Jump to content
IGNORED

Ebola v2014


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • steins

    29

  • Аврам Гојић

    19

  • Прслин

    17

  • Krampa

    9

Nema veze jer ga prenose isključivo komarci.

 

Ima tih komaraca po južnim evropskim državama.

 

Kažu da će se širiti i preko USA, što makar znači da će tu uložiti neki ozbiljan novac za rad na vakcini.

Link to comment

Ma najbolje je da se ćuti o bolestima, šta kurac, kakve epidemije.

 

 

+1

 

Samo treba slušati forumske doktore, specijaliste za sve.

 

erm, Zika virus postoji cirka 60+ godina obzirom da je otkriven u Ugandi 47me. 

Od tada se zna da je što bi anglosaksonci rekli mild infekcija koja prolazi za 2 do 7 dana sa nespecifičnim simptomima, što će reći - ako ga ne tražiš, nećeš ga naći. Jel se seća iko histerije koju su ovde krajem 90tih zdušno širili Treće Oko i Aura oko čuvenih tropskih komaraca koji dolaze preko bare da nas pobiju i izedu i da nam legu larve u koži? Ja da - čak se sećam i naslovnih stranica sa sve nekim kravama i komarcima :D

 

 

Najbolji mi je deo histerije oko trudnica, tj da citiram WHO 

 

The experts agreed that a causal relationship between Zika infection during pregnancy and microcephaly is strongly suspected, though not yet scientifically proven. All agreed on the urgent need to coordinate international efforts to investigate and understand this relationship better.

 

 

što će reći - mož da bidne, ne mora da znači. 

 

 

Nadalje, vidim da su farmaceutske kompanije napravile red u iznalaženju vakcine - što će reći zgrnuće se neverovatne pare. 

 

Posle 2 neverovatne blamaže (h1n1 i ebola) mislio sam da se WHO makar malo opametila, ali morgen - trend zgrtanja para na strahu pseudocivilizovanog plebsa je ipak previše jak. 

 

Na kraju ja nešto kontam - pa super, diži histeriju i paniku, teraj cirkus i plaši raju - na posletku, što više toga - više para meni u džep.

 

...jbga, ipak WHO najbolje zna... :fantom:

 

na kraju - ima jedan drugi virus, zove se chikungunya - isti vektor prenošenja, vrlo slična klinička slika, u prošloj godini milijun i kusur ljudi obolelo od njega, napravio čak i mini epidemiju u Francuskoj prošle godine - al je prošao prilično nezapaženo. 

 

 

Jbga šta ti je marketing - Zika je ipak mnogo bolje ime od neke tamo chikungunya-e.  :fantom: 

 

 Bolje verovati dr Guglu nego forumskim doktorima  :0.6:

Edited by steins
Link to comment

naravno - srbi su, paradoksalno, prototip postcivilizacijske jedinka - gomila jajara koje bi da ništa ne rade i primaju platu i kojima je jedino bitno da imaju internet i prežive kraj sveta.

 

:fantom:  :nobles:

Link to comment

Ako je sudeći po google trendovima, prilično interesovanje za Zika virus vlada među srpskim življem:

 

2prtmbn.jpg

 

crvena isprekidana je čungalunga

 

Srbin pobediJo!! :ss1:

 

Pa ovo je sjajno! :lolol:

Link to comment

Dobro, da ne grešim dušu možda u "zika" ušlo i sleng za muziku ili žika ošišani  :lolol:

 

Inače ziku prenosi, ako se ne varam samo Aedes aegypti komarac + neke endemske vrste vezane za neke specifična mjesta kao npr. ostrvo u Pacifiku. 

 

Globalna mapa Aedes aegypti-a

Global_Aedes_aegypti_distribution.gif

Link to comment

Ako je sudeći po google trendovima, prilično interesovanje za Zika virus vlada među srpskim življem:

 

2prtmbn.jpg

 

crvena isprekidana je čungalunga

 

dakle kao parametar pretrage stavio si najpoznatiji srpski nadimak i cudis se ovom rezultatu?

alal vera  :lolol:

Link to comment

dakle kao parametar pretrage stavio si najpoznatiji srpski nadimak i cudis se ovom rezultatu?

alal vera  :lolol:

 

Drago mi je što sam te oraspoložio. Vi što šišate latinicu tek ste mi 10ak minuta kasnije pali na pamet. 

Edited by mackenzie
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...