Jump to content
IGNORED

The Nemanjićs


Turnbull

Recommended Posts

Ali onaj odgovor Bujoševića sa pričom "imam sms-ove i viber poruke...." Majko mila...


...shiit has hit the fan....

pa to. starije ljude drzati dalje od inter-neta™ [emoji4]

sent from bubamoto

Link to comment
  • Replies 932
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    84

  • hefaca

    56

  • James Marshall

    51

  • kud u maglu Simoviću

    41

11 hours ago, namenski said:

I - aj neku, ako stignes i ako je vredno pisanja, o dokumentarnim (?!) serijama/dramama Save Mrmka: na prvi pogled i laicki, cini se da su radjene i uradjene vrlo profesinalno, naravno sve politicko-ideoloske konotacije na stranu.

 

Sava Mrmak je, još kako, vredan pažnje. Moj problem je što sam sve to gledao vrlo davno i morao bih da odgledam ponovo, kada za to nađem vremena. Imam, međutim, da ti preporučim jedan dobar tekst na tu temu:


http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1526128


Nadam se da će ti biti od koristi.
------------
Što se tiče Televizije Beograd, nema sumnje, bila je svetska klasa. I sasvim se solidno držala, rekao bih, sve do onog kobnog prelaska iz osamdesetih u devedesete. Tada je, nekako naglo, počela da spušta svoje visoke kriterijume. Da sluša lošu muziku i da služi gorima od sebe. Prozlila se, postala agresivna. Lagala je sve više. Čak je i svoje časno ime izmenila.

 
Još tada smo se razišli, Ona i ja.


Posle Petog oktobra, doduše, tvrdila je da se kaje i da je opet ona stara, ali kada te neko jednom izneveri nikada mu više ne veruješ potpuno. Danas se retko sretnemo, uglavnom slučajno, i prilikom svakog od tih kratkih susreta ja, s malo tuge, pomislim: 


Kako je nekada bila lepa. I kako je, samo, tako ružno ostarila.


Pa, ipak: čestitam Joj šezdeseti rođendan, od srca bih Joj poželeo dobro zdravlje i dug život. Hvala za jedno predivno detinjstvo, koje bez Nje ne mogu da zamislim. Hvala Joj za sve crtaće i zimske bioskope, za koncerte, putopise i serije. Za novogodišnje noći, Olimpijade i filmske maratone. Vodila me je na daleka putovanja, zabavljala me i podučavala, i bila je zaista, zaista sjajna. Mnogo joj toga dugujem, mnogim me je mudrostima naučila.


Od Nje sam ja prvi put čuo i onu Arsenovu:


"Ne vraćaj se starim ljubavima". 

Link to comment

Zanimljiva mi recenica iz teksta da je gledalac imao veliki prezir prema ulozi Rankica kao Nikole Kalabica u Poslednjem cinu..meni deluje upravo suprotno, cak sam na mnogim mestima procitao da su oni ''gore'' malo i kritikovali Pavica zasto je Kalabic nekako simpatican i duhovit

Svakako najveci negativac je Vujkovic

Niko da spomene i Kraj dinastije Obrenovic, isto je rezirao Mrmak

Link to comment

Pusti ti Staljina, sama činjenica da se reči kritika pripisuje konotacija negativnog odnosa i da se svodi na sfere negacije i afirmacije pokazuje koliko se samim tim udaljuje od iole ozbiljnije kritike...

Link to comment
  • 2 weeks later...

čuo sam da i mirosav lekić snima novi film, pod nazivom "princ rastko srpski", po scenariju milovana vitezovića. naslovnu ulogu igra neko ko se zove filip hajduković, ne znam ko je dečko, a ovde će nelevića igrati laušević... producent košutnjak film... expect the unexpected

Link to comment
On 1/17/2018 at 5:40 PM, James Marshall said:

https://www.cenzolovka.rs/drzava-i-mediji/hajka-na-domace-tv-serije-mirise-na-jeftini-politicki-zadatak/

Bradić vas kritikuje što gledate Netflix umjesto domaće, sram vas bilo.

Ко је Србин и српскога рода

а гледао Ха-бе-о и Нетфликс

не имао слике ни сигнала

вазда им'о  на екрану снега.

На порниће никад не дркао

даљински му у руци цркао.

 

Link to comment

Могао бих живот откупити!

Тек да ми се двора доватити

Очевине и пак постојбине...

А кад дођох грдној постојбини

Тамо су ме јади забушили:

У дворове, постојбину моју,

У дворове куга ударила.

Поморила и мушко и женско,

На оџаку нико не остао,

Но ти моји двори пропанули...

Кад ја виђех дворе затворене:

Неста блага, неста пријатеља;

Link to comment
On 1/17/2018 at 5:40 PM, James Marshall said:

https://www.cenzolovka.rs/drzava-i-mediji/hajka-na-domace-tv-serije-mirise-na-jeftini-politicki-zadatak/

Bradić vas kritikuje što gledate Netflix umjesto domaće, sram vas bilo.

 

Bradiću, potrošili ste 4 miliona evra i napravili govno. Govno. Ulupali ste tonu para u kostim i scenografiju, a sjebali tekst.

 

Da serija ima iole kršten scenario i pristojnu glumu, imala bi ogromnu gledanost. Da je odrađena kako treba, ne bi HBO i Netflix bili problem, HBO bi za susedne zemlje otkupio prava, a možda i Netflix za neko globalno tržište (da serija valja, ima brdo Srba širom planete u dijaspori koji bi je gledali preko Netflixa).

Link to comment

Ulupali su mnogo vise na psi laju i UMO sa kostimom "obuci se kod kuce" i sa statistima "kafic ne mora da ima goste, samo konobara".

I bez glume i bez hboa se ima sjajna gledanost, sto potvrdise ova dva remek-dela.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...