Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Famozni američki vojni budžet od čijeg pomena samog treba gaće da spadaju. Koliko otpada na plate perosnala, logistiku, baze worlwide etc? :fantom:

 

 

Link to comment
2 hours ago, Tribun_Populi said:

A i pomalo je bljutavo to pominjanje rusofilstva, u situaciji u kojoj je svaki stav i gledište veoma lepo obrazložen.

Ili da pojednostavim za budale, ako im ne želim loše, ne znači da ih volim i da su mi uzor.

 

Da pojasnim za overconfident dijagonalne čitače preko key word-ova (nadam se da je to u pitanju) - ne, ne mislim da se rusofilstvo zapatilo na ovom forumu, pa čak ne ni u Srbiji u nekom pregolemom procentu. Mislio sam da je to očigledno.

Link to comment
8 minutes ago, dillinger said:

Famozni američki vojni budžet od čijeg pomena samog treba gaće da spadaju. Koliko otpada na plate perosnala, logistiku, baze worlwide etc? :fantom:

Jeli, expertetm, ti li to pokusavas da kazes da ruski budzet sav ide u nenadjebivu gvozdjuriju, nista plate personala, nista logistika...

Sve na duh pravoslavni i za rodinu, jebes lovu, a?

E, sad, ako od americkih cirka 700 milijardi US$ godisnje ne spadaju tebi gace, OK: neki drugi, Rusi medju njima ce vec znati i morati da izvuku zakljucke.

Ili, da skratim: ne lupetaj :fantom:

Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

40738f98a3bb2c7ba5eeca7ec42e775d--boris-

 

http://www.bbc.com/news/uk-43487948

 

 

Šta se dogodilo u vrlom liberalnom svetu te ni optužbe za staljinizam nisu dovoljne već baš svaka budala krenula da godwinuje?

 

cinjenica je da je hitler tretirao jesse owensa bolje nego sto su amerikanci tretirali crnce afro-amerikance pola veka posle ww2 kao sto je cinjenica da je boris moroncina

 

 

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

niti bi trebalo

 

100 godina robovi svoje gluposti. Samo napred sjebite jos koju generaciju u toj zemlji.

Link to comment



 
Čemu takva osetljivost i prebacivanje lopte?
 
Evo, ja živim u Srbiji više od 4 banke i smatram ovaj forum relativno sjajnim uzorkom države Srbije i plemenitog nam naroda, pa opet ne mogu da ne primetim da se, čak i ovde, jako veliki broj ljudi umiva (i poliva) hladnom vodom na svaku vest iz Kremlja, a o ponekom udaranju cipelom o sto na istoj adresi, da i ne govorimo. Nadam se da ja imam pravo to da kažem...Zašto to ne priznati? Nije stidno (valjda).
 
Sad, da li je to autentično Rusofilstvo, Pravoslavlje, Slavenofilstvo ili prosto antizapadnjaštvo (jedno od dve podvrste: 1) kita na panj i 2) (dominantnije) tiho, u tami svoje sobe i pred tipkama svog kompjutera)) kojeg se, nakon '99, nećemo ratosiljati još 100 godina, drugo je pitanje.


 
Da pojasnim za overconfident dijagonalne čitače preko key word-ova (nadam se da je to u pitanju) - ne, ne mislim da se rusofilstvo zapatilo na ovom forumu, pa čak ne ni u Srbiji u nekom pregolemom procentu. Mislio sam da je to očigledno.


Evo čitam dva puta, po primedbi. I počinjem da sumnjam u sopstvene kognitivne sposobnosti, budući da mi i pored svog intelektualnoga pregalaštva prva i druga tvrdnja nekako stoje u koliziji.

Gde grešim?
Link to comment
1 hour ago, Eraserhead said:

 

100 godina robovi svoje gluposti. Samo napred sjebite jos koju generaciju u toj zemlji.

 

ti sjebi karolinu, mi ćemo srbiju i svi srećni

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

ti sjebi karolinu, mi ćemo srbiju i svi srećni

 

Vi ste Srbiju vec sjebali sad je ostalo da sjebete i unuke. Sto sad stati kad vam tako dobro ide. Zacementirajte par generacija.

Link to comment
4 hours ago, Tribun_Populi said:

Evo čitam dva puta, po primedbi. I počinjem da sumnjam u sopstvene kognitivne sposobnosti, budući da mi i pored svog intelektualnoga pregalaštva prva i druga tvrdnja nekako stoje u koliziji.

Gde grešim?

 

 

 

 

Evo ti je theanswer dao odgovor pre mene.

