Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

5 minutes ago, Eleniko said:

 

 

 

pisao sam već o tome, ima tome dosta kako je promenjen modus operandi u lovu na teroriste, policija puca da ubije, suđenje nikoga ne zanima.

 

A ko je to promenio i kada? Ozbiljno pitam. Da nije Mossad kad je uvideo da od sudjenja nekim nacistima nema vajde i poceo Arape da ustreljuje?

Link to comment
1 minute ago, dillinger said:

 

A ko je to promenio i kada? Ozbiljno pitam. Da nije Mossad kad je uvideo da od sudjenja nekim nacistima nema vajde i poceo Arape da ustreljuje?

 

ne znam ali je na delu u vodećim evropskim zemljama. možda su nemci i francuzi preuzeli od mosada, ne isključujem /nisam se bavio time, sem što sam konstatovao/

Link to comment

Francuzi jesi promenili MO ali samo kad je napad u toku, tu više ne razmišljaju nego pucaju da ubiju. Bilo je desetak slučajeva poslednjih godina, čak i kad je napad nožem u pitanju pucaju bez razmišljanja.

Dvojica iz ekipe Bataclan su se zabarikadirali u stanu i digli u vazduh kad su došli da ih hapse (usput bila sa njima rodjaka jednog od njih). 


Abdleslam (onaj što se predomislio u vezi samoeksplodiranja) je uhapšen u Belgiji i osudjen ovde, bilo poduže sudjenje prošle godine. 


Kad su u mogućnosti, hapse, zato što uvek postoji mogućnost da više saznaju od živog čoveka. 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Riga, Latvija, 1 spomenik iz sovjetskog doba, kada sam ga zadnji put video jos je bio u funkciji, za danas ne znam, ali ako jeste ziher je promenio narativtm...

Riga-Latvijski-Strelci.jpg

... ali i ako jeste i ako nije, 1 memo glede cinjenice da je ruska/sovjetska/ruska prica daleko slozenija i isprepletena nego sto moderni marketinski magovi pokusavaju da predstave.

Dakle: letonski strelci, Latviešu strēlniekiЛатышские стрелки...

Udarna pesnica, ali bukvalno - Revolucije.

Латышская стрелковая дивизия: od petrogradske straze, do Kremlja, sa sve strazom ispred vrata Lenjinovog kabineta, ali - do prisustva na odlucujucim tackama diljem Rusijetm na kojima se resavala sudbina Revolucije.

Priznato, skoro jednoglasno, kao u mnogim momentima odlucujuci vojni cinilac.

I - prva regularna jedinica tek osnovane PKKA poznatije kao Crvena armija... 

 

Sa sve (usputnom) cinjenicom da su cirka 65% clanovatm tek osnovane ВЧК, poznatije kao ЧЕКА bilo Latvijaca i Estonaca...

  • +1 1
Link to comment

 

6 hours ago, namenski said:

Riga, Latvija, 1 spomenik iz sovjetskog doba, kada sam ga zadnji put video jos je bio u funkciji, za danas ne znam, ali ako jeste ziher je promenio narativtm...

Riga-Latvijski-Strelci.jpg

... ali i ako jeste i ako nije, 1 memo glede cinjenice da je ruska/sovjetska/ruska prica daleko slozenija i isprepletena nego sto moderni marketinski magovi pokusavaju da predstave.

Dakle: letonski strelci, Latviešu strēlniekiЛатышские стрелки...

Udarna pesnica, ali bukvalno - Revolucije.

Латышская стрелковая дивизия: od petrogradske straze, do Kremlja, sa sve strazom ispred vrata Lenjinovog kabineta, ali - do prisustva na odlucujucim tackama diljem Rusijetm na kojima se resavala sudbina Revolucije.

Priznato, skoro jednoglasno, kao u mnogim momentima odlucujuci vojni cinilac.

I - prva regularna jedinica tek osnovane PKKA poznatije kao Crvena armija... 

 

Sa sve (usputnom) cinjenicom da su cirka 65% clanovatm tek osnovane ВЧК, poznatije kao ЧЕКА bilo Latvijaca i Estonaca...

Rokali su se oni dobro i VOV-u.

Nekoliko hiljada ih je poginulo pod Moskvom 1941/42.

Latvijci su dali 27 generala RKKA, a jedan od njih Max Rajter, bio je čak i komandandant fronta.

 

No neonacistička politička elita Latvije danas slavi neke legionarske SS potpukovnike, a imaju eto npr. čovjeka koji je komandovao grupom armija.

  • +1 2
Link to comment
On 31. 3. 2024. at 20:09, apostata said:

Latvijci su dali 27 generala RKKA, a jedan od njih Max Rajter, bio je čak i komandandant fronta.

Dali su i verovatno najveceg spijunskog sefa 20. veka, coveka koji je vodio GRU i uzdigao je do najuspesnije obavestajne sluzbe 20. veka, zavrbovao Kembridz ekipu, uveo i vodio Zorgea..., da bi na kraju stradao od svojih kao paradigma sudbine revolucionara raspetog izmedju hoce se i moze se...

Nesto sto takozvani zapadni istoricari, cak i najdobronamerniji, jos uvek ne mogu da shvate.

Ян Карлович Берзин, Jаnis Bеrziņš, pravo ime  Pеteris Ķuzis...

Berzin-Jan.jpg

Старик...

