Jump to content
IGNORED

Ebola v2014


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ебола се споро шири. Сваки оболели у просеку зарази само двоје људи. САРС је имао однос 1:5, а свињски грип 1:10. Зато и причам да је ово пузајућа апокалипса коју би могли да зауставимо под условом да се не гледају појединачни интереси.

Link to comment
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • steins

    29

  • Аврам Гојић

    19

  • Прслин

    17

  • Krampa

    9

Znam sta je stohasticki proces, ali ne znam ni blizu dovoljno o virusima da bih se osecam spokojno uprkos nedstatku kvalitetnih informacija i idiotskim reakcijama spanskog zdr. sistema. Danas na Guardianu prvi put vidim tekst o tome kako mozes i ne mozes da fasujes virus a da se odnosi mahom na evropske uslove. 

 

http://www.theguardian.com/world/2014/oct/13/how-avoid-catching-ebola 

Link to comment

Znam sta je stohasticki proces, ali ne znam ni blizu dovoljno o virusima da bih se osecam spokojno uprkos nedstatku kvalitetnih informacija i idiotskim reakcijama spanskog zdr. sistema. Danas na Guardianu prvi put vidim tekst o tome kako mozes i ne mozes da fasujes virus a da se odnosi mahom na evropske uslove. 

 

http://www.theguardian.com/world/2014/oct/13/how-avoid-catching-ebola 

opravljen linak

Link to comment

Medicinski brat koji je bio u Sierra Leoneu i vratio se 12. okt na Tenerife, danas primljen u lokalnu bolnicu sa 37.7 i par drugih potencijalnih simptoma. Znace se za do sutra uvece da li je ebola. Jebote prolazim tramvajem pored bolnice dvaput dnevno.  

 

Frka i u Madridu. Putnika Air Francea iz Pariza kojem je pozlilio tokom leta su hospitalizovali. Druge putnike pustili, avion na dezinfekciji. 

Link to comment

Ono što meni nije jasno je insistiranje na tome da ebola nije nešto spektakularno zarazna, u kombinaciji s činjenicom da su tri medicinske sestre koje su lečile istog čoveka, sve koristeći propisanu opremu, fasovale virus.

Nije isto "prenosi se samo preko telesnih tečnosti" i "nije propisno skinula zaštitno odelo".

Link to comment

pa medicinske sestre bi vjerovatno dodirivale krv i tjelesne tecnosti, za razliku od ljudi koji se mimoidju na ulici ili se voze istim autobusom.

Jedno je dodirivati krv rukavicama, a drugo definicija po kojoj se ebola prenosi jedino direktnom razmenom telesnih tečnosti. 

Link to comment

Jedno je dodirivati krv rukavicama, a drugo definicija po kojoj se ebola prenosi jedino direktnom razmenom telesnih tečnosti. 

Mislim da se, po definiciji, ebola prenosi kontaktom sa telesnim tečnostima obolelog, ne razmenom telesnih tečnosti (kao što se recimo prenosi HIV).

Link to comment

pa medicinske sestre bi vjerovatno dodirivale krv i tjelesne tecnosti, za razliku od ljudi koji se mimoidju na ulici ili se voze istim autobusom.

 

upravo ovo. u pitanju je "extensive" kontakt sa pacijentom kome je već toliko loše da ima i proliv,nonstop povraća itd,to sve treba očistiti,a do zaraze onda dolazi kada se zaštitna oprema kojom dolazi u kontakt sa gore pomenutim skida sa tela zdravstvenih radnika. e tu su ameri uspeli da naprave masivan fuck-up jer doktori bez granica koji rade dole u africi u neuporedivo gorim uslovima imaju mnogo bolji sistem kontrole od ovih što su imali u Dalasu. na stranu što je ova druga zaražena sestra zapravo zvala CDC da pita jel sme da leti komercijalnim letom iz Klivlenda nazad za Dalas iako je već imala temperaturu. i oni joj nisu rekli da nije ok da putuje. a i CDC je dowgradeovao temperaturu koja je opasna sa 101,5 na 100.4 jer ova prva sestra imala manje od 101,5 a opet je imala ostale simptome i bila je pozitivna na Ebolu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...