma smejem se sto deluje ko da se svadjam, meni ovo sve smesno. 

Link to comment

Meni to slično kao Carevo novo odelo, većina se pretvara da konta o čemu se radi

 

 

Nije nego ti ne kapiras.

 

Ili sto bi rekli Dark i Syme, strah te da se ne zaljubis.

Edited by Caligula
Link to comment

Valjda je i izazov u tome da nema nekog spoljašnjeg referentnog sistema koji će nam svima omogućiti da kapiramo na isti ili sličan način, a kopanje po unutrašnjim referencama često nije zabavno. 

Link to comment

Nije nego ti ne kapiras.

 

Ili sto bi rekli Dark i Syme, strah te da se ne zaljubis.

 

Pa moguće, stvar perspektive. Što kaže Marinin zemljak i kolega koncept umetnik, ja sam balkan boy :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...