Link to comment

Rusofilstvo u Srbiji ima tradiciju ali sada, posle 1999, je situacija nesto kompleksnija i glavni faktor nije specificno rusofilstvo nego nesto drugo:

- Na Kremlj se pale prvo srpski nacionalisti posto im je to surogat za sve sto ne stima i nije uspelo u Srbiji. Srbija je porazena u sukobu sa drugim lokalnim nacionalizmima, nije i nece biti lokalna nacionalisticka sila sledecih 50 godina, i dotle treba naci neku zamenu da se navija za nekog drugog. Svaki nacionalizam podrazumeva licemerje, tj. prenaglasava se teritorijalni suverenitet sopstvene nacije kao i teritorijalne aspiracije okolo, a sistematski se negira to isto za susede. Zato nacionalisti nemaju problem sa Krim - Kosovo pricom. Ta laz i disonanca je deo ideologije posto se ne bazira na principu nego na pravo jaceg - zato interesne sfere vaze za velike sile a ne vaze za savez malih drzava, itd. Nista novo i sasvim legitimno - svako za sebe neka odluci koliko ce ga nacionalizam sluziti i koliko je sluzio Srbiju u poslednjih 30 godina. Situacija govori za sebe.

- Drugi faktor je prosto anti-zapadnjastvo gde se ne gotivi toliko Rusija, nego prosto neko ko ce konacno omrazenom i bahatom Zapadu da izadje na crtu. Ovaj stav nema mnogo veze sa nekom ideologijom, u ovoj grupi ima i mnogo levicara koji bi da se vrate u stara dobra nesvrstana vemena i kojima je naravno americki ili nemacki neoimperijalizam najveci problem, i tamo gde ih ima i tamo gde ih nema. Opet, sasvim legitimno. 

- Problem sa ovim stavovima (ili njihovom mesavinom) je sto su to uglavnom dominantni u Srbiji i nemaju mnogo veze sa trenutnom pozicijom Srbije u Evropi, kao sto Manc kaze.

Shodno tome je i situacija.

 

Link to comment

Sorry - editovano ovde:

Rusofilstvo u Srbiji ima tradiciju ali sada, posle 1999, je situacija nesto kompleksnija i glavni faktor nije specificno rusofilstvo nego nesto drugo:

- Na Kremlj se pale prvo srpski nacionalisti posto im je to surogat za sve sto ne stima i nije uspelo u Srbiji. Srbija je porazena u sukobu sa drugim lokalnim nacionalizmima, nije i nece biti lokalna nacionalisticka sila sledecih 50 godina, i dotle treba naci neku zamenu da se navija za nekog drugog. Svaki nacionalizam podrazumeva licemerje, tj. prenaglasava se teritorijalni suverenitet sopstvene nacije kao i teritorijalne aspiracije okolo, a sistematski se negira to isto za susede. Zato nacionalisti nemaju problem sa Krim - Kosovo pricom. Ta laz i disonanca je deo ideologije posto se ne bazira na principu nego na pravu jaceg - zato interesne sfere vaze za velike sile a ne vaze za savez malih drzava, itd. Nista novo i sasvim legitimno - svako za sebe neka odluci koliko ce ga nacionalizam sluziti i koliko je sluzio malu Srbiju u poslednjih 30 godina. Situacija govori za sebe.

- Drugi faktor je prosto anti-zapadnjastvo gde se ne gotivi toliko Rusija, nego prosto neko ko ce konacno omrazenom i bahatom Zapadu da izadje na crtu. Ovaj stav nema mnogo veze sa nekom ideologijom, u ovoj grupi ima i mnogo levicara koji bi da se vrate u stara dobra nesvrstana vemena i kojima je naravno americki ili nemacki neoimperijalizam najveci problem, i tamo gde ih ima i tamo gde ih nema. Opet, sasvim legitimno, ali, neka se zapitaju levicari kako prolaze u ovoj koaliciji sa nacionalistima u Srbiji koja traje vec jako dugo.

- Problem sa ovim stavovima (ili njihovom mesavinom, koalicijom) je sto su to uglavnom dominantni u Srbiji i nemaju mnogo veze sa trenutnom pozicijom Srbije u Evropi niti kako se Evropa razvila u poslednjih 30 godina, kao sto Manc kaze. Ni iz levicarske a ni iz pozicije malog nacionalizma Srbija nije odigrala pametno, niti je nasla svoje mesto a to nije samo problem elite nego i vecinske podrske toj eliti.

Shodno tome je i situacija a ove diskusije o Rusiji imaju malo smisla ako su problem zapravo neke sasvim druge projekcije. 

Edited by Anduril
Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...