Jump to content
IGNORED

Ebola v2014


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne davaj im ideje. Oni se hrane paranojom. Ladno mogu zamisliti kako uvode kontrolne punktove, oklopna vozila na ulicama. - Vi bi da nas narod umre od ebole gospodo! Nije smesno!

Link to comment
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • steins

    29

  • Аврам Гојић

    19

  • Прслин

    17

  • Krampa

    9

Nego, Bog te jebo, sta bi bilo da nam se danas desi Variola Vera. Sa ovakvom drzavom, i ovakvim stanjem u zdravstvu. I ovakvim premijerom. 

 

Taman bi se rešili broja nezaposlenih. 

Link to comment

Вратио сам се ја одавно али се правим Енглез и постујем само на топицима о њиховом фудбалу. Овде сам дошао само да се поздравим са свима вама који нисте у малим, самодовољним и неповерљивим сеоским заједницама чији чланови радије пуцају на странце него што им дозвољавају да повраћају и крваре по њима, што ће рећи са свима који нису на ранчу неке секте у Тексасу или са мном у викендици негде у Шумадији.

 

Death_Can_Dance_by_ItchyBarracuda.gif

Link to comment

Ne davaj im ideje. Oni se hrane paranojom. Ladno mogu zamisliti kako uvode kontrolne punktove, oklopna vozila na ulicama. - Vi bi da nas narod umre od ebole gospodo! Nije smesno!

 

aman, čitaš li novine  :lolol:

 

pa jel se paranoiše sa 'groznicom nila' već mesec dana..... istina je da nije bilo na nivou vlade i PPa, ali je furano na dosta visokom nivou...

imaćemo ebolu možda kad se nova rekonstukcija vlade pokaže ista kao stara... samo će da urade kopi-pejst imena bolesti

 

 

malo 'presklipinga' sa googla iz meseca jula  :fantom:

RAT KOMARCIMA Kako se Kraljevo brani od virusa zapadn

KRALJEVO: Čovek zaražen virusom Zapadnog Nila!?

"Spremni za groznicu zapadnog Nila"

Infektivne klinike spremne za groznicu zapadnog Nila

Infekcija virusom Zapadnog Nila očekuje se krajem jula

Nije potvrđeno da su komarci u Srbiji zaraženi virusom zapadnog Nila

Dva obolela od virusa Zapadnog Nila

Virus Zapadnog Nila u prestonici

Pacijent zaražžen virusom zapadnog Nila na vešštačkom disanju AKO LETUJETE U GRČKOJ, ČUVAJTE SE: Virus Zapadnog Nila u ...

Prenose ga komarci U Srbiji zabilježen prvi slučaj zaraze virus

U Pančevu vanredna situacija zbog komaraca koji prenose vir
Link to comment

Na CNN upravo ide Breaking News sa live snimkom iz helikoptera kako prevoze pacijenta sa ebolom u Emory univ. bolnicu u Atlanti. Koliko vidim nekoliko automobila kao obezbedjenje ambulantnog vozila, potpuno ociscen auto-put do bolnice, prilicno vanredna situacija. Pacijent je US doktor koji je zarazen u Africi, Kent Brantly, bila vec prica o tome kolko vidim sad na googlu.

Edited by ducca
Link to comment

Na CNN upravo ide Breaking News sa live snimkom iz helikoptera kako prevoze pacijenta sa ebolom u Emory univ. bolnicu u Atlanti. Koliko vidim nekoliko automobila kao obezbedjenje ambulantnog vozila, potpuno ociscen auto-put do bolnice, prilicno vanredna situacija. Pacijent je US doktor koji je zarazen u Africi, Kent Brantly, bila vec prica o tome kolko vidim sad na googlu.

 

da ovo je vrlo čudan dogadjaj - postoje samo dva objašnjenja - prvo da žele iz prve ruke da posmatraju tok bolesti, što je prilično tanko, i drugo, da imaju nekakvu terapiju koju hoće da primene i da prate reakciju. Sva ostala objašnjenja se svode na teoriju zavere

 

inače juče je Margaret Čen bila u Gvineji i rekla kako je rizik širenja medju širokim delovima stanovništva nizak. Otprilike je nešto slično govorio i Piot, lik koji je i otkrio Ebolu tamo 76te. 

 

WHO i dalje ne uvodi nikakve restrikcije na putovanja za razliku od USA koja je uvela ka Gvineji, Liberiji i Sijera Leoneu. 

 

Nama ostaje da vrtimo prste još 10-12 dana da vidimo kako će se završiti Nigerijska epizoda. 

Edited by steins
Link to comment

Pre neku god provedoh na Infektivnoj metar dana, boli, vukli, većali... krajnja dg beše "svinjeća gripa"... čuveni "tamiflu" mi pomogao, al dok smo došli do šatro boljitka šes' x sam pomišljala na ebolu... o, tome šta je zapravo karantin, šta je "tamiflu agonija" pa dok ne padneš u stanje "ponovo jedem, hodam i ne bljujem" mnooooogo vode prožubori.... komparacija - izlišna, al saosećam, duboko... ovo sranje pratim od aprila i stresem se kad pomislim da leka nema... i na muku obolelih... bitan je i podatak da je od prvog slučaja 1976 - do danas, stopa smrtnosti u 90% slučajeva. Zaključak: tapka se u mestu, borimo se sa Šejtanom glavom i bradom... a, toliko aviona cirkuliše iz / u Afriku... kod nas pak pojačaše kontrolu na aerodromu http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/ebola-pojacava-inspekcijski-nadzor-u-srbiji_507648.html ... kako mi se Tesla uskoro smeška ništa drugo mi ne preostaje nego da kupim jedno dva'es maski i nadam da mi niko neće kijati u lice, il poželeti da me pljune... Shodno temi ako me budu pitali - Koja društvena doktrina je ključno odredila vašu ulogu u vremenu čiji ste svedok bili?

Odgovor će biti: nekjeglavanaramena!

Link to comment

oftopik trivia:

 

U Beogradu je, mislim, leta 1995. održan protest pod nazivom "Nećemo ebolu". Učesnici su zahtevali embargo na letove iz Afrike, ili tako nešto slično.

Link to comment

... kako mi se Tesla uskoro smeška ništa drugo mi ne preostaje nego da kupim jedno dva'es maski i nadam da mi niko neće kijati u lice, il poželeti da me pljune...

 

ovaj, one obicne maske koje nose doktori preko nosa i usta sluze da zastite pacijenta od doktora a ne obratno. sad ne mislim da ces biti u blizini ebole, vise ako ce da kisu i kaslju oko tebe da se ne pouzdajes u te maske.

Link to comment

ovaj, one obicne maske koje nose doktori preko nosa i usta sluze da zastite pacijenta od doktora a ne obratno. sad ne mislim da ces biti u blizini ebole, vise ako ce da kisu i kaslju oko tebe da se ne pouzdajes u te maske.

ma znam, malo se šalih na svoj račun :) Edited by fluffy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...