Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

kuca mi je bezbedna, ali sam ceo dan evakuisao ono sto se spasti moze iz prodavnice kojoj za sat vremena preti veliki talas... neka brana je popustila navodno... okolina kragujevca je u pitanju.

Link to comment

^^ realno staje tek sutra oko podne.  a onda ćemo čekati slivanje u drinu i savu :(

 

da, to je i moj utisak, kiša je prvi čin, izlivanja manjih vodotokova su drugi čin, a treći će biti izlivanje velikih reka. ne znam da li u ovom trenutku postoji neki način da se to zaustavi.

Link to comment

kuca mi je bezbedna, ali sam ceo dan evakuisao ono sto se spasti moze iz prodavnice kojoj za sat vremena preti veliki talas... neka brana je popustila navodno... okolina kragujevca je u pitanju.

 

drži se, namćoru

Link to comment

da, to je i moj utisak, kiša je prvi čin, izlivanja manjih vodotokova su drugi čin, a treći će biti izlivanje velikih reka. ne znam da li u ovom trenutku postoji neki način da se to zaustavi.

 

može na pojedinim tačkama, i to da se upregne ceo sistem - vojska, policija, sve.

 

na neki način je dobro što će sava da primi vodu preko drine i kolubare, na dva različita dela toka pa neće biti tolikog kumulativnog efekta, a morava će sve povući ka dunavu.

Link to comment

da, to je i moj utisak, kiša je prvi čin, izlivanja manjih vodotokova su drugi čin, a treći će biti izlivanje velikih reka. ne znam da li u ovom trenutku postoji neki način da se to zaustavi.

 

Sava se već izlila u Bosni (kako javlja BN), i prekinula put Brčko - Bijeljina. Evo izvor : http://www.rtvbn.com/30210/Nagli-porast-vodostaja-Drine-i-Save-voda-se-priblizava-tno-selu-Stanisic

 

U Bosni nije ništa bolje nego u Srbiji, reka Bosna je prešla istorijski maksimum (ne mogu više ni da je mere, jer je prekrila merač) i još uvek raste, a sva ta voda će da završi u Savi i u Drini.

 

EDIT : Ovo mi je hiljaditi post na forumu, mogao je biti i na nekoj lepšoj temi.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...