Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni se ovakav neki stil sviđa za na posao, a može se reći da je formalan (ili poluformalan, kako god)

9241401_orig.png

 

 

E sad ja imam par nekih lepih pantalona i sakoa (ne onih skroz ozbiljnih nego nešto između), ali mi je tuga to da nosim na posao jer imam tradiciju po kojoj kad god obučem neke malo bolje pantalone sledeći dan pokapam ih kiselinom u labu... happened more than once :( Ali da nije tog faktora to bi bio neki moj izbor, znači pantalone ozbiljne a sako neki malo veseliji.

Link to comment

Nisi baš to pitala, al dobro. U kom smislu da li širim svest? Ne oblačim se u skladu sa dres kodom na svom radnom mestu.

u smislu da se aktivno boris protiv ugnjetavanja noznih prstica u zatvorenim cipelama worldwide.

posto ovako vise nema smisla, jelte :lol:

 

ne oblacis se u skladu sa dres kodom zato sto se za tvoje radno mesto to i ne zahteva, ili si shefu objasnila svoj kejs i izborila se za svoje pravo da se oblacis kako hoces?

 

gde sam ja radila samo su hr i racunovodstvo furali taj look, nije mi delovalo da je bilo ko bio ocajan zbog toga. pogotovo sto po kancelarijama leti tako nagare air condition da ti dobro dodje i dzemper a ne zatvorene cipele.

Link to comment

Leia, mogla bi i ti da odgovoriš na neko moje pitanje. Do sad si ih skoro sva izbegavala. Evo, samo poslednja dva, na primer:

 

Osim toga, kada bih bila u toj poziciji, misliš da se ljudi u nekoj firmi ne bi odazvali pravilu da umesto zatvorenih cipela od sada leti mogu da nose i sandale?

 

O kojoj kampanji pričaš?

pa napisala sam ti, izvoli probaj pa vidi :) ima ljudi naravno koji bi se na poslu najradije pojavili u pidzami, a ima i onih koji vole da se obuku bas ovako kako je propisano.

no to ionako nije poenta, vec sam napisala zasto dress code postoji, vise puta, ko hoce da cita.

Link to comment

 

E sad ja imam par nekih lepih pantalona i sakoa (ne onih skroz ozbiljnih nego nešto između), ali mi je tuga to da nosim na posao jer imam tradiciju po kojoj kad god obučem neke malo bolje pantalone sledeći dan pokapam ih kiselinom u labu... happened more than once :( Ali da nije tog faktora to bi bio neki moj izbor, znači pantalone ozbiljne a sako neki malo veseliji.

 

ja imam specijalne pantalone koje sluze za pokapavanje, ne radim u labu, ali nadjem vec pogodnu supstancu. znaci svaki put kad ih obucem isflekam ih.

Link to comment

Mislim da se ovde masi malo poenta oko ovog formalnog oblacenja i uniformisanosti. Kad se u firmi zahteva formalno oblacenje to sigurno nije da bi svi izgledali isto, vec da bi se jasno napravila staleska podela medju zaposlenima. Maica i farmerke - tu treba bas iskusno oko da bi se razlikovalo da li si za garderobu potrosio par desetina ili vise stotina evra. Kod formalnog oblacenja raspon para koji se trosi na oblacenje je daleko veci, a i razlika se vidi iz aviona. Bas me zanima, sta bi se desilo kad bi neki kurir u firmi u kojoj se insistira na formalnom oblascenju, dosao na posao odeven u ocigledno bolje i skuplje odelo od direktora firme.

Link to comment

zanimljivo, mada šta misliš da bi se desilo? 

 

i mene bas zanima. cenim da se ne bi desilo nista, mozda bi se neko besposlen zapitao sta bi coveku da baci svoju godisnju platu na neki socijalni eksperiment u pokusaju.

Link to comment

pa direktor bi sutradan došao u još skupljem odelu, noseći čivavu u džepu, a onda bi je stavio da odmori na podu na odelu koje je kurir juče nosio :D

garant! posto ionako nema preca posla nego da se takmici u stajlingu i to s kurirom iz svoje firme :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...