Edited by namenski
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

masakr u krokusu

sta reci, kome? Kao I u slucaju Danke, previse nelogicnosti itd

prvo, ne mislim da je dopusten™ masakr(za razliku od onog u izraelu sto je za posledicu dao genocid u gazi), a opet napravljeni su takvi propusti da nema nikakve logike..

prvo rusija je vec u ratu, te u tom smuslu ne treba joj izgovor da bi krenuli da koriste nukse(koje ni ne koriste)a kao sto vidimo nije ni da je bilo odradjeno u svrhu mobilisanja rusa ako je bilo, a po meni kao sto rekoh nije..

lm , kod nas po selima na seoskim utakmica bude bar dva pandura…

ruska odbrana™

rusija je u ratu, rusija je zemlja sa najvise teroristickih napada a opet sve I da nije, nemati ni dva naoruzana policajca na 6k ljudi, je beyond any sense..

ono sto sam je bio primetio je da je bio jedan vojnik bez oruzja sa psom I jedan pandur(ne znam dal je bio nauruzan bio je okrenut ledjima)..

ima snimak sa mobilnog da kada krece pucnjava, taj vojnik sa psom se udaljava od pucnjave, ok ne moze nista goluruk al bar da je pustio vucjaka u njihovom pravcu, mozda bi jednog dohvatio, ostali bi se uspaniciili I ako ne bi odustali bar bi bilo manje zrtava..

potom, specijalci se pojavljuju tek posle sat vremena, ajde ok za specijalce, al da u prvih 10-15 minuta ne stigne ni zandarmerija ili bar naoruzani specijalci?!?!

Sto se tice terorista,

Ok ne deluju najbistriji, al ako je od pocetka bio plan masakr sa ekstrakcijom, imamo sledece nebuloze:

-previse sporo kretanje(mada kad se pogleda vreme od ulaska do izlaska iz hale, broj zrtava(za koje je korisceno lovacko oruzje sa municijom za veprove wtf) plus paljenje krova je trajalo svega 13minuta)

-ne sakrivanje lica

-plan da se istim autom ispred kog su stigli u halu I odvezu, plus predju 500km, bez da u medjuvremenu promene kola, odecu a plus kao sto rekoh nisu ni imali sakriveno lice?! Koji je to mozak wtf?!

Obrni okreni, od ulaska u halu, teroriste su imali 3 sudbine(tm): da budu ubijeni u hali u razmeni vatre(posto nisu bili samoubice jelte), da budu uhvaceni zivi I treca, pod predpostavkom da je cilj bio zaista prelazak u ukrajinu, zavrsili bi sa metkom I propagandom zelenskog, da iako su u ratu sa rusijom, ne zele zlo civilima..

Naravno sacekao ih je najgori moguci scenario po njih, a to je da budu uhvaceni zivi..

 

I sad dolazimo do dela, koji je meni najvise zbunjujuci:

Prvo da se razumemo, svaki terorista zasluzuje tretman koji su ovi dobili, ali mi I dalje ne znamo, dal su uhvaceni zaista ti sto su pucali u hali a ne neki kozojebci™?!?!

Ok, odeca se kod nekih poklapa, po fizionomiji isto manje vise, ali I pored 10+ sigurnosnih kamera, stotine ljudi sto su snimali sa telefona, nemamo ni jednu cistu sliku lica terorista iz hala, sve nesto mutno, blurovano..

Prikazujes kako im seces usi, izbijas oci, przis jaja itd a ne pokazujes da su to zaista oni iz hale..

Prikazuje se onaj snimak sto je snimao jedan od monstruma I sad svima njima lica blurovano a onome muceniku sto mu seku grlo lice nije blurovano?

Tako da ono, jedini dokaz da su to zaista oni, izvlacim iz toga, sto se suprotna™ strana nije oglasila da to nisu oni.. zamislite koji bi to udar na rusiju bio, eto vidite uhvatili su pogresne da se ne bi predstavili nesposobnim, al ne samo sto su uhvatili pogresne, vec su Im odeskli sve zivo I hvale je javno time..

 

Poseban kutak moze I da se izdvoji na to, kolko je populacija otisla u qrtaz pod dejstvom tehnologije.. znaci masa njih umesto da bezi, hvata se telefona I snimaju kako neko puca u njih, oni sto su ostali ispred ne zovu pomoc, nego prvo snimaju itd..

Nemam reci, to je jedno ludilo, sastavljeno od bezbroj ludila..

Link to comment

mislim da je dosta vise ljudi stradalo od pozara nego od metka....

sto se tice ruskog motiva, ne mora da bude mobilizacija, moze i eskalacija na frontu, premda mi se cini da im ni to nije bilo neophodno....

Link to comment
14 hours ago, onamonamo said:

mislim da je dosta vise ljudi stradalo od pozara nego od metka....

sto se tice ruskog motiva, ne mora da bude mobilizacija, moze i eskalacija na frontu, premda mi se cini da im ni to nije bilo neophodno....

da dosta ljudi je stradalo od pozora, al ne manja sustinu da obezbenje nije bilo ni na nivou seoske lige koja nije u ratu..

i kao sto rekoh, rusima nije ni trebao razlog™ da pojacaju napade, kao sto ni nisu pojacali..

dakle jedna totalna, pa ne moze se reci ni opustenost.. 

Link to comment
×
×
  • Create New...