Jump to content
IGNORED

Četvrt veka Radija B92. Bez obzira na sve, čestitke!


stoka

Recommended Posts

Smatrajući da je Radio B92 odigrao istorijsku ulogu u medijskom, kulturološkom i političkom prostoru Srbije,

 

Uzimajući u obzir činjenicu da je PPP forum okupio mnoge ljude koji su na neki način (bili) vezani za B92, da li u svojstvu zaposlenih, saradnika, istaknutih diskutanata ili moderatora na forumu B92, blogera na sajtu B92,

 

Zaključujemo da je  neka vrsta i obaveze da se ovom temom osvrnemo na jubilej nekada kultnog radija. možda manje zbog radija koliko zbog kreatora brenda zvanog - B92.

 

Miško Bilbija, pa onda rodonačelnici beogradske klupske scene Gordan Paunović, Velja Mijanović, Vlada Janjić i Boža Podunavac ...

 

Zatim Srđa Anđelić, Darka Radosavljević, Alisa Stojanović, Tomislav-Toma Grujić, Uroš Đurić- U-Đu, Suzana Zlatanović - Luna Lu ...

 

Nastavimo niz: Maja M. Marinković, Robert Klajn, Boža Podunavac, Milan Petrović - Tica, Dušan Nedeljković - Hedi, Aleksandar D. Kostić ...

 

Idemo dalje: Vladimir Janković - Slonče, Miomir Grujić - Fleka, Zoran Panjković - Zoza, Mikrob, Žikica Simić, Nenad Racković - Džoni, Slobodan Nešović - Lok Dekster, Goran Mojsin, Đorđe Dinić - Haj Spirit, Petar Ilić - Ćirilo, Igor Brakus, Gorica Nešović, Milivoj Ćalija, Duća i Duća, Dragan Ilić, Aleksandar Todorović - Bekan, Vojislav Nedeljković ...

 

Ima toliko predivnih priča i anegdota vezanih za B92 koji se mogu ovde podeliti. Ima toliko arhivskog materijala iz ličnih kolekcija koji bi drugi diskutanti mogli ovde da postuju ...

 

Ukoliko moderatori smatraju da je posebna tema o jubileju Radija B92 nepotrebna, slobodni su da je obrišu ...

 

Ali, sa druge strane, ostanak teme znači čuvanje ugaonog kamenja koje je postavio ovaj avangardni radio. Radio koji je bio:

 

Lokomotiva progresivnog i građanskog.

 

Lider.

 

Inicijator.

 

Animator.

 

Slobodna misao.

 

Škola demokratije.

 

Kulturološki reper.  

 

Čuvar vatre.

 

http://www.b92.net/25godinaradija/emisije.php

Edited by stoka
Link to comment

Slusam bas sad,bem ti zivot. Bio sam 4ti osnovne kad sam poceo da slusam B92,i upijao. Secam se,nisam isao na fucu posle skole da bih slusao Ritam srca. Strasno.:)To bi bio moj pocetak druzenja sa Dzonijem,Mjehurom,Miskom,Ticom,Gordanom itd.

Link to comment

juče su puštali insert iz emisije maje marinković. obožavala sam tu ženu al ne mogu da se setim kako se zvala emisija... dođi na vanilice? ili je to samo bila pesma iz špice?

Link to comment

Nema Zorane, nema Pavla, nema Milanceta, nema Sime, nema Pere, nema Bosketa, nema Milosa Milica, nema Dace.. itd. takoreci pokretac teme je mejnstrim fan devedeset dvojke :fantom:

Link to comment

Nema Zorane, nema Pavla, nema Milanceta, nema Sime, nema Pere, nema Bosketa, nema Milosa Milica, nema Dace.. 

 

nema Vese, nema Zvonka, nema Vučka, nema Gage... :ph34r: 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...