Jump to content
IGNORED

Demografija (split Toronta)


Dagmar

Recommended Posts

Кад дођемо у прилику да немамо пара да купимо храну са сопствене земље, видећемо шта ћемо.

 

pa kupovaćemo jeftiniju i kvalitetniju gmo hranu a ne domaće smeće puno uranijuma pesticida balege i crva  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

А ни привреда нам не стоји баш нешто сјајно. А то за земљу... јесте да имамо тај закон да земља не сме да се продаје странцима, ал' то се лако заобилази. Земљу купи фирма са седиштем овде, а онда неко купи ту фирму. Кад дођемо у прилику да немамо пара да купимо храну са сопствене земље, видећемо шта ћемо.

 

pffff, zemlju bar niko ne može da odnese nigde (osim neke komete, al ne verujem da se one nešto bave preduzetništvom...)

Link to comment

pffff, zemlju bar niko ne može da odnese nigde (osim neke komete, al ne verujem da se one nešto bave preduzetništvom...)

 

 

Pa ne mora da je nosi nigde, ako nije u tvom vlasništvu doviđenja prijatno.

 

Inače meni u onom članku ipak najzanimljivije da B92 objavljuje nešto što zvuči više kao materijal za treće oko, eventualno Blic.

Link to comment

А ни привреда нам не стоји баш нешто сјајно. А то за земљу... јесте да имамо тај закон да земља не сме да се продаје странцима, ал' то се лако заобилази. Земљу купи фирма са седиштем овде, а онда неко купи ту фирму. Кад дођемо у прилику да немамо пара да купимо храну са сопствене земље, видећемо шта ћемо.

 

Pa već je pitanje koliko je hrane s naše zemlje, mislim da već ima dosta povrća iz uvoza, a o voću tek ne treba govoriti. Mada što kaže Hella, npr. krompir je toliko grozan da valjda ni GMO ne može biti gori

Link to comment

Pa već je pitanje koliko je hrane s naše zemlje, mislim da već ima dosta povrća iz uvoza, a o voću tek ne treba govoriti. Mada što kaže Hella, npr. krompir je toliko grozan da valjda ni GMO ne može biti gori

 

Мени кромпир не иде никако, али исто тако и не успевам да га утаманим. Сваке године у другу леју, а она од претпрошле године тек сад рађа онако из нехата. Прсте да полижеш, само што га нема много.

 

А кромпир из пиљарнице, док није дотекло нашег, јесте ужасан. Чак и из места где већ генерацијама гаје одличан кромпир - то заборавило да кромпир не сме да стоји на светлу. Јбт, пола зелено, да се потрујемо, то ни кокошкама не дамо. А онај што не знам одакле је, то... боље да одемо у кафану него да слушам госпоју како богоради, у збиру бих боље прошао, чак и са ловом. Некад пола баци.

Link to comment

Pa već je pitanje koliko je hrane s naše zemlje, mislim da već ima dosta povrća iz uvoza, a o voću tek ne treba govoriti. Mada što kaže Hella, npr. krompir je toliko grozan da valjda ni GMO ne može biti gori

 

 

To je globalni fenomen, juce gledam u radnji, beli luk iz Kine a crni sa Novog Zelanda. Ovaj crni sam uzela, od belog zazorem zbog nekih horor prica o industrijskoj vodi u Kini koje koriste za plantaze, a kao sam u nekoj EU, standardi i tako to...

Link to comment

To je globalni fenomen, juce gledam u radnji, beli luk iz Kine a crni sa Novog Zelanda. Ovaj crni sam uzela, od belog zazorem zbog nekih horor prica o industrijskoj vodi u Kini koje koriste za plantaze, a kao sam u nekoj EU, standardi i tako to...

 

Ajd ako je u pitanju neka zemlja gde zemljoradnja nije primarna, pa još i nekako da se uvozi, ali bar ovde se može proizvesti belog i crnog luka koliko hoćeš, ali sad se k'o nešto sećam da se i ovde neki luk uvozi ili tako nešto.

Link to comment

Ne znam, nije mi jasno, ako im je skupo da proizvode lokalno, mogu i malo dalje u istočnoj Evropi. Kraći je i transport. Al očigledno postoji neka računica.

Link to comment
  • 1 year later...

Ово бих ставио на одговарајући топик на политици али не могу, тако да остваљам овде, јер се овде највише о томе писало

 

China Xinhua News @XHNews 13m13 minutes ago

#BREAKING: China abandons one-child policy, allows two kids for all couples

 

Притисак демографског старења све више притиска економију и морају да мењају правило.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...