Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Djes Dize, rodijače. Ja imam problem i sa odelima. Do sada sam se provlacio sa farmerkama i sportskim sakoom, ali izgleda vise ne moze :-(

 

Posto ne kupujem domace, Boss ne dolazi u obzir. Ostaju mi ili skupa italijanska ili genericka ostrvska, a para mi zao u oba slucaja. Na kravatu ne pristajem.

Pa ne moraš skupa italijanska, ima ih po prihvatljivim cenama bez preterivanja. Recimo Tombolini ima odlična odela baš za posao(siva, tamno plava, čak i pin stripe) 100's i koštaju po par stotina eura za komplet. Kravata je više retko gde baš obavezna, samo kad imaš sastanak sa nekim ultrakonzervativnim matorim prdonjama.

Link to comment

rapha pravi haj end odeću za bajs i ciklokros, a ovaj cmrljin sako je iz njihovog fensijanerskog range-a.

(oblače sky, recimo)

Edited by gagorder
Link to comment

+1

 

i da pritisnem mp. :heart:

 

pritisnuta :D

 

elem, ja volim formalno oblačenje. nije da sam imala baš preterano veliku mogućnost izbora, budući da su ustanove u kojima sam radila/sa kojima sarađivala podrazumevale, a bogami neretko i propisivale, formalno, poslovno oblačenje. dakle olakšavajuća okolnost po mene je što volim. odelca, kostime, košulje, haljine, baletanke, štikle, lepe tašne: you name it, i love it. volim da se udidim, bilo za kanc, bilo za prezentaciju/predavanje, čak i kada imam šta da kažem, prosto se osećam prijatnije. naravno, ima dana, pa i nedelja kada izgledam kao nešto što je slučajno ispalo iz kontejnera, no i to nešto je uglavnom u pantalonama ili aljinama - samo nekako bez veze. 

 

dok sam bila mlađa, a pre svega daleko vitkija, obožavala sam da nosim odela (pant suit) i košulje. kostime manje, no i to sam ganjala. tada je imalo smisla ulagati i u skuplju, tj. "brendiranu" garderobu (nabavljenu od dobrih ljudi koji je spasu kad ispadne s kamiona). ne zato što moram da imam brend, zabole me, nego što prosto bolji materijal, bolje šiveno, bolje stoji, duže traje... kvalitetno i vredi. onda su kilogrami počeli da se množe ko pacovska kolonija, pa su te lepe i kvalitetne stvari zamenile neke druge, manje kvalitetne i jeftinije, pošto im je vek upotrebe bio dosta kratak. nisam još došla do pantalona i sukanja na gumu, al bavim se mišlju da pokrenem inicijativu da neki proizvođači garderobe počnu da prave poslovnu odeću na lastiš. zlu ne trebalo. 

 

nedavno sam spremala ormar i primetila da imam barem 10 crnih haljina sličnog kroja, al različitih veličina. sve tako i poređane - po širini :D malo sam se deprimirala. 

 

nego, primetila sam da je vremenom i pojam poslovne garderobe redefinisan, te je tako postalo prećutno prihvatljivo da se (u vrlo formalnim institucijama) mlade dame pojavljuju u veoma uskim pantalonama, sa cipelama na štiklu od oko 10 i više cm, pripijenim majicama sa dekolteom i nekim sakojčetom. šminka i frizura usklađene sa outfitom, koji je neretko vrlo skup, al sve skupa izgleda jeftino i vulgarno. novi srpski poslovni imidž. 

 

moj današnji izgleda ovako: 

 

e, koga zanima moraće da upotrebi maštu, pošto numem da okačim sliku na ovom novom forumu. ostarilo se. 

 

snađoh se. 

Outfit 1.jpgOutfit1.2.jpg

Edited by Queen Mother
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...