Jump to content
IGNORED

U IME NARODA


Recommended Posts

u crnoj gori je milov rezim dao ulicu (opstina danilovgrad) krstu zrnovom popovicu koji je bio na spisku zavno crne gore 15. 11. 43. kao kolaborant i saradnik  nemackog okupatora.

 

Link to comment
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    15

  • Prospero

    14

  • namenski

    7

  • palman

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

U pravo vreme je moj maticni muzej realizovao postavku Valjevo pod okupacijom u drugom svetskom ratu, i ovo je prva muzejska postavka u Srbiji koja na odmeren nacin i nepristrasno gleda na desavanja svog kraja u poslednjem svetskom sukobu. Postavku prati i katalog, koji je je fri u pdf formatu, i rekao bih da je interesantan ne samo nama valjevcima, vec svakome ko se interesuje za nacionalnu istoriju. Naci cete x zanimljivih fusnota na primer (nisam mogao da se ne nasmejem i ne prisetim Zitija Brajanovog i onih Pipls Fornotva Judeje kada sam citao o cetnickim udruzenjima...:)), ali i glavni akteri su zanimljivi do jaja, ipak su tu bele crkve, brajici, struganici, ravne gore, copavi i cice, dudici i misici, karapandzici i kalabici, ukrtako valjevo jebe sve ostale jugoslavene u svim i svakim ustancima i ratovima :prrrrrr:

knjiga

Link to comment

crko marsal

 

poslao sam poruku vladi krivosejevu, bivsem direktoru muzeja i jednom od autora publikacije (ostala dvojaca su kosta nikolic i nemanja devic) da im nesto nije u redu sa linakom. ja sam srecom skinuo pdf, i evo tebi a i za ljubav pppa na brzinu aploudovao

https://ufile.io/fqtmv1iq

javnite kako (vas) radi

Link to comment
  • 3 years later...
11 minutes ago, Lord Protector said:

Balli Kombëtar

sta je to?

 

4 hours ago, Eleniko said:

 

 

Kakva glupa i besmislena smrt na kraju rata...

Link to comment
11 hours ago, Radoye said:

Wikipedia, for what it's worth:

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Masakr_u_Baru

 

Upitno je ovo. Partizanske snage nisu bile bašibozluk čije bi jedinice samoinicijativno 1945. streljale druge partizanske jedinice sastavljene od manjinskih naroda. Za to je morala da postoji naredba više komande. 

Bilo bi dobro da neko prevede šta onaj Albanac priča. Spominje se Poluža, a to su balisti. Ne pravdam, samo konstantujem.

Edited by Lord Protector
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...