Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

Bez linka:

 

 

 

Smetao im jer je štrajkovao glađu
N. Radišić | 20. 05. 2015. - 10:16h cat_icn_more.png 10:16h Foto: N. Raus | Komentara: 33

Nezaposleni limar Đorđe Joksimović (44) juče je pozvan u policiju na saslušanje.

615548_kragujevacdjordje-joksimovicposao
Muke se nastavljaju: Joksimović pešačio 140 kilometara do Vlade Srbije

Njegov slučaj postao je poznat u javnosti nakon što je od prošle srede dva dana peške putovao od Kragujevca do Beograda, do Vlade Srbije, kako bi vratio kući svoje troje dece. 
 

Njegove muke se, međutim, nastavljaju, a povod je prekršajna prijava koju je podneo Centar za socijalni rad, jer je navodno „ometao rad ustanove dok je četiri dana, od 11. do 15. maja, u hodniku sedeo i štrajkovao glađu“. 
 

 

Nisam četiri dana jeo, samo sam sedeo na stolici gde mi je reklo obezbeđenje

- Dao sam izjavu jer sam, kako tamo piše, smetao. A ja nisam četiri dana jeo, sedeo sam na stolici, gde mi je rekao radnik obezbeđenja, i čekao da me neko primi. Onda sam otišao da tražim pravdu, peške, za Beograd. Nikog nisam dirao, niti ometao. Neka oni rade šta hoće, ali ja čekam da mi se jave iz Vulinovog kabineta, tamo gde su mi dali sendvič i vodu, kako su obećali, do srede, i da mi vrate decu od pet, tri i godinu i po dana. 
 

Prijava protiv Đorđa Joksimovića je podneta, kako “Blic” saznaje, „da se ne bi popularizovao takav način dolaženja do svojih prava“.

 

Nada se da će država pomoći
Đorđe Joksimović je radio u Remontnom zavodu, a posle 22 godine kao višak ostao bez posla. Troje dece završilo je u hraniteljskoj porodici. Žena je sa psiijatrije prebačena u prihvatilište. 
On se bori i nada da će mu država pomoći, da će neko da mu ponudi posao i da će biti pored svoje dece.

 

Imam prevoz, ali iz Beograda. I to bi moralo nešto da se plati.

 

Može li da se sakupi još neka pomoć odavde?

Edited by Tale
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Imam jedan kauc/krevet koji cu uskoro izbaciti iz stana, sa kojim nisam znao ni gde cu ni sta cu, a sestra mi dade ideju pre neki dan da ga doniram nekom prihvatilistu/svratistu/sigurnoj kuci ili tako nesto.

 

To je Forma Ideale (valjda) kauc na razvlacenje star jedno 9 godina, i moze da traje jos jako dugo jer fakticki nema nikakav mehanizam (u sustini to je drvena kutija s jednom stranom ,,na preklop", znaci mehanizam se sadrzi od 2 sarke i 2 klizajuca tockica) i ima minorna ostecenja (pri dnu na coskovima od macijeg grebanja). Mi ga menjamo jer je prilicno neudoban za sedenje, ali je za spavanje sasvim solidan (mi ga koristimo trenutno kao glavni krevet u stanu, spavamo na njemu i devojka i ja znaci staju 2 osobe komotno, ali trazimo da ga zamenimo necim sto ce biti jednako dobar i kauc i krevet).

 

Da li neko zna neku tavku instituciju kome bi ovaj komad namestaja bio potreban? Da ga snesem s 5. sprata (u zgradi bez lifta) mogu da organizujem sam, ali bi mi trebao nekakav adekvatni prevoz (kapiram da takve institucije takav prevoz ne poseduju) da ga isporucim. Ima li neko nekakav savet, predlog na ovu temu? Hvala.

Link to comment

 

 

Imam jedan kauc/krevet koji cu uskoro izbaciti iz stana, sa kojim nisam znao ni gde cu ni sta cu, a sestra mi dade ideju pre neki dan da ga doniram nekom prihvatilistu/svratistu/sigurnoj kuci ili tako nesto.

 

To je Forma Ideale (valjda) kauc na razvlacenje star jedno 9 godina, i moze da traje jos jako dugo jer fakticki nema nikakav mehanizam (u sustini to je drvena kutija s jednom stranom ,,na preklop", znaci mehanizam se sadrzi od 2 sarke i 2 klizajuca tockica) i ima minorna ostecenja (pri dnu na coskovima od macijeg grebanja). Mi ga menjamo jer je prilicno neudoban za sedenje, ali je za spavanje sasvim solidan (mi ga koristimo trenutno kao glavni krevet u stanu, spavamo na njemu i devojka i ja znaci staju 2 osobe komotno, ali trazimo da ga zamenimo necim sto ce biti jednako dobar i kauc i krevet).

 

Ovi se često oglašavaju kod mene u kraju

http://www.retocentar.com/poslovi/

Link to comment

Možeš da zovneš prihvatilište u Kumodraškoj, mada mislim da oni nemaju nikakvu organizaciju odnošenja i donošenja, a pitanje je i da li im treba u ovo doba godine (prošle zime su bili prebukirani i tražili su pomoć u ležajevima).

 

I ja sam pre neku godinu zvao Reto centar, došli momci i odneli sve što je bilo da se odnese. Oni imaju radionicu, sav nameštaj repariraju, tapacijaru i prodaju, a tom lovom finansiraju centar.

Isus im je glavni gazda, što ćeš videti i na sajtu, ali nisu teški i napadni, naprotiv.

Link to comment
  • 3 months later...

Hvala ljudi, mislim da cu zvati taj Reto centar na kraju

Jes' da je prošlo pola godine skoro... Jesi zvao Reto centar na kraju? Pojavili su se i meni neki viškovi nameštaja, stare polu-ispravne tehnike i tako toga...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...