Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

ajd nek objasni neko meni glupavoj od cega najvise zavisi vodostaj save - pritoka iz bosne? topljenja snega sa slovenackih planina?

ne znam da je bilo nesto puno kise u celom tzv regionu a sneg se jos ne topi

 

zasto samo u poslednje dve godine sava raste do istorijskih granica?

sad da li je u poslednjih par godina to ne znam ali zavisi od zavisi od stanja na celokupnom slivu, padavine(intezitet, trajanje), topljenje snega, stanja tokova (ima/nema nanosa, obraslo/nije), ljudski faktor(odrzavanje)

ali mnog utice moc upijanja terena, ekstremi su vec pijano tlo i smrznuta povrsina pokrivena ledom

Sava.jpg

Link to comment

morava ima veze sa ciscenjem sljunka

sad bi ovdi isao neki zlocesti smajli, ali nije vreme

u pitanju je jezik - iz Morave se vadi™ sljunak, aka eksploatishe a ima ga generalno manje jer su... ono - vidi gore. 

Link to comment

ajd nek objasni neko meni glupavoj od cega najvise zavisi vodostaj save - pritoka iz bosne? topljenja snega sa slovenackih planina?

ne znam da je bilo nesto puno kise u celom tzv regionu a sneg se jos ne topi

 

zasto samo u poslednje dve godine sava raste do istorijskih granica?

Statisticka anomalija™. Osim, naravno, ako nije globalno zagrevanje, haarp (americki i/ili ruski) i tako dalje... 

Inace, hidrologija sliva™ je cudna stvar - zavisi od trenutnog dogadjanja ali i od prethodnih uslova - tako se desilo na 18xx neke Drina zabelezi vodostaj jedno 2+ metra visi od mosta (aka Cuprije) - jer je pao sneg, poceo da se topi, pa se temperatura spustila - poluotopljeni sneg se zamrz'o a onda dosla kisa koja se slila™ bolje nego da je pala na beton... Rezultat - stub negde na pola mosta sa linijom povucenom dokle je bio max vodostaj... Da se smrznesh kad vidis.

Link to comment

Najebasmo sad sigurno...A verujem da postoje sveštenici koji zajedno sa svim narodom ređaju džakove.... Ne ova goveda iz audija moraju da se trte...

Link to comment

Ovo uopste nije dobro, vikend se najavljuje pun kise (pogotovu subota na nedelju) a od ponedeljka gazimo preko 600...

 

Još 30mm u većem delu zemlje. Ako to bude fino ravnomerno, biće predvidljivog rasta vodostaja i to svuda, tu se bar može blagovremeno reagovali.

 

Inače ova vanredna situacija je tačno ono što se mora uraditi u ovakvoj prilici jer omogućava korišćenje resursa koji bez te odluke ne bi bili na raspolaganju. To smo i prošli put izbistrili, a vidim da ljudi pišu "to Vučić da bi se sliko svaki dan". Pa slikao bi se i bez toga, pobogu.

Link to comment

Pa u Sapcu su vec krenuli u akciju punjenja dzakova, kad ce ih transportovati na samu obalu ne znam, ali ja se bojim za okolna sela koja su i pre 2 godine ljudski najebala, oni se dice nekim ciscenjima (jedino sto ja videh je nasip kod Drenovca, mada i ne zalazim preterano na druge strane).

Link to comment

Kako je moguce da nivo reke padne 3metra za 5 dana kako saopstava Biljana Vranjes na PTC?

 

Sad upalih TV pa cuh ovo, nek me neko razuveri.

 

О којој реци је реч.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...