Jump to content
IGNORED

Srpskohrvatski vs. četiri nacionalna jezika


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Inace, prvo sam bio kriticki nastrojen prema ovoj Deklaraciji, ali sada smatram da treba njome nervirati Hrvate dok ne ispizde i uvedu kajkavski ili cakavski kao sluzbeni jezik :fantom:

Link to comment

Kad govorim s drugom iz Hrvatske npr., on kaze "na hrvatskom" a ja uvek u istom kontekstu kazem "na srpskom" jer nam je tako prirodno, i ako obojica znamo da zapravo kazemo "na zajednickom jeziku".

 

isto. ma mislim, uopste ne ulazimo u to realno

Link to comment

Inace, prvo sam bio kriticki nastrojen prema ovoj Deklaraciji, ali sada smatram da treba njome nervirati Hrvate dok ne ispizde i uvedu kajkavski ili cakavski kao sluzbeni jezik :fantom:

Maksimalni trol. Pizde su mogle da u XIX veku za standardni uzimaju dijalekt kojim u Hrvatskoj govore jedino Dubrovčani i Srbi, jer je bilo politički oportuno da se tako pravi habzburška Jugoslavija, a kad je pukla kombinacija, napravljena malko drugačija Jugoslavija, prošlo sto godina i tom istom jeziku dato ime kakvo i treba da mu bude, došao radio, televizija, e onda se pravimo blesavi i potežemo međunožno guralo sa gumenim napuhalicama.

 

Ne ide to baš tako, drugovi, zajebo vas internet. Srpskohrvatski ili gtfo.

Link to comment

Знало се то и прије него је почео рат нашта ће изаћи натезање око језика.

Надреалисти су то детектовали још ономад

Link to comment

Једини прави језик је славеносербски... :fantom:

 

Захарије Орфелин и Милован Видаковић  су били боља будућност од Вука Караџића и Ђуре Даничића

 

 

Весьма бы мені пріскорбно было, ако бі я кадгод чуо, что ты, мой сыне, упао у пянство, роскошь, безчініе, і непотребное жітіе.

Edited by slow
Link to comment

Једини прави језик је славеносербски... :fantom:

 

Захарије Орфелин и Милован Видаковић  су били боља будућност од Вука Караџића и Ђуре Даничића

 

 

Весьма бы мені пріскорбно было, ако бі я кадгод чуо, что ты, мой сыне, упао у пянство, роскошь, безчініе, і непотребное жітіе.

 

jesu kurac.

jesi li se to napajao ovim promislima na izvorima basarinih govnoklepija o Vuku?

Link to comment

Lingvista Vlada Đukanović o deklaraciji i jeziku, pogledati od 7:50 ( u suštini, pogledati sve što je govorio u emisiji, jako zanimljivo i argumentovano), o slavenoserbskom, Vidakoviću govori od 14:50

 

Edited by slow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...