Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Meni je druga sezona the best.

A interesantno je da se Sludgeu ne dopada što potvrđuje pravilo da su nam ukusi potpuno drugačiji u muzici i filmu u 95% slučajeva [emoji38]

Serija je bogata super likovima, ima pregršt odličnih scena, i šmekerski je napisana. I iako je inspirisana filmom može se reći da je originalna. Al mogu da razumem da se nekom šmek serije ne dopada

 

 

 

Link to comment

A eto, nak cveta hiljadu cvetova, sto reko toni adams :)

 

Ali moras se sloziti da nije mnogo prijatno gledati kad 

 

 

indijanac bez problema moze da ubija koga god stigne, ali iz nekog razloga ostavi zive svedoke da ga kasnije identifikuju muriji. 

 

Ili kad svi brzo i intuitivno provale ko i kako je ubio najmladjeg brata mafijasa, tako sto npr. indijanac parce stakla sa fara automobila koje je pokupio sa mesta nesrece savrseno uklopi u far prvih kola na koja je naisao, a serif ih provali jer se kasapin nije hteo da se javi na telefon dok mu je ovaj bio u radnji.

Pojavu leteceg tanjira ne bih komentarisao. Osecam da se iza toga krije neko znacenje, poruka, ali mi izmice.

 

 

Na primer. 

 

Motivacije likova nepostojece ili krvavo lose uradjene, likovi iskacu levo desno i pronalaze jedni druge kao da imaju ugradjen GPS u guzice. 

 

Uz to, sezona ima jedno cetiri epizode viska. Nemam nista protiv sporog ritma, ali nepotrebno razvlacenje ne mere. Da su gluposti ispravljene moglo je to biti ok, okvirno prica je bila tu.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

@Sludge: ti si seo da gledas Fargo kao realisticnu pandursku seriju.
Fargo i njegovi likovi su mitovi, i da, meni je bilo ocekivano i fenomenalno da Indijanac, Malvo, Milligan i ostale ubice ciste sve redom kad im se prohte po mitu o njima. Nisi dobro razumeo motiv indijanca.
A leteci tanjir je simbol, moglo je to biti bilo sta drugo. Pojavljuje se dva puta, prvi put inicira zaplet, drugi put rasplet. Plus pricas o razvlacenju a kukas za detaljnim istragama [emoji38]
Stvar ukusa a ne kvaliteta. Nekome se nece svideti komicni, banalni i mizerni inicijatori zapleta al serija je o tome.

Link to comment

pa indijaner ostavi svedoke zive u momentu kad dozivljava tu neku metamorfozu, prilicno je to jasno metnuto k znanju, ok mi to stima. 

nem pojma, zbindzovao sam i ni jedna epizoda mi nije delovala suvisno. elijensi su mi skroz u duhu vremena i ufo paranoje koja je vladala tada po amerikama. ako bi mi nesto smetalo, to je mestimicna predizajniranost, recimo ona dva cutljivca, al ima super momenata i likova, npr alkos advokat i njegov stupido sajdkik. 

Link to comment
7 minutes ago, maheem said:

@Sludge: ti si seo da gledas Fargo kao realisticnu pandursku seriju.
Fargo i njegovi likovi su mitovi, i da, meni je bilo ocekivano i fenomenalno da Indijanac, Malvo, Milligan i ostale ubice ciste sve redom kad im se prohte po mitu o njima. Nisi dobro razumeo motiv indijanca.
A leteci tanjir je simbol, moglo je to biti bilo sta drugo. Pojavljuje se dva puta, prvi put inicira zaplet, drugi put rasplet. Plus pricas o razvlacenju a kukas za detaljnim istragama emoji38.png
Stvar ukusa a ne kvaliteta. Nekome se nece svideti komicni, banalni i mizerni inicijatori zapleta al serija je o tome.

 

Jasno je meni apsolutno da serija ne puca na realisticnost vec na mitsko pripovedanje (to su nam bukvalno i nacrtali onom knjigom, laznim "true story" okvirom, naracijom u poslednjoj epizodi, itd.), ali mislim da to ipak ne opravdava i ne dozvoljava onakvo krsenje pravila sveta na kom je mit zasnovan (a zasnovan je na nasem, realnom svetu). Da ne pricam sto nisu uvek dosledni toj mitologiji koju kreiraju, vec su nekad vise, nekad manje realisticni (u zavisnosti od toga kako im odgovara).

 

Mislis ne razumem "motiv indijanca" (gde je motiv teorijski pojam), ili ne razumem motivaciju lika indijanca, na osnovu koje radi to sto radi u seriji (u globalu i u pojedinacnim scenama)? 

 

Ne kukam za detaljnim istragama, vec sto su nepotrebno rastegli pojedina desavanja, sto nista ne dobijamo time sto gledamo isti dogadjaj iz dva ugla u cele dve epizode. 

 

Priznajem da mi simbolika leteceg tanjira nije jasna, posebno sto njegovo prisustvo na kraju jasno i glasno potvrdjuju cetiri lika (serif, tast, kasapin i frizerka; vec sam doduse zaboravio da li tast pandur vidi tanjir ili samo cuje o njemu od zeta, pa ga onda pita hoces li to staviti u izvestaj ili ne). Jasno mi je to sto kazes da inicira zaplet i rasplet (pojava nesvakidasnjeg objekta u kljucnim trenucima odvlaci paznju akterima, usled cega oni stradaju ili se spasavaju). (Da li je to morao bas da bude leteci tanjir, to jeste stvar ukusa, meni je smetao, ali dobro, nebitno. Ok je ovo sto kaze adams, uklapa se u UFO histeriju i paranoju tog vremena, ali ako nista drugo moglo je to malo svedenije da se uradi, a ne onako eksplicitno, ali ok.) 

 

 

Link to comment
13 minutes ago, ToniAdams said:

pa indijaner ostavi svedoke zive u momentu kad dozivljava tu neku metamorfozu, prilicno je to jasno metnuto k znanju, ok mi to stima. 

 

Pa eto, tu se u stvari razlikujemo, meni se ne svidja kako su izgradili tu mitolosku pricu, tako sto su nam je nacrtali na kraju, umesto da se ona od pocetka lepo gradi. I ne, nije mi bilo dovoljno onakvo pojavljivanje leteceg tanjira u prvoj epizodi da se uzivim od starta u takvu pricu. 

 

13 minutes ago, ToniAdams said:

al ima super momenata i likova, npr alkos advokat i njegov stupido sajdkik. 

 

Meni su oni neuspesni pokusaj koenovstine. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

jbg, meni vise lice na parkove i rekreaciju nego na koene.

 

ne kapiram kod indijanca zamerku, sta su nacrtali? postupci su mu u skladu sa promenom koju dozivljava, ne vidim nista tu previse pretenciozno ili pak nemusto sroceno. cela sezona sa bavi gotovo iskljucivo ljudima i promenama kod istih, i prilicno je sve nedvosmisleno, meni makar tako izgleda, nisam neku simboliku ili skrivenu mudrost primetio cak ni u pokusaju.

Edited by ToniAdams
Link to comment
4 minutes ago, ToniAdams said:

jbg, meni vise lice na parkove i rekreaciju nego na koene.

 

ne kapiram kod indijanca zamerku, sta su nacrtali? postupci su mu u skladu sa promenom koju dozivljava, ne vidim nista tu previse pretenciozno ili pak nemusto sroceno.

 

Nisam gledao parkove, meni je ono licilo na koene. 

 

U trenutku kada se scena desava mi ni na koji nacin ne vidimo da se u njemu desava neka promena, to tek saznajemo naknadno

Spoiler

pre svega kad ubije Doda

 

do tad je izgledalo da sve radi po ustaljenom protokolu njegovog rada za Gerhartove. Sto nije nuzno problem, ali meni se ne dopada. Mada i dalje ne kapiram kako se neubijanje svedoka uklapa u njegovu metamorfozu, tj. promenu njegovog lika. 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ih bre s tobom da se tucem, pa dva puta si tezi od mene :D

 

BTW , zasto ubija dedu na benzinskoj pumpi naknadno? 

 

Hmm, ono "this is a true story" na pocetku svake epizode mi gledaoci znamo da je lazno i to doprinosi tom "ribolovacka prica" fazonu. ALi seriji bi mnogo bolje pristajalo da na pocetku pise "once upon a time" ili jos bole "a long time ago in a galaxy far, far away". 

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

pa prso je jebote skroz, vidis da u jednom momentu pocinje da radi sve kontra onog sto je do tada radio kao hladnokrvni terminator, fazon u sred rata oce da se sisa.

to sa pocetka ja kapiram kao nevest omaz filmu, gde isto na pocetku imamo tu laznu obavjest.

 

 

gledaj parkove, posle dugo dugo vremena nesto da ima smesno a da nije bulja.

